tB
close

רוצים לשתף את המועדפים שלך, דירוגים, או הערות על Facebook, Twitter ? קשר החשבונות שלך ! (אתם שולטים כאשר הודעות מפורסמות.)

:embed code
close

רמלה 16-12-14

ערב טוב בעזרת ה' נעשה ונצליח וה' עלינו ברחמיו ירויח

"ועתה יראה פרעה איש נבון וחכם וישיתהו על ארץ מצרים וחימש את ארץ מצרים בשבע שני השבע". העצה של יוסף לפרעה לאור החלומות שהוא חלם, שימצא איש נבון וחכם וישים אותו על ארץ מצרים, וחימש את ארץ מצרים בשבע שני השבע, קודם יהיו שנים של שבע ואחרי זה יהיה שנים של רעב, אז צריך לזרז את הציבור להכין אוכל בשנים שיבוא הרעב, וזה העצה שנותן יוסף לפרעה. כל התכניות שהציע יוסף לפרעה שיקציב את כל אוכל השנים הטובות ויהיו לפקדון לשבע שני הרעב, היו דבר הגיוני מאד לכאורה. מתי אפשר לצבור לקראת הרעב? מהשנים של השובע. זה דבר פשוט, זה לא צריך להיות בשביל זה אדם חכם ונבון במיוחד, כן, אם אומרים שעוד מעט יהיה מלחמה אז אנשים יודעים שצריך מעכשיו לאגור אוכל, זה לא צריך להיות חכם גדול. כל אחד יודע שיבואו שבע שנים של רעב ומבין שיש להכין מהשנים של השובע לשנים של הרעב. אז מה הצורך באיש נבון וחכם?

אבל כאן לפנינו יש דבר מיוחד במינו, ההכנה הנפשית לקראת המחר השונה מהיום בתכלית השינוי. זה דבר שקשה לאנשים לקלוט. לדוגמא, בשעה שאדם שבע יש לו הרבה כסף, הוא משופע בכסף, הוא חושב עכשיו לחסוך? הוא חושב איך לבזבז, אין לו שום חשש, הוא מלא מלא בכסף, שום דבר. המצב הזה שבו הוא נמצא לא נותן לו אפשרות לחשוב על לחסוך. אדם שעכשיו מרגיש חי חי חי חי, הוא מכין את עצמו למוות עכשיו? כשהוא מרגיש שהוא חי חי? כשהוא ירגיש שהוא כבר גמור, אין לו שיניים, יש לו רק שן אחת והברכיים כשלו והוא כבר כפוף והוא מריח את העפר, אז הוא יכול אולי, אולי לחשוב, אולי, אבל כשהוא חי, כשהוא צעיר, כשהוא תוסס, עכשיו הוא יחשוב? קשה לאנשים דבר כזה.

הכנה נפשית לקראת המחר שיהיה שונה מהיום בתכלית שינוי, קשה לאנשים להכיל זאת היום ולהכין היום היום למחר.

בטבע עני דואג גם לפירורים שנותרו לו מהפרוסה, מפני שהמחסור עומד על מפתנו והוא מרגיש בו בחוש אז הוא לא יכול לפזר, הוא לא עובר על בל תשחית, למה כי הוא יודע אין אין אין ומי יודע אם יהיה עוד, אז הוא כל הזמן גם פירורים בשבילו נחשבים, אבל מי שמושפע בטובה שקשה לו לחסוך, מה, מה יעשה? כמה אנשים מכם קונים לחם ומסיימים אותו עד הסוף, ואם הוא לא נגמר היום  מחר ואם לא מחרתיים, כמה יש אנשים כאלה? יש מדינות כמו שלנו, שזורקות אלפי טונות של מיני מזון מפני שאין זה נחשב בעיניהם. ואפילו שיש לחוש שמא יחסר בשנים הבאות, והיום יש מקררים, יכולים לשמור פירות וירקות לאורך זמן. היום חילקו אלפי טונות לאנשים שעמדו בלי בושה לקבל בחינם ירקות, למה? כי המתווכים מרויחים בירקות, אם נגיד מלפפון עולה שישים אגורות, שבעים אגורות, שמונים אגורות, בשדה, אז אצלך זה עולה שמונה שקל, כי זה עובר כמה ידיים שחייבים לעבור, כי ככה המדינה השודדת דאגה, שיהיה אנשים שבדרך ירויחו, אז החקלאים עשו היום הפגנה ואמרו אנחנו לא משחיתים, אנחנו מחלקים.

כך היה המצב במצרים, יוסף צפה שבשבע שנות השבע, כאשר שנה אחר שנה תהיה הארץ מושפעת מכל טוב ואין אוכל נחשב למאומה, אפילו שידוע להם שבעוד שנים אחדות יופסק השבע ויבוא רעב גדול, בכל זאת כל עוד שלא רואים בחוש את הרעב יתכן שאנשים יתרשלו מלעבוד את האדמה וגם יהיו פזרנים בתבואה, עכשיו שיש הרבה שבע והרבה כסף נוסעים לחו"ל, מי ילך לעבוד באדמה להכין מעכשיו לעוד שבע שנים? תן לנו לטייל, תן לנו ליהנות, עד שיש כסף עכשיו נתחיל לעבוד להכין? לכן היה צריך איש נבון וחכם שיודע לעורר את העם על הסכנה של הרעב. מה זה "וחימש"? פירש רש"י ויזרז, ויזרזון, לזרז את האנשים שיזרעו בכל יכלתם ולא ישאירו שטח אדמה פנוי מזריעה, ויאחסנו את זה בצורה מתאימה כי איזהו חכם הרואה את הנולד. חכם רואה את הנולד, מה זה רואה את הנולד? זה סתירה, לא? רואה זה עכשיו, לנוכח, רואה את מה? את הנולד, מה זה נולד? עוד לא נולד, הוא כבר רואה אותו, זה חכם, שאת הנולד הוא כבר חי בהווה, הוא כבר חי את הרעב של עוד שבע שנים עכשיו, זה רואה את הנולד.

גם העתיד לפניו כדבר מוחשי, כדבר שמתרחש בעיניו הרגע, והוא כבר רואה איך בני ביתו מחפשים אוכל, והוא רואה את המחר כבר ה יום, לא מחר קרוב, מחר אפילו רחוק שנים. זה המצב רבותי, זה המצב.

אנחנו נמצאים היום במדינה מופקרת. מדינה של קומבינות. מדינה שראש הממשלה שלה מבטיח כבר שתים עשרה שנים, עשר בעצם, מבטיח הבטחות שאין להם שום כיסוי. היום התפרסם שיש מיליון שש מאות אלף משפחות עניות. ז"א שיש בבית שני מפרנסים ולא עוברים את הארבע וחצי בערך אלף שקל לחודש. שני מפרנסים, אתם יודעים מה זה?! ז"א שהמצב הוא על הפנים, אם זה משפחות כמו שאמרו, אז אם זה זוג לפחות אז זה כבר הפך להיות 3200, ואם זה יותר נפשות אז כמה מיליונים פה רעבים?

עכשיו אני רוצה להראות לכם קטע שמישהו הכין ועשה, וזה יסביר לכם איך צוחקים עלינו ראשי הממשלות ובפרט ביבי שהוא נכשל עם לפיד כשל גמור בניהול הכלכלה, ומנכ"ל ביטוח לאומי ירד עליהם היום, ואמר גם מה שהם הורידו את הקצבאות הם גרמו שאנחנו נהיה במצב של עוני יותר גדול, בקיצור, הם מנהלים כלכלה מתוך שהם שבעים, אבל הם לא מרגישים, היו צריכים להרעיב את ביבי ואת לפיד שבוע ימים, לתת להם לאכול, להכניס אותם לדירה של עניים ושיאכלו שבוע מה שהם אוכלים, בדיוק מה שהם אוכלים, אולי אז היה להם מושג. אני חושב שהיה צריך לחוקק חוק שכל ראש ממשלה חייב לעבור תהליך ציבורי דהיינו התאמת ראש הממשלה לציבור, הוא צריך לעבור את ההרגשות שהציבור עובר, שבוע אחד הוא יהיה עני, שבוע אחד הוא ירגיש כמו נכה, שבוע אחר כמו עיוור, שבוע אחר ככה, כמה חודשים ככה להעביר אותו קורס, אחרי שהוא מבין בדיוק מה מרגישים אולי יהיה לו מושגים מה לעשות. נשמע לכם נכון, לא רציונאלי כל כך, נכון? אבל מלכים קדמונים שהיו פעם אתם יודעים מה היו עושים? היו מתחפשים כאחד העם, והולכים בשוק בשווקים שומעים מה מדברים, מה כואב לאנשים, לא באים לשוק להצטלם לפני הבחירות ומקבלים גם שקית פירות הביתה, אף אחד לא ידע שהם היו, והם מתערבבים עם האנשים, מתערבבים יום יומיים שלשה עד שהם סופגים בדיוק מה חושבים עליהם, מה חסר להם, מה כואב להם וכו' והיו מתקנים. אבל היום אין דבר כזה רחמנא ליצלן, אז בואו נראה קטע, תכינו את שרירי הבטן כי אתם תצחקו מאד, אבל בסוף תבינו שזה עצוב מאד. אולי אני אראה לכם את זה פעמיים אם אתם תהיו ילדים טובים, תשימו לב רגע, אחרי שהוא מסיים תקשיבו טוב מה אומר ביבי, אחרי שביבי מסיים לדבר אתם תראו כיתוביות, תשימו לב לכיתוביות מה כתוב, אל תשימו לב מה מדברים, אלא לכיתוביות, כי אלה שמדברים זה בשפה אחרת שאתם לא מבינים, זה חנג'ורי ברנטו, בסדר? שימו לב.

 

ביבי: אני מאמין שאפשר לחיות פה בלי פחד, אני מאמין שאפשר להשיג שלום, ואני קורא לכם הערב בעזרתכם בעזרת ה' נוביל יחד את מדינת ישראל למאה ה-21 לבטחון בשגשוג ובשלום אמיתי עם כל שכנינו.

-          אנשים לא יכולים לקנות דירות... בחרו בו שלש פעמים להיות ראש הממשלה של ישראל...

-          הרג אותי שהוא אמר "נצמצם את פערי העוני"...

-          "אנשים חיים בפחד" כל המדינה חיה בפ...

-          ואיך הוא עושה לו "נוביל את ישראל למאה ה-21", אני שם חמישים שקל שיבחרו בו שוב בבחירות הבאות

 

הרב: כן, אז אתם מבינים למה אין להם שיניים? זה מהרעב. אין חלב, אין סידן, נפלו השיניים, אז הם צוחקים, הוא מבטיח להם כל הזמן שיהיה שגשוג ויהיה זה, מתעלפים מצחוק, אין שיניים. זהו, זה המצב רבותי.

אז אם אתם מבינים עכשיו מה שאמרנו, בואו תשמעו קטע נוסף.

כזו ממש צריכה להיות הרגשת האדם ביחס לענינים הרוחניים. ימי חיינו ספורים, אנחנו פה רק גרים, אח"כ יבואו ימי החושך, מה שלא הכין אדם לעצמו יחסר לו ולא יושלם לו משום מקום, כמו שאמרו חז"ל העולם הזה דומה לערב שבת, והעולם הבא דומה לשבת, מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת. העולם הזה דומה ליבשה, העולם הבא לים, מי שלא הכין ביבשה מה יאכל בים? בעולם הזה התורה והמצוות נתונים לאדם בחינם, מתגלגלים ברגליו של כל אדם על כל פסיעה ופסיעה אתה יכול לעשות מצוות, בכל זאת פעמים רבות אדם דש בעקביו מצוות קלות וחמורות, נדמה לו שיש לו עוד זמן לאסוף מצוות ומעשים טובים, אבל האיש החכם והנבון יודע לא לבטל מימיו ומשעותיו, ומזרז את עצמו שלא להתעצל להכין צידה לדרך לשנות הרעב שזה נצח, שיבואו מיד אחרי חייו.

חכמים ז"ל משלו משל למלך שזימן את עבדיו לסעודה, אלו ואלו יושבים, הללו אוכלים והללו רעבים, הללו שותים והללו צמאים, שנאמר "כה אמר ה', הנה עבדי ישתו ואתם תצמאו, הנה עבדי ירונו מרוב טוב ואתם תצעקו  מכאב לב". אשרי מי שיש לו בהווה תחושת המחר, כמו שמספרים על הגאון מוילנא, בכה לפני פטירתו, ואמר כמה יקר העולם הזה, בעד פרוטות אחדות אפשר לקיים מצות ציצית שזוכים על ידה לקבלת פני שכינה. הגאון היה חכם הרואה את הנולד.

כשאחותו באה לבקרו אחרי חמישים שנה שלא יפגשו, הוא דיבר איתה משפט קצר, שלום לך אחותי, נתראה בעולם הבא. זהו. כי בעולם הזה צריך להספיק להכין לעולם הבא, בעולם הבא יש נצח נקפוץ לבקר, אבל עכשיו - אין זמן. ככה הוא ניצל את הזמן, הוא היה ישן רק שעתיים ביממה, כל שש שעות חצי שעה. והוא הקפיד על זה, בלי חריגות, אין היום לא קמתי, לא התעוררתי הייתי עייף, 22 שעות לימוד ביממה. שעתיים לפרקים שינה, ולפני שהוא נפטר, כשהוא בדרגת מלאך אלקים, שמגידים מן השמים היו יורדים ללמוד איתו, תנאים היו יורדים ללמוד איתו, ללמוד איתו, אליהו הנביא יורד ללמוד איתו, עם כל זה לפני שהוא נפטר מן העולם, על מה הוא בוכה? מחזיק את הציציות ואומר בעולם הזה קונים בפרוטות ציצית שאיתה זוכים להקביל פני שכינה, כי כשיוצאים מן העולם הזה בזכות הציצית כתוב "וראיתם אותו", לא אותם, אותו. נו, עולם כזה שיכול לאפשר כאלה אפשרויות, להקביל פני שכינה, כמה אנשים יודעים לנצל את החיים באופן כזה כשהמצוות ממש מושלכות לרגלינו, רק תאסוף, כמה שאתה רוצה תאסוף.  כמו לבוא לבריכה מלאה דגים, רק תכניס את הסל ותרים, תכניס את הסל ותרים, זה הכל, לך הביתה, קח את הכל. ואנשים לא מבינים, למה? כי הוא לא חכם והוא לא נבון. חכם ונבון זה הרואה את הנולד, פירושו של דבר - כמו יוסף הצדיק, הוא ידע כי עכשיו יש הרבה חיים, אז אם יש הרבה חיים מה בוער המוות, מה הכנסת לי את המוות עכשיו, הבן אדם עוד צעיר, עזוב אותו, תן לו לחיות, אדם יש לו הרבה כסף, מה אתה מבלבל לו את המח עכשיו רעב, למה אתה אומר לו דברים כאלה? עכשיו יש שלום, שקט יחסית, מה אתה מפחיד עם מלחמה, עזוב אותך, תן לאנשים לחיות. חכם רואה את הנולד, ואם לא יכינו עכשיו את מה שצריך למחר, כשיבוא המחר לא תהיה מוכן ואפשר שתאבד, ואח"כ כבר לא תוכל לתקן. אין מי שישלים לך את הדברים, כי מעוות לא יוכל לתקון, וחסרון לא יוכל להמנות.

על כן כל אחד צריך לעשות את החשבון נפש שלו, האם באמת הוא נחשב חכם שרואה את הנולד? כמה אתה מכין כל יום לקחת מן העולם הזה לעולם הבא? כמה יש לכם שעות איכות רוחניות שאתם יכולים לכווץ ולומר, כמה? שלש תפילות נגיד זה שעה, שעה לימוד, שעתיים לימוד, כמה יש לכם? אז שלש שעות יש לכם, מה, עוד ברכות קצת, ברכת המזון  נגיד, והלואי שהם עשויים כדין, כהלכה בדקדוק, הלואי שלא יהוו קטרוג רק עלינו, ואז אחרי זה אז כמה יש לך שלש וחצי, ארבע שעות, איפה הלכו עשרים??? כל יום אתה מבזבז עשרים שעות? כל יום עשרים שעות אתה זורק? זה השעות שלך לעולם הבא שמה אתה קונה עולם הבא. נישט שייכל.

בהרצאה האחרונה הסברתי שנשאלתי על הדבר ודיברתי, אני אסביר רק אתן לכם דוגמא, דוגמא קטנה. אנחנו פתחנו בית מדרש ובית כנסת בבני ברק קהילות פז, ואז הצענו לציבור מניית זכות לרכוש כסא על שם של האדם, נפטר, מי שהוא רוצה, להצלחה, בריאות וכו', והוא קונה בזה זכויות של שנה מה שמתרחש בבית המדרש ובבית הכנסת, וצלצלתי לאנשים ואמרתי להם שלום, מה שלומכם, אתם יודעים מה זכיתם בשנה שעברה? לא, מה זכינו? אתם רכשתם כסא בשנה שעברה, ואני נתתי שמונה מאות דרשות בבית המדרש בשנה שעברה, והייתם שותפים בשמונה מאות דרשות שלי, כל דרשה כמו שאני מדבר עכשיו, כל מילה שאני מוציא מפי זה תרי"ג מצוות, כל מילה זה תרי"ג מצוות, כי דבר אחד מן התורה שקול כנגד כל התורה כולה, כך כתוב בגמרא בירושלמי ריש פאה, והגאון אומר את זה במפורש, שכל תיבה שאדם מוציא מפיו תרי"ג מצוות, תעשו חשבון כמה מילים אני אומר, וכמה זה מצוות, וזה כל יום פעמיים, בשנה שמונה מאות. וזה נשאר לנצח, ז"א תמצאו עכשיו את השיחה שאני מדבר איתכם פה ברמלה, תמצאו אותה מיד אחרי שאנחנו מסיימים, מיד תמצאו אותה כבר ביוטיוב, מיד תמצאו אותה באתר שופר, מיד תמצאו אותה בטלפון שופר קול, וזה יצא גם בדיסקים, וזה לנצח, וכל מי שיצפה בזה הזכות היא של מי שהיה שותף בעשיית ההרצאה הזאת, כמו אלה שהשתתפו בשמונה מאות הרצאות שנתתי בשנה שעברה. אז כמה אני מדבר? לפעמים חצי שעה, לפעמים רבע שעה, לפעמים שלשת רבעי שעה, לפעמים שעה וחצי, כפול תרי"ג, תראו מה אפשר להספיק, אם מכל ההרצאות חזרו מספר אנשים בתשובה, אתה בן העולם הבא. בן העולם הבא. כי אם בן אדם חוזר בתשובה, פירושו שהוא וכל הדורות היוצאים ממנו, שלך. אז כל המצוות שהוא יעשה הכל הכל הכל הכל, לא רק התורה שהוא לומד, גם התפילין שלו וברכת המזון והברכות, הכל הכל מכל כל, הכל שלך. גם אם הוא עשה את המצוות לא כל כך טוב, אתה מקבל עליהם מאה אחוז. מאה אחוז. הוא יכול לקבל חמישים אחוז אבל אתה על המצוה שלו, כל מצוה - מאה אחזו, שלו, אשתו, בניו, ילדיו, נכדיו ניניו עד סוף הדורות, הכל שלך. כי אם היית שותף בהרצאה, בשיעור, בהפצת קלטות, בהפצת הטלפון שקיבלתם היום, אפילו רק להגיד לאחד, תקשיב, הנה טלפון חינמי צלצל כל היום תוכל לשמוע, זה מה שרצית, וההוא שמע עוד תורה עוד תורה - הכל שלך. בלי כסף. ז"א בן אדם יכול לזכות לאין שיעור. תראו כמה אפשר לייצר משני שיעורים, ואם אתה לומד עוד, ואם אתה מזכה את הרבים, ואם אתה חושב איך עם ישראל יחזרו בתשובה, ואתה כל הזמן טרוד בענינים האלה, פשששש כמה זכויות, כמה זכויות לאין שיעור. והכל מתגלגל לנו ככה לידינו רק תקח ותמלא את הסל. ואנשים בכלל לא חושבים כך, כי הם לא חכמים והם לא נבונים.

רוב האנשים היום באוברדרפט, כמעט אין אנשים שהם במצב של חסכון. פעם חינכו אותנו כשהיינו קטנים, היה תיבת נח, קופה תיבת נח, והיו נותנים לנו לשים, אפילו היתה תיבת נח כזאת שאתה שם והיה יוצא סוס, נפתחת הדלת של התיבה ושומעים מנגינה, איך שאתה שם עשר אגורות יוצא עושה דנגדנגדנדגד... וחוזר, ואז הילד מקבל חשק שיהיה לו עוד עשר אגורות ש יכניס בשביל שיראה את הסוס יוצא. אתם שומעים? פעם ה יו חושבים איך לחסוך, היום חושבים איך לקחת לך את הכסף.

אז יהודים יקרים, מי שהוא חכם ונבון הוא מכלכל מעשיו לעתיד. מתי הוא יכול להכין לעתיד? רק היום. כי אם היום יעבור הוא כבר לא יכול להכין מהיום לעתיד, הוא כבר הפסיד את היום, מת, זה כבר לא יחזור, מה שעבר לא חוזר, רק מה שיש לך היום עוד איתו אתה יכול לחסוך. אבל אם תחכה עוד יום עוד יום מאיפה תקח? כמה תקח? כמה תאסוף?

יוסף היה חכם, ופרעה היה גם חכם, חכם גדול, כזה חכם שהוא ראה את החכמה הזאת של יוסף והוא שם אותו על כל ארץ מצרים מושל שמונים שנה. נו, אתם שומעים דבר כזה? זה חכם רואה את הנולד.

בואו נראה עוד משהו. ממשפט החכמים להודות על האמת, מי שהוא חכם אז הוא מודה על האמת, אם הוא חכם, טיפש לא מודה על האמת, אבל חכם מודה על האמת. אחרי שנתברר לו דבר כמו חי, שאי אפשר להכחיש את החי, אי אפשר שהוא לא יודה, אפילו אם הדבר הוא נגד טבע שלו הוא לא יוכל להכחיש. מי לנו רשע רע יותר מפרעה, והנה כשהוא שומע את הפתרון של יוסף הוא מתפעל מאד מחכמתו, והוא אומר לו כך: אחרי הודיע אלהים אותך אין נבון וחכם כמוך ועל פיך ישק כל עמי, זהו, מהיום אני מפנה לך את המקום, אתה אחראי על כל הכלכלה העולמית. וכך היה, כל מה שרצה יוסף עשה כאדם העושה בתוך שלו.

כתוב "ויצעק העם אל פרעה ללחם, ויאמר פרעה לכל מצרים, לכו אל יוסף אשר יאמר לכם תעשו" אתם שומעים דבר כזה? נותן פרעה ליוסף יד חופשית כזו שלא משנה מי בא אליו, חשובים, לא חשובים, בעלי שררה, לא בעלי שררה, מקורבים לא מקרובים, את כולם הוא שולח למי ליוסף, הוא אומר מה שהוא אומר תעשו.

כתב רש"י, שמה אמר להם יוסף, שאם הם רוצים לקבל אוכל שיעשו ברית מילה. שכל המצרים ימולו, ופרעה לא מחה בידו של יוסף, חזרו כולם אליו אומרים לו הוא השתגע, הוא רוצה לפני שנאכל לעשות ניתוחים, מה זה? אמר להם פרעה, אין מה לעשות, מה שהוא אומר ככה תעשו. אתם רואים שאתם שמרתם אצלכם במחסנים הכל נרקב, הוא שומר והכל נשאר. יש לו סיעתא דשמיא אני לא יכול עליו, תלכו אליו, מה שהוא יגיד תעשו. וציוה אותם שהם מוכרחים לקבל גזרתו של יוסף כי אין לו בעצמו דעה לבטל את גזרתו. ככה אומר להם פרעה.

רואים מפה את משפט החכם להודות על האמת, פרעה היה חכם גדול, כמו שמציין הרמב"ם, וחכם גדול כזה כמו פרעה ביטל את עצמו לגבי יוסף. מי זה יוסף? ווי ווי ווי, תיכף נראה מי זה יוסף.

ומצינו עוד, כשהוא נתוודע יוסף אל אחיו, מה הוא אמר להם? "וישימני לאב לפרעה ולאדון לכל ביתו", הוא מספר לאחיו, אתם יודעים מה המעמד שלי פה? אני אגיד לכם, אני אב לפרעה ואדון לכל ביתו. האבן עזרא בלשונו הזהב אומר, מה זה אב? אב זה מורה, כמו שכתוב "אבי כל תופס כינור ועוגב", אב זה מורה, אב רוחני כמו שאנחנו אומרים זה מורה רוחני, אז הוא אומר שפרעה אני המורה שלו, הוא כמו תלמיד אצלי, מה שאני אומר לו הוא שומע. פרעה היה חכם גדול, והיה מבין ממעט הרבה, והבין את חכמת יוסף כי רבה היא, וביטל את מציאותו נגד חכמתו של יוסף, וראה שמי שראוי למלוך יוסף ולא הוא. וממשפט החכמים להודות על האמת אפילו שזה נגד טבעו, אבל החכם יתברר לו האמת כמו חי, הוא לא יכול להכחיש, כי אם הוא חכם אמיתי הוא לא יכול להכחיש, ואי אפשר לומר על חי שהוא מת, והבין כי יש לו להתלמד מחכמת  יוסף כמו נער קטן שלומד אצל רבו. ונעשה לו כבן הלומד מאביו החכם כי אביו החכם זה יוסף הוא אבי החכמה.

על זה הוא אומר "וישימני לאב לפרעה ולאדון לכל ביתו", למה אדון? למה אדון אצל ביתו? כי הם לא היו חכמים כמו פרעה, אז הוא היה צריך להיות כמו אדון. לא היה להם מה להתלמד ממנו, הם רק קיימו את פיקודיו וציווייו בלבד, לכן הוא היה עליהם רק בחינת אדון, אבל פרעה שהכיר אותו יותר נעשה עליו לאב והוא היה תלמיד שלו. כמו שאמרו חכמים, כל המלמד בן חברו תורה כאילו ילדו. מדוקדק עכשיו דבריהם ז"ל, והיה בטל במציאות נגד יוסף ומסר לו תיכף כל הנהגת המלוכה ולא הרים ידו ורגלו נגד יוסף. רק הכסא אגדל ממך, למה הוא אמר את זה? כי הוא הבין שיוסף אינו רוצה כבוד. לא היה לו שום פחד שהוא יקח לו את הכסא, כי הוא ראה שהוא לא רוצה כבוד. שום דבר יוסף לא לקח לעצמו, שום דבר הוא לא ניכס לעצמו, הוא לא פתח לאשתו מכללה ולא סמינר ולא שום דבר, והוא נתן לאחיו אוכל לפי הטף, סנדוויצ'ים, לא שחרר להם, פתח מאפיה על שמם, לא, אוכל לפי הטף. וגם כשהיה צריך לשלוח עגלות לאביו בציווי פרעה, אז כתוב פעם שכל פעם, שלש פעמים שהוא שלח עגלות על פי פרעה, אם פרעה לא היה אומר לו - לא היה מעיז לשלוח שלא ברשותו, שהוא שולט על כל העולם והוא סומך עליו בכל.

רואים מפה את הטבע בחכם להודות על האמת.

ולא היה מעצור נגדו גם מה שנאמר עליו לשון הרע, של שר המשקים, שאמר נער עברי, עבד, כל  לשונות הגנאי שאפשר היה להגיד על יוסף פותר החלומות אמר שר המשקים, ולא שאל את דבריו פרעה כלום, ואפילו שהוא יצא מבית האסורים לא ביקש לראות את התיק על מה הוא יושב, והבין שהוא יכול להיות לו אב ולו משפט המלוכה. זה דבר מדהים לראות עד כמה חכמה של פרעה הרשע יכולה להיות אצלו בצורה חיה ומוחשית, עד שהוא מפקיד את הכל בידו של נער עבד עברי אסיר משוחרר, בלי לבדוק, ראה בו רק את החכמה מה שאמר, אמר אין עוד חכם ונבון כמוך, אין, אין, אין.

אז אם כן אנחנו רואים שאם אנחנו לפחות חכמים, חכמים לפחות, הלואי, חכמים כמו פרעה, אז ודאי שאנחנו לא צריכים בינתיים להמליך מישהו עלינו, בואו נמליך את עצמנו על עצמנו ונאמר לעצמנו, אם זה נכון ואנחנו מרגישים כמו חי, שברור שלא נחיה לעד, ויום אחד נצטרך לצאת מפה, וכל  יום שיעבור ויתבזבז ולא ננצל אותו לאסוף לנו זכויות אז אנחנו נפסיד לנצח, אז היינו צריכים להתחיל לאגור בכמויות. אם היו נותנים לכם הזדמנות ללכת לבנק, לפתוח את הכספת ולקחת אתכם שקים ואת חפירה, ולמלא חבילות של שטרות כמה שאתם רוצים לשקים, כמה שתספיקו בעשרים וארבע שעות יהיה שלכם, אני בטוח שלא תנוחו, אני בטוח שאתם תמלאו בלי הפסקה ללא לאות, אני בטוח שלא תצאו לעשן חמש דקות רק ולחזור, אתם לא תזמינו נס קפה ולא קרמבו, שום דבר. אם הרוצח שהיה היום באוסטרליה עמד על רגליו 17 שעות לבצע את זממו עם בני ערובה, שבע עשרה שעות על הרגליים במתח שכל רגע יכולים לחסל אותו, אז ודאי שאם בן אדם יכול לאסוף מצוות בלי שום סכנת חיים, הפוך, בכיף, יכול לשבת בבית המדרש ללמוד עם מזגן, עם נס קפה, עם חלב גם ולשבת והכל וללמוד ללמוד וכל מילה זה תרי"ג תרי"ג תרי"ג תרי"ג, מה, אין לך דבקות במטרה כמו הרוצח השפל הזה? הוא בשביל לקחת נפשות מוכן לעמוד על רגליו שבע עשרה שעות, אתה בשביל לקחת נשמות לך, להרויח לך, לחיי העולם הבא, אתה לא מוכן? לא, כבר למדתי, אני כבר שעה פה, מה קרה לך, אתה יודע ממתי אני פה? כבר שעה אני לומד, יופי, אשריך, ועד מתי אתה נשאר? לא אני כבר הולך, למה אתה הולך? לא, יש לי סידורים. איך אנשים מקיימים מצות הסידורים, אה, כל היום סידורים.

אבל  תדעו, יש סוד גדול במשנה, כל המקבל עליו עול תורה מעבירין ממנו עול מלכות ועול דרך ארץ, הפוך, לא יצטרך לסידורים, אבל כל המעביר ממנו עול תורה מביאים עליו עול מלכות ודרך ארץ - סידורים.

אבל מה לעשות, אנשים לא חכמים ונבונים, לא חכמים ונבונים. היה פרעה חכם, והיה יוסף חכם ונבון, וכתוב עליהם בתורה במפורש, אבל עלינו לא כתוב.

יהודים יקרים, תחשבו על מה שאמרנו פה הערב, כן, כל שנה חוזרים על הפרשה של יוסף, יש ללמוד ממנו הרבה דברים בהרבה תחומים, אבל צריך לצאת עם משהו ביד, אולי נקנא בו קצת על הזכויות שלו, צדיק, יוסף הצדיק, אולי נקנא בו קצת, אולי נשביר לנו את העולם הבא לפחות שלנו, לא על כל העוםל לשלוט אבל העולם הבא שלנו זה בידינו, אנחנו יכולים לשלוט, להחליט כמה יהיה לנו, כמה אוצרות יהיה לנו לנצח, זה אנחנו שולטים. תחליט כמה אתה רוצה תשקיע, זה הכל. גם זה לא. למה לא? כי אנחנו מרגישים את החיים חזק, עוד אין לנו רק שן אחת. אז אנחנו עדיין מרגישים שאין טעם לטרוח כרגע, זה יבוא, זה יבוא.

למי שיש שאלות בבקשה.

 

ש. שלום, ערב טוב כבוד הרב

 

הרב: ערב טוב

 

ש. הרב דיבר על יוסף הצדיק שיוסף הצדיק באמת הציל את כל העולם, וידוע שבתורה שלנו כתוב שפיקוח נפש דוחה את כל התורה, פיקוח נפש אחד, ואני חושב שהרב צריך, אני חושב, כמו שהוא הציל לי את החיים לפני שבע עשרה שנים, שאני בגלל הקלטות של הרב חזרתי בתשובה ברוך ה', אני חושב שהרב צריך לעשות עכשיו את הצעד הבא, באמת להציל את עם ישראל, כי אתה אמרת שאנחנו נמצאים במצב על הפנים, באמת מצב על הפנים, והמצב כמו היום זה לא כמו שהיה פעם. אני מאמין באמונה שלמה, שהיום אחרי שמרן הלך לעולמו, מראים לו בשמים כמה עבדו עליו שמה פה, למטה מה שעשו לרב, כמה עבדו עליו, שמה בשמים כבר מראים לרב בדיוק מה עשו לו שמה למטה, אז אני מאמין שהיום, היום כולם מאחריך, אני ב טוח במיליון אחוז שאם הרב יקח את עצמו לבחירות האלה, כי אנחנו חייבים מישהו שיושיע את עם ישראל, ממש ככה, כי עם ישראל נמצא בצרי צרות, ממש, כמו שהרב הביא, כמו שהראית לנו פה וכל מה שנאחנו רואים וכל מה שהולך, היום קל וחומר שהרב צריך לרוץ. ואני מאמין שהרב יקח כמו שהרב הבטיח בבחירות הקודמות שאתה תגיע לשתי מספרים, אני מאמין שלש מספרים, לא רק שתיים, שלש, כי אין עכשיו את הפחד, אני בבחירות שעברו אני פחדתי מהרב עובדיה, אני לא בחרתי, לא בחרתי לא בש"ס ולא לכבוד הרב, אני רציתי לבחור בכבוד הרב אבל פחדתי, אני אגיד לך את האמת אני פחדתי מהרב, כי הרב אמר לא לבחור, לא בחרתי, אבל גם לא בחרתי בש"ס, כי אני האמנתי לרב בכל מילה, אבל בגלל שהרב מרן אמר את זה אני פחדתי, לקחתי על עצמי פחד אמרתי אני לא מתעסק, אבל אני מאמין באמונה שלמה שהרב ילך לבחירות האלה ויקח בגדול, ובעזרת ה' אתה תניף את המדינה ולא כל השקרנים וכל הבלגן שהולך פה במדינה.

 

הרב: טוב, תודה, אני רוצה לשאול את הקהל שאלה, כמה פחדו מהבלוף שכאילו מרן אמר שהוא לא ימחל וכו' וכו' שזה לא היה כלפי אלא כלפי הרב אמסלם, כמה פחדו ולא בחרו באמת בגלל זה שירימו את היד. להרים, לא להתבייש, מי שהיה שפחד שירים. נו, יש פה מספיק. אתה מבין למה אני לא הולך? פעם הקודמת שאלת, אתם רוצים שאני אלך או לא? אחרי ששנים אמרו לי תלך, כמוך, אמרו כן, אמרתי אבל אם אני אלך לא תשאירו אותי לבד כמו שמשה ואהרן הלכו אל פרעה וכל הזקנים אחריהם כשהגיעו לדלת הסתובבו לא היה אף אחד, ומשתי ספרות נהיה אפס אפס, אז סמכתי עליכם, אבל אתם פחדתם, עכשיו אני  מפחד ממכם. אז אני לא הולך.

 

ש. אבל זה פיקוח נפש כבוד הרב, פיקוח נפש לכל עם ישראל

 

הרב: אבל ביבי הבטיח הפעם יהיה בסדר

 

ש. אנחנו לא סומכים על ביבי כי ביבי מספיק הבטיח הבטחות ולא עמד בשום דבר. אנחנו מאמינים בך, הרב אתה מייצג את האמת ואתה כל מה שאתה אומר ברוך ה' והכל מתקיים, אני מאמין לך, אני לא מאמין לשקר.

 

הרב: אתה יודע מתי ביבי באמת יקיים את דבריו? כשיהיה לו שן אחת.

 

ש. באמת אני חושב שכבוד הרב

 

הרב: אני מצטער לאכזב אותך, אני אגיד לך למה, עכשיו הרב מזוז מצא מישהו טוב, אלי ישי קוראים לו, קודם קראו לי אי אי ועכשיו יש אי אי חדש, ונראה מה יהיו הקללות במוצאי שבת הקרוב והמלחמה אתה יודע מה היה שמה אתמול, אתה יודע מה היה אתמול, מה שאני עברתי בבית שמש זה פי עשר ממה שאתמול היה, כלום, אתמול זה כלום, יש לך את זה נכון? אז אתה לא מאמין, זה חיות אדם, זה לא בני אדם, אני עברתי את זה במשך חודשיים יום יום

 

ש. אני ראיתי את זה

 

הרב: יום  יום עברתי את זה כאילו זה אנשים מכדור אחר, תאמין לי עם האנרגיות האלה לא צריך את צה"ל, אפשר לנצח את דאעש, את כולם, אנרגיות כאלה שנאה כזאת, לא ראיתי בחיים שלי, לא כנגד לפיד, לא שולי נעליים, אף אחד לא נלחמו בו הכופר הכי גדול. אתה מבין, מדברים ברכות הכל, מקסימום אומרים הוא כזה וכזה וכזה וזהו, פה, מלחמת עולם היתה. אתה מבין? מה רציתי בסה"כ? מה שאומר היום אלי ישי, שהוא תלמיד של מרן, ובוגד במורשת שלו, ופתאום יש לו מרן חדש, לא רק הוא יש לו מרן חדש, בניהו שמואלי יש לו מרן חדש, הוא כבר אומר לא לבחור בש"ס, רובי בעצמו - לא לבחור בש"ס בבחירות הקודמות, חיים רבי - לא לבחור בבחירות, אברג'ל, לא לבחור בבחירות הקרובות, מה קרה? מה עם מרן? שום דבר לא בוחרים, לא בוחרים. אה, מה זה? הפקרות. הפקרות. איך יכול להיות דבר כזה, הרי יצאתם נגדי בשם מרן, אמרתם הוא בוכה, א מרתם הוא סובל, אמרתם הוא זה פפפם, הצגתם הצגות הכל טוב ויפה, והכל חרית, הכל מחרתים אותו שום דבר הוא לא יודע מהמציאות, לא נותנים לו לדבר איתי ולא נותנים לי לדבר איתו. אני הסברתי, אני לא יודע אם אתה שמעת או אחרים, שהוא ביקש לצלצל אלי אתה יודע מה עשו? לקחו את הטלפון, הלו, שלום, הרב אמנון יצחק? כן, הרב עובדיה מבקש לדבר איתך בבקשה, מה? אתה לא פנוי? הרב, הוא אומר שהוא לא פנוי עכשיו. מנתקים. לא דיבר איתי אף אחד. שלש פעמי םעשו לו את אותה הצגה, כאילו אני לא רוצה לדבר איתו כי אני לא פנוי בשבילו, אתה מבין איך מחממים אדם? נו, מה אתה יכול לעשות? אבל השקרים עכשיו מתבררים, רואים בדיוק לאן הם פונים, רואים שאין פיהם וליבם שווים, וזה רק הפתיחה ביום הראשון, חכה תראה מה יהיה בימים הקרובים ויתחילו לחשוף קלטות אלה על אלה וכו' וכו' וכו', ויהיה פה חגיגה חבל לך על הזמן. אני אמרתי שהם יתפוררו, הנה תראה מה קורה, איפה הם אוחזים היום? ארבע ארבע, ש"ס ירדה לארבע, אלי ישי ארבע, זה נכון רק להרגע שעדיין יש התלהבות, ומה יהיה אח"כ, יכול להיות שלא יעברו את אחוז החסימה.

 

ש. זה אני גם בטוח שהם לא יעברו את אחוז החסימה

 

הרב: אני לא בטוח אבל בא נראה מה יהיה

 

ש. אני מאמין שהרב צריך לקחת את היוזמה ולהציל את המצב.

 

הרב: זה לא יעזור. לא יעזור.

 

ש. אנחנו רוצים להציל את עם ישראל, להציל את עם ישראל כבוד הרב.

 

הרב: אבל לא יעזור, לא יעזור מתוק, הרב מזוז בחר מישהו, הם בחרו מישהו, אין עוד מישהו, אין עוד מישהו, זהו אין, אין, הם רוצים בשבילם, הם רוצים שלכולם  יהיה מועצת חכמים שלהם, יהיה להם שליחים שלהם, לא מעניין אותם בכלל מה שאתה מדבר, לא מעניין אותם גם מה שהעם אומר, העיקר הוא אומר העם איתנו, מה זה העם איתנו? ממתי נהיה עם איתך? ממתי העם איתך? פתאום הוא אומר אשכנזים וספרדים ביחד, עד עכשיו היית מפלגה סקטוריאלית, פתאום אתה אומר אשכנזים וספרדים? עניים ואחרים, מה, ממתי? אנחנו נדאג, מה אתה  תדאג? היית כבר שנים, היית סגן ראש ממשלה, איפה העניים השתפרו? איפה התקציבים? איפה הקצבאות? איפה בני הישיבות? בצבא, הייתם בקואליציה כל השנים, מה עשיתם?

 

ש. זה הזמן להציל את העם

 

הרב: לא, זה היה הזמן אז כשאמרתי, אבל אתם פחדתם,

 

ש. אז מה נעשה נשאיר את המצב ככה, זה השנה הכי קריטית שיש

 

הרב: אי אפשר שבן אדם אחד ילחם את המלחמה של עם שלם, צריך דרגה של אברהם אבינו, אם אברהם אבינו הייתי - הייתי יוצא למלחמה נגד כל העולם לבד, אני עוד לא הגעתי לזה, אני בדרך אולי אבל אני בינתיים לא, אבל אני עם פחדנים לא הולך.

 

ש. אני מאמין שאתה תלך לבד ואתה תנצח בעזרת ה'

 

הרב: בסדר, הנה אני הולך לבד, באתי לבד עכשיו ואני הולך לבד.

בא, תראה הם בבקשה מה היה אתמול כדי להבין מה קורה פה. חייבים לראות את זה.

 

ש. כבוד הרב, זה רק משפיל אותו

 

הרב: זה לא משפיל, הפוך, בחרתם, בחרתם בהם בדיוק. בדיוק. אנחנו לא באים בתלונות לחילונים, נכון, צריך לדעת

 

ש. ...מי שלמד מוסר

 

הרב: נכון נכון נכון והכל חרטה. בבקשה.

 

כן רבותי, זה שודר בטלויזיה לכן הראיתי את זה, זה כבר לא חדש, מהבוקר כבר אתמול התחילו, כל היום מראים את זה בטמבלויזיה בארץ ובעולם, זה ההתנהגות של לול תרנגולים, והם עושים את התפקיד שלהם. אלה הם השניים הראשונים שצעקו היו גם בהפגנות נגדי, זה אנשים שמשלמים להם כסף והם באים הם מפריעים בכסף, זה עבודה, יש עבודה כזאת. אז לכן צריכים לדעת רבותי, שזה רק התחיל עכשיו, יש עוד שלשה חדשים להצגה, תקנו לכם הרבה נס קפה פופקורן ותשבו תראו מה יקרה עד שזה יגיע. זה המצב רבותי. אין פה לא תורה לא דרך ארץ לא כלום, יש פה כבוד, כסף, כסף כבוד וכבוד וכסף. זה הכל. ואתם הספרדים המתוקים שמאמינים כי שמים לכם שם, אומרים מרן, עכשיו יש מרן בלי סוף, יש מרן שלום כהן, ויש מרן הרב מזוז, ויש מרן עוד מעט יצוץ עוד אחד, ויש הרבה מרנן עכשיו יש גם מרתתן, לא רק מרן, יש עכשיו מועצת החכמות, דורעי מינה את אשתו ואת עדינה להיות יועצות לחכמי התורה. שמעתם? זהו. זה מרתתן.

כן, שאלה נוספת. שיחה משיקגו. הלו?

 

ש. שלום

 

הרב: שלום

 

ש. שלום וברכה.

 

הרב: שומע כן.

 

ש. הרב אמנון

 

הרב: כן

 

ש. אנחנו עכשיו נראה לי ואני רואה אותך בשידור חי, ואני רואה אותך שואל אנשים שאלות, ואני עכשיו רואה אותך, עכשיו אנחנו רואים אותך, אתה איתי?

 

הרב: אני איתך

 

ש. אתה שומע אותי?

 

הרב: כן

 

ש. כי אני שומע אותך אומר הלו, טוב אני מדבר יש לנו קצת דילי אז אני מקווה שזה יסתדר. דבר ראשון ערב טוב הרב אשריך כל מה שאתה עושה לזכות את ישראל ואת היהודים.

כבוד הרב, מה שקורה זה שאני שמעתי את ההרצאה שלך אני רואה אותך חי, לגבי מה שאמרת לגבי לראות את העתיד, אני חושב שאולי הרב שטינמן שיזכה לחיים ארוכים הוא מקווה לנקודה הזאת שאולי פספסת פה, אולי הוא מתכוון לשנה הזאת שהלכת לבחירות, מה שפעם הראשונה שהלכת והיתה אכזבה. אני חושב שכדאי שתשאל אותו עוד הפעם אם לא שאלת אותו כבר לגבי ללכת לבחירות השנה הזאת, כי השנה הזאת באמת צריכים אותך כי בעצם כל המגזר החרדי התפרק.

 

הרב: אני לא מתכוון

 

ש. אני חושב שכדאי שתשקול את הנושא הזה עוד פעם כי הפעם יהיה לך הרבה הרבה קולות, באמת כל האמת שהלכת אחריה יצאה לאור כי הנה עובדה בשטח, שש"ס מתפרקת, לגבי כל הבחורים האלה שהתפרעו שמה זה אנשים ש... לדרכיהם, ואוי ואבוי שזה חילול ה' שהם גורמים, וטוב שרואים את זה.

 

הרב: כן, אבל אתה צריך לקחת בחשבון, אם אתם

 

ש. אני רוצה לשאול אותך, אני בזמנו שהייתי בארץ דיברתי איתך והיה לאשתי מחלה קשה ואמרת לי ללמוד שעתיים כל יום תורה במשך שלשה חדשים רצוף, פה בשיקגו קשה מאד למצוא חברותא בשביל ליישם את זה, אני התחלתי לעשות שמונה הרצאות שלך לפני כבר חודש, ואני מקפיד לעשות את זה שעתיים רצוף בתענית דיבור, האם זה יהיה בסדר?

 

הרב: כן, זה בסדר גמור.

 

ש. לעומת זה, רציתי עוד דבר להגיד, אני רוצה לתרום לך אלפיים דולר לגבי כסא לבית כנסת, אלף שקל למשאית, והלואי שהיה לי את הכסף לכל המשאית שלא תצטרך לבקש מאף אחד יותר את כל המאה אלף שקל שנותרו, אבל המצב לא כרגע מרשה לי. אני אומר עוד דבר, רציתי רק לשאול אותך לגבי אני רוצה גם באותה הזדמנות חגיגית להודות לקב"ה שמהברכה שלך זיכית אותי לילדים תאומים שראית אותם הם בגיל שלש היום, אני רוצה להודות לה' על זה שזיכה אותי בנס מהברכה שנתת לי,

 

הרב: אני מקשיב לך, תמשיך.

 

ש. אני רוצה שתתן לי ברכה בבקשה לבריאות בבית והילדים שיהיו צדיקים עם יראת שמים ובעזרת ה' שאנחנו נוכל לחזור לארץ ולהיות לידך קרוב אליך,אני  מבקש ממך עוד הפעם לשקול את הנושא של הבחירות, לא בגלל שאני רוצה לבלבל לך, אני עוקב אחריך בהרצאות כל אחד מעלה את הנושא הזה, צריך לצאת בצור האגרסיבית הפעם הזאת ואתה יכול לגרום לשינוי מקצה לקצה. אני אומר עוד הפעם, הרב שטינמן מה שאתה אמרת הוא ראה את הנולד והוא ראה את הנולד שאולי זה השנה הזאת ללכת לבחירות, לא השנה הקודמת. הוא יתן לך ברכה הפעם הזאת ואני מאמין שאם אתה תצא לדרך אתה  תגרום למהפכה בעזרת ה'.

 

הרב: ה' יזכה אותך בעזרת ה'

 

ש. משה בן שושנה, אם אתה יכול לברך אותי לבריאות ולפרנסה

 

הרב: פרנסה, בריאות, הצלחה בחינוך הילדים בכל מילי דמיטב ותעלו  לארץ הקודש בששון בשמחה ובנקל לאן שאתה שואף להגיע.

 

ש. אני רוצה גם שבזכות ההרצאה הזאת שאבא שלי בגן עדן,

 

הרב: ה' יזכה את המנוח

 

ש. אליהו בן שמחה

 

הרב: אליהו בן שמחה שתהא מנוחתו עדן.

 

ש. לא לא לא אליהו בן שמחה זה אבא שלי

 

הרב: זה מה שאמרתי

 

ש. וכבוד הרב, אני שמעתי שאתה צריך להגיע לארה"ב לגבי כל מיני סיפורים, אם יהיה לך אפשרות בקשה יש לך את הטלפון שלי לשלום, תיצור איתך קשר, הייתי מאד רוצה לראות אותך בעזרת ה'.

 

הרב: בלי נדר, תהיו בריאים וכל טוב.

 

ש. כל טוב, ה' ישמור אותך, אני עוקב אחריך, תאסוף כוחות, אני אומר לך עוד הפעם, בעזרת ה' אתה תראה סיעתא דשמיא, מגיע לך להגיע רחוק בפוליטיקה לעזור לעם ישראל, ותשאל את הרב שטינמן בעזרת ה' ותראה שאני צודק, והוא ראה את העתיד במה שאמר לך שנה שעברה, הלכת ה יום לקלפי אחרי מה שגרמו לך לצער בש"ס גמרנו. זה הסוף. אני מאחל לך הצלחה כל טוב ובשורות טובות, חג חנוכה שמח כבוד הרב.

 

הרב: גם לכם כל טוב.

כן, תן לבחור פה.

 

 

ש. שלום כבוד הרב

 

הרב: שלום

 

ש. יש לי שלש שאלות, לגבי מצות תוכחה, הגמרא אומרת בשבת ובמצוה שמוטב יהיו שוגגין ואל יהיו מזידין דאורייתא, וברש"י משמע הוא כותב, אני לא זוכר בדיוק את הלשון אבל הנח להם לישראל בדבר שהרגילו בו, אז השאלה אם יש טעם להעיר לדוגמא לאנשים שאם מדברים בבית הכנסת, אפילו אם הם רוצים לחזור בתשובה, אבל מחמת ההרגל הם לא יחזרו בהם. השאלה אם בדבר כזה יש

 

הרב: קודם כל להלכה בדברים של דאורייתא חובה להוכיח, זה בהלכות ראש השנה מופיע, ודבר נוסף, חייבים להוכיח בבית הכנסת משום שאדם שמדבר בבית הכנסת גדול עוונו מנשוא, והוא חוטא חטא גדול, וצריך למחות בו, כי אם לא אדם לא מוחה על כבוד ה' אז גם הוא נתפס בעוון, אז יש הלכות לגבי קדושת בית הכנסת ובית המדרש, אפשר לעיין שמה מהם החיובים. כמובן שאם יבוא לידי קטטה ודברים שהם יכולים להיות חלילה מחוץ למסגרת הנכונה אז כבר צריך לשקול אחרת, אבל אם זה בסתם באמת להציל ואומרים את זה לא בשביל לגעור אלא בשביל לתקן, כאילו אתה יודע ברמז ככה בעדינות עד כמה שאפשר שהדברים יתקבלו זה חובה.

 

ש. עכשיו שאלה שניה, לגבי לעתיד לבוא, ועמדו זרים ורעו צאנכם

 

הרב: ובני נכר יקרכם, כן

 

ש. השאלה אם אדם יוכל לשבת ללמוד תורה, אני תמה מה יהיה לעשות לשוחטים מסתמא הם יצטרכו יהיה להם יותר הרבה עבודה, וזה הגויים לא יכולים לעשות, מה דינם יהיה להמשיך לעבוד

 

הרב: אולי אתה תלמד השמעת קולמוס אולי, אנחנו נראה עד אז.

 

ש. ולפני עשרה חדשים בערך בהרצאה בינון נולדה לי בת, היתה בת חודש והיתה לה איזה בעיה בגב שצריכה ניתוח בחוט השדרה משהו מסובך קצת, והרב ברך, הרב אמר לי ללמוד תורה שעתיים בתענית דיבור ולאשתי שערי תשובה שלשה חדשים והכל התבטל, אז קודם כל רציתי להגיד לרב תודה רבה על העצה הזאת, פשוט הפך לי את החיים בשלום בית בפרנסה, הכל נפתח, פשוט לא יאומן, פשוט השתנו מאותו יום קמתי למחרת בבוקר....

 

הרב: ברוך ה'

 

ש. עכשיו לגבי הבת שלי, היינו צריכים לעשות בדיקות כמה פעמים, אם אר אי, וכל פעם זה התבטל מאיזה סיבה, התבטל ונדחה והתבטל התבטל התבטל, וכל פעם אשתי אומרת מה זה אני לא מצליחה לתפוס את האם אר אי ואנחנו לא מצליחים וביטלו לנו ביטלנו לנו, אמרתי לה כי הרב בירך שהכל יתבטל ובסוף עשינו את הבדיקות וראו שהיא צריכה לעבור ניתוח, היא היתה צריכה לעבור ניתוח לפני שבוע וחצי, לילה לפני זה היא קיבלה חום גבוה, דלקת ראות התבטל עוד פעם הניתוח, רציתי לבקש מהרב עוד פעם ברכה

 

הרב: אתה ממשיך עם השעתיים?

 

ש. עם השעתיים קצת ירד לי, אני לומד יותר אבל עם התענית דיבור זה קצת

 

הרב: תמשיך תמשיך, וה' יעזור שהכל יהיה על הצד ה טוב ביותר.

 

ש. אמן תודה

 

הרב: בהצלחה. כן, שאלה נוספת. תן לו לידו.

 

 

ש. אני יכול לשבת הרב?

 

הרב: אתה יכול לעמוד, כן.

 

ש. רציתי לשאול את הרב, אני  מעולם לא מצביע, לא הצבעתי מעולם גם, וגם שנה שעברה שהרב יצא, למרות שאני גם לא  תלמיד של הרב, גם התלבטתי כי אני לא מאמין בכלל במערכת, לא כאילו ברב, בכלל במערכת שאפשר לשנות משהו מבפנים, בסוף ממש שעתיים שלש לפני שנסגר הקלפי נסעתי במיוחד לאיפה שהייתי להצביע לרב, למרות שמעולם לא הצבעתי ואני גם לא מאמין בכל המערכת, והיה מה שהיה, והבחירות האלו קצת האמת אני מאוכזב שהרב לא רץ עוד פעם, הרגשתי שעשיתי נתתי משהו שאני לא, ואם השאלה שלי אם זה מצוה להציל, הרי כל הטענה של הרב היתה זה מצוה להציל אז מאי שנן, עדיין יש את אותו יאיר לפיד מה, אז מנסים עוד פעם. אני בעצמי אני לא הרב, לא יודע מה השיקולים של הרב, אבל גם עשיתי משהו שמעולם אני לא עושה

 

הרב: בא אני אסביר לך, כשהוצגו הדברים לפני הרב שטינמן זה היה שהוא קיבל סקר שנעשה שבסקר כתוב שאנחנו אמורים לקבל כך וכך מנדטים, לאור זאת הוא אמר מצוה להציל, אני לא עשיתי יותר סקרים וזה לא עניין אותי יותר, ה' אמר שב במקום תפתח לך בית מדרש, תתחיל לעשות קהילות, קהילות פז מה שאני משתדל עכשיו לעשות וזה מה שאני עושה. אז היה בגלל לפיד חששתי ועשיתי כי האמנתי שאם אני אדאג שיכנסו אנשים לשם שאני יודע שיישמעו לי ויעשו מה שאני אומר ואני אהיה בתמונה מבפנים ואני אדע הכל, ואני פתחתי אולפן מיוחד שאני אוכל לדבר כל יום, כמו שהיום אני מדבר, שחרית וערבית אני מדבר על המצב, על מה קורה שמה בש"ס וכו' וכו', אם היה מגיע המצב הזה תאמין לי לא הייתי נותן להם לישון, לישון, כל המדינה היתה מדברת מה אמרתי, והייתי מנתח בדיוק, אתה רואה מה שהראיתי לכם פה היום? זה אפס ממה שהייתי עושה מכל השרים וחברי כנסת אם הייתי יודע מבפנים הכל, והייתי דואג שיעשו כך ויעשו כך ויחוקקו כך ויעשו כך, רוב הדברים שאני הצעתי במצע שלי כבר העבירו אותם לבד, מלאכתו נעשית ע"י אחרים, אבל בסך הכללי כוונתי היתה לא פוליטיקה ולא בטיח ולא כלום, אלא להיות מעורה בפנים ולפעול את כל מה שאני יודע לעשות בחוץ בלי הבפנים, אז כל שכן אם היה לי בפנים אנשים שנשמעים וסרים למשמעתי הייתי יכול להגיד להם בדיוק מה לעשות כדי להשיג את התוצאה. הציבור לא עמד בנסיון, זה נסיון גדול, תשמע, אם היינו מצליחים פירושו של דבר שפה היה מהפך ממש לא רק בעם ישראל, בכל העולם כולו, כי מפה זה משליך לכל העולם כולו, איך מתייחסים לישראל? לפי מה שאנחנו  מתנהגים פה, ואם מחליטים לעשות כך או לעשות כך, העולם או צועק או מעודד, בד"כ צועק ולא מעודד, אז לכן הדברים הם דברים שנעשו על הצד הזה. בינתיים הוקטן כוחו של לפיד לחצי ואני מקווה שהוא יעלם כמו אבא שלי. אבל בכל מקרה, אני את שלי לחברה הישראלית, כמו שרגילים היום להגיד, עשיתי, את עקידת יצחק עברתי. אתה מבין? אבל לא ביקשו מיצחק עוד פעם עקידה.

 

ש. טוב, תודה הרב, ואם אני אוכל עם הרב אחרי זה לשאול שאלה כי אני לא רוצה

 

הרב: אין בעיה. שאלה נוספת, כן, מאחור.

 

 

ש. כבוד הרב, רציתי לשאול למי אתה מורה להצביע

 

הרב: עדיין מוקדם, רק נפתח התאטרון, יהיו עודה רבה שינויים ויכול להיות שיהיה באמצע עוד איזה התקלות עם חיזבאללה ואחרים. הם שואפים לנצל את המצב הזה של אין ממשלה כרגע באופן מסודר.

 

ש. ורציתי לתרום אלף שקל

 

הרב: אשריך ואשרי חלקך.

 

ש. אם תוכל לברך אותי ואת ההורים שלי

 

הרב: בשמחה מה השם?

 

ש. אורלי בת שרה רפואה שלמה

 

הרב: רפואה שלמה מהרה

 

ש. ומתן בן אורלי

 

הרב: יזכה לרפואה הצלחה וזיווג אתה נשוי?

 

ש. לא

 

הרב: זיווג הגון הראוי לך מהרה השנה.

 

ש. אמן.

 

הרב: כן, הנ הפה שורה ראשונה. אם יש מישהו שרוצה לתרום ירים את היד ויביאו לו טופס. כן.

 

 

ש. ערב טוב כבוד הרב

 

הרב: גם לך

 

ש. רציתי לשאול אם יש תשובה חילונית למה באנו לעולם?

 

הרב: אין. שאלתי במשך שנים, אין.

 

ש. אין. ועוד דבר, הרב דיבר רוב ההרצאה על מוות, כאילו שזה משהו שצריך לפחד ממנו, לפי מה שראיתי בנסיון חיים שלי שמוות לפעמים הוא פתרון טוב להרבה אנשים.

 

הרב: נכון, כתוב שרשעים

 

ש. לא צריך לפחד מזה ולא צריך להפחיד עם זה

 

הרב: לא, אני לא מפחיד על זה, אני מפחיד על זה שמפסידים את החיים שאיתם היה אפשר לחסוך לעולם הבא, לא על המומנטום של המוות אני מדבר, אני מדבר על המעבר שמרגע שאתה עובר מפה אתה כבר לא יכול לעשות כלום לשפר את מצבך. ומה שחסכת זה רק מה שישאר לך.

 

ש. למרות שאין לנו עובדות

 

הרב: יש לנו ודאי, יש לנו הרבה עובדות מדעיות.

 

ש. אם אנחנו הולכים לאבדון לא חבל על כל ההשקעה?

 

הרב: אין דבר כזה, אנחנו יודעים שלא הולכים לאבדון

 

ש. אנחנו לא יודעים

 

הרב: אנחנו יודעים, אמרתי שיש עובדות שכחת?

 

ש. היה מישהו וחזר?

 

הרב: ודאי, ודאי, לא אחד, אלפים ורבבות

 

ש. מי?

 

הרב: מי? כנס לגוגל, לייף אפטר דייף

 

ש. אולי הוא מקבל כסף בשביל להגיד

 

הרב: יכול להיות שיש מיליון נכון נכון נכון, אבל יכול להיות שבאמת הרבה מדענים, מדובר בעשרות אלפי מדענים שחקרו את התחומים האלה, כולם כנראה מקבלים כסף ממי, מיצר הרע? מהשטן? לא יודע ממי.

 

ש. מאנשים שהם נגד התורה.

 

הרב: הפוך, זה מצדיק את התורה, זה לא נגד.

 

ש. להגיד שאין עולם הבא

 

הרב: לא הבנת, זה מצדיק

 

ש. אז הם מקבלים ממישהו שרוצה לחזק את ה

 

הרב: הבנתי, בסדר גמור, אז אתה מוזמן לעשות את הבדיקות שהם עשו, לדוגמא יש סיאנסים ואתה יכול לראות האם בסיאנס נשמה מסוגלת לרדת ולהגיד תשובות מה שאתה יודע, ואף אחד מהנוכחים לא יודע את התשובות שאתה שואל את השאלות. נגיד, האם יש לך שלש אחיות או האם סבא שלך נפטר בחודש כסלו, או האם כך, אתה שואל שאלות שאף אחד לא יודע. ואם הכוס תזוז ותוכיח לך לא בשאלה אחת ותשובה, מספר תשובות דברים נכוחים, מה תגיד?

 

ש. קשה לי

 

הרב: מותר לך להתקשות להבין, זה כדאי משתלם עד שמתים, אח"כ שרואים שטעית כבר יהיה מאוחר, על זה דיברתי. אבל אם יש סיכוי אפילו שיש עולם הבא לעומת אפס סיכוי של אבדון, כדאי לך להיות עבד לה' שבעים שמונים שנה, כי אם תלך לאבדון לא תזכור שפספסת את החיים, או לא נהנית או כן נהנית

 

ש. אני לא מצליח להבין

 

הרב: רגע תבין קודם מה אני אומר

 

ש. הבנתי

 

הרב: לא הבנת מה אני אומר

 

ש. שאתה נותן גם אם לאבדון ואם לא לאבדון שווה להשקיע

 

הרב: לא רק ששווה סתם, כי באבדון אם אני ואתה הולכים שנינו לא נזכור מה היה גם שדיברנו, רגע, אבל אם  יהיה, בדיוק, אבל אני יהיה לי נצח, אתה מבין מה זה השקעה, יש הגרלה

 

ש. לא יודע על מה אתה מדבר

 

הרב: אני אגיד לך בדיוק על מה אני מדבר. יש הגרלה או שאתה זוכה ואתה מרויח מאה מיליארד, או שאתה מפסיד את הכסף שהשקעת. כדאי הגרלה כזאת עם שתי תוצאות בלבד? כדאי? כדאי? זהו, זה מה שאמרתי.

 

ש. אבל רגע, מה כדאי, מה אני צריך להשקיע?

 

הרב: את הכל

 

ש. לא הכל, אז מה,

 

הרב: אבל אתה חי, אני חי, אני שתיתי אתה לא שתית, אני רק ברכתי, זה הכל.

 

ש. הרב, למה אנחנו צריכים לעבור את כל התהליך הזה, הקב"ה מוביל נשמה טהורה

 

הרב: אני אגיד לך למה, אני אגיד לך

 

ש. אז קח אותו ישירות

 

הרב: או, אתה יודע, אתה מבין

 

ש. בלי יסורים, בלי מחלות, והרבנים תמיד מצדיקים הם שלוחים של אלהים אז הם באים להגיד שהמחלות זה לתיקון או סיבות שאני לא יודע אם הם יודעים. אני איבדתי אח לפני כמה חדשים בחור צעיר ממחלה קשה, אז הגיע איזה רב, רב אתה בא, תדבר על דברי תורה, הוא נהיה הסנגור של אלהים, הוא בא להגיד לנו למה אחי מת, והסבל בגלל שהוא צריך לנקות, מי שמך להגיד לי למה הוא מת ואיך הוא מת, מה אתה אלהים? אתה בשר ודם.

 

הרב: אני אגיד לך, מי זה הרופא שלך, בשר ודם, ומה הוא אומר? נותרו לך שלשה חדשים

 

ש. הטוב שברופאים

 

הרב: אבל הוא אמר, הטוב שברופאים אמר על אחיך שנשאר לו כך וכך

 

ש. לא לא

 

הרב: כן, כן, כן,

 

ש. הרב אלימלך בא ואמר לו אין תרופה, אתה ואלהים נגמר.

 

הרב: שלום, מה הוא אלקים? למה הוא אומר לו כזה דבר הרב פירר? למה הוא אמר? כי יש לו נסיון, אם יש לו נסיון הוא יכול להגיד לפי הנסיון, והוא צדק, הוא לא נשאר.

 

ש. אבל למה אתה בא להדליק אותי

 

הרב: אני לא מדליק, זה שאתה דליק זה הבעיה שלך, אבל הוא לא בא להדליק, הוא בא לעורר. כמו

 

ש. הוא לא עורר אותי, זה סיפורים

 

הרב: לא, סיפורים זה רק בגן. עכשיו תקשיב, הנקודה היא ככה, זמן השבעה נותנים אותו גם מן השמים כיון שהאזניים כרויות ובאמת אחרי שאדם עובר את המצב הזה אז הוא פתוח לשמוע, הוא גם לא ממהר לביזנס, אין לו פגישות, הוא יכול להקשיב. באמת גם יש לו את השאלות, מה קרה, למה, למה צעיר, למה הוא למה לא הוא, כל מיני שאלות שמתרוצצות אפילו אם לא נשאלות, התפקיד של הרב להשתדל לכוון ולהסביר פחות או יותר שאלות שמרחפות, אפילו אם לא שלך ושל אחיך, אבל הן יכולות להיות של הקהל היושב לפניו כרגע והוא מנסה.

 

ש. ז"א ?..

 

הרב: גם לרופאים אם לא יהיו  חולים לא יהיה להם פרנסה.

 

ש. ז"א הרבנים וכל אלה שמסביב חיים על הצרות שלנו

 

הרב: בדיוק, כמה שילמת לרב שדיבר? כלום. אבל הרופא לקח כסף.

 

ש. הוא לא ביקש

 

הרב: אם הוא ביקש אז אתה אל תחרט עכשיו. אתה משחק אותה עכשיו.

 

ש.

 

הרב: עזוב נו בחיאת, אתה בחור שרוצה לחיות טוב בכיף ולשכוח מהעתיד, בסדר זכותך.

 

ש. באתי לעולם תן לי ליהנות, למה אתה רוצה לתת לי לסבול? אתה רוצה לסגור איתי חשבון כשאני אגיע למעלה סגור איתי

 

הרב: למה אתה קובע לו מתי, הוא הביא אותך

 

ש. הוא אבא שלי

 

הרב: למה אבא שלך, הוא יכול לתת לך סטירה, למה בכלל שתגיד לו מה לעשות.

 

ש. הוא לא יכול לתת לי סטירה

 

הרב: ועוד איך, שתי סטירות עכשיו מגיע לך. די. די. אבא אתה נותן סטירה לילד? אתה לא נתת סטירה, אתה לפי מה שאני רואה אותך כאפות אתה נותן. אתה גם אכלת כאפות ואתה גם נותן

 

ש. נכון, ואני גם לא נותן. אתה מוכן בתור אבא לראות את הבן שלך סובל ולא לעזור לו?

 

הרב: אני בקלות עושה את זה.

 

ש. כל הכבוד לך

 

הרב: בטח אם מגיע לו, אם מגיע לו איך הוא יתחנך? מה,

 

ש. בדברי נועם

 

הרב: ודאי בדברי נועם, איזה חלעות התורה בדברי  נועם, רק תפתח את הספר אתה לא קורא, גם החוקים אתה לא קורא נוסע במהירות ואח"כ שואל אה, למה עצרת אותי? למה אני דוקא? אתה נסעת מהר. איפה זה כתוב? איפה זה כתוב? כן, או, אייי. אז אתה מהמשטרה.

 

ש. אז בחוקים מה זה אבל בתורה

 

הרב: זהו, אתה מבין בחוקי המשטרה ואני מבין בחוקי, גם במשטרה אין צדק

 

ש. בסדר אבל זה מצב

 

הרב: אתה יודע כמה תלונות הגשתי עד היום כולם זה אין ענין לציבור, אבל יש לי ענין.

 

ש. א... צדק

 

הרב: יש לו, אם תבין את הצדק שלו אתה תבין דברים גדולים, אבל אתה מתכוון ללמוד באמת. אם היית יושב באמת ואומר עזוב אותי, אל תספר לי לא גן עדן גיהינום, בא נלמד דינים, דינים, באנלמד נגיד חושן משפט, אני רוצה ללמוד דינים, מה קורה בגזלן, מה קורה בגנב, איך דנים, למה מגיע, למה צריך לשלם כפל, למה ככה, למה לא ככה, למה לא נותנים לו ככה, אני רוצה להבין דינים, כשתראה דיני התורה ותלמד אותם, תאמין לי אתה מזלזל בכל מה שאתה מכיר היום בחקיקה בארץ ובעולם. אין צדק יותר מהתורה הקדושה. אין.

 

ש. בכבוד.

 

הרב: יאלה.

כן, מאחורה.

 

 

ש. ערב טוב כבוד הרב

 

הרב: ערב טוב

 

ש. לפני שנתיים כבוד הרב היה באמדיאוז ברמלה פה בקומה שניה, אני שאלתי את כבוד הרב לגבי סכרת, אז אתה אמרת שצריך להתייעץ עם הרופא אם אתה זוכר, ורציתי לבקש מהרב ברכה לאמא ולצערי אחרי כמה חדשים היא כבר איננה. ופספסתי את זה, אולי בזכות הברכה שלך אולי הייתי רואה אותה היום רציני.

עכשיו אני רוצה לנצל את ההזדמנות שתברך אותי לזיווג הגון.

 

הרב: בעזר ה', אתה תהיה מוכן ללמוד בתענית דיבור שעתיים כל יום שלשה חדשים?

 

ש. רק שלשה חדשים?

 

הרC: אם תרצה להמשיך אני לא אתנגד.

 

ש פשוט זה אתה יודע, זה לא קל, בן אדם שגם עובד וגם לומד זה לא

 

הרב: אז למה שאלת רק? שלשה חדשים אתה תצטרך לחיות איתה חמישים שנה, זה יותר מסובך.

 

ש. מה ללמוד כבוד הרב עוד פעם?

 

הרב: תורה בתענית דיבור שלשה חדשים, אתה לא מדבר דברי חול רק תורה שאתה לומד.

ש. אני יכול לדבר כשאני לומד?

 

הרב: כן, מה שאתה לומד אבל, בצעקות אפילו, אבל אתה לא אומר מה השעה, מה נשמע, קפה זה, בלי מילים של חול, רק מה שכתוב אתה יכול לדבר, שעתיים רצופות שלשה חדשים.

 

ש. מקבל כבוד הרב.

 

הרב: אשריך. מה השם?

 

ש. זיו זבולון בן תמרה

 

הרב: תזכה לזיווג הגון מהרה

 

ש. אמן.

 

הרב: אתה כבר היית פעם בהרצאה שלי, נכון? ודיברנו גם כן בכיוונים האלה, אני זוכר. כן. כן. כן, תן לבחור פה.

 

 

ש. הרב, אני חוזר בתשובה כבר חודש וחצי, והרוב זה מהשיעורים שלך

 

הרב: ברוך ה'

 

ש. עכשיו כל ישיבה שהלכתי של מתחזקים וזה, כולם בעקרון עם ש"ס ונגד הרב, עדיין לא ראיתי ישיבה שאפשר ללכת ללמוד.

 

הרב: אתה יכול לבוא לבני ברק ישיבת ברכי יוסף של הרב טהרני ליד הבית כנסת שלנו

 

ש. וזה כאילו עם פנימיה?

 

הרב: עם פנימיה כן,

 

ש. איך קוראים לזה?

 

הרב: ברכי יוסף, הוא יתן לך את הפרטים.

 

ש. תודה.

 

הרב: בהצלחה ולהתראות.

כן, שם מאחור.

 

 

ש. שלום כבוד הרב

 

הרב: וברכה

 

ש. רציתי לדבר ולומר קודם כל אני מאד מצטער על מה שקרה ועשו לך כל התקופה הנוראה והרעה, אבל לצערי הרב כנראה שזה גם היה כתוב ולא היתה ברירה, אתה יודע, השטן מנסה איך אומרים לסכסך בין כל גדולי הדור, אנחנו יכולים לראות את זה, כמעט כל גדולי הדור היום תחת משפטים, אנחנו רואים שאחד מסוכסך עם השני, וזה כתוב, אבל במיוחד אם אנחנו שמים לב זה דוקא עליך. הסיבה היא כי אתה מחזיק בעולם התשובה. עולם התשובה זה כתוב, אין ישראל נגאלים אלא בזכות התשובה. וכתוב ינון ואליה אני שואל ובא גואל ביום מוכיח, תחילה יבוא ינון - קיצור של הרב אמנון יצחק, לאחר מכן אליה, כמו שכתוב הנה אנכי שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא היום הגדול והנורא. עכשיו מה שעשו לכבוד הרב זה דוד המלך כבר ראה את זה שכתוב יגודו על נפש צדיק ודם נקי ירשיעו, מסתובבים סביב הצדיק, ודם נקי ירשיעו. אבל איך יתכן שגדול הדור, רבינו עובדיה יוסף לא ראה את זה? הוא הסביר את זה פעם בלוין אבל אנשים לא שמו לב לזה, הוא אמר, אנחנו לפעמים נמצאים בקדושה לא יכולים לראות מה שהולך למטה, הדבר משול למטוס שטס בשמים, אם תשימו לב אז נמצאים בתוך החשמל יש כמו עיגולים כאלו כתומים, המטוס לא יכול לראות ולכן בכל בנין גם אם תשימו לב שהוא גבוה יש מנורה, צריך שיבוא צדיק מלמטה ויאיר אותו, וגידי לו כבוד הרב יש ככה וככה, אולפן שקוף, תראה מה הם עושים, כבוד הרב יש ככה וככה, לכן הוא לא יכל לראות את זה. לא היה מי שימסור לו את זה.

אני באותה תקופה מאד מאד הייתי ממש מאחורי הקלעים בענין הזה, וממש נלחמתי מאד מאד, וכמה פעמים גם עליתי ואמרתי לכם שעת צרה היא ליעקב, אמרתי לכם את זה כבר. לא סתם התורה כתבה ואמרה, עם נבל וחכם, אתם לא הקשבתם, עם נבל נבל ראשי תיבות נתניהו בנט לפיד, לא הקשבתם אבל עכשיו זה יכול להיות הפוך, יכול להיות שעכשיו לפיד יהיה חלילה ראש הממשלה וזה כתוב, לבן, לבן מלשון לבן הארמי, הוא כל הזמן אומר, אני אין לי כלום נגד החרדים, אין לי שום דבר, אין לי כלום, והם כל הזמן באים בצורה כזאת. אנחנו במצב לא פשוט. אבל תדעו לכם שרק הקב"ה יכול להושיע.

וכאן גם אני רוצה לומר לרב, שבאמת אין מה ללכת לבחירות, אין באמת מה ללכת, זה יהיה בעיה מאד גדולה, מסיבה אחת פשוטה, כשהיה משה רבינו, יש איזה פסוק שכתוב "הן גאלתי אתכם אחרית כראשית להיות לכם לאלקים". אחרי הבחירות שראיתי שהרב לא הצליח ישבתי הרהרתי עם עצמי אמרתי מה בעצם יכול להיות פה, ואז התגלה לי הפסוק "הן גאלתי אתכם אחרית כראשית להיות לכם לאלקים" פירוש הדבר, שהגאולה האחרונה תהיה דומה מאד לגאולה הראשונה שהיתה של מצרים. מה היה במצרים? משה יצא, ראה איזשהו מצרי מרביץ ליהודי, מיד הכה אותו והרגו ואח"כ ברח למדין. למה? שאין הקב"ה מכה את השלטון בזמן שמשה נמצא בתוך השלטון. משה רבינו גדל אצל פרעה, מה הוא עשיו ילך להכות את פרעה בזמן שהוא נמצא אצל פרעה? לכן הוא העיף את כל החרדים, לכן הקב"ה העיף את כל החרדים עכשיו מהשלטון משום שזה שלטון כופרני, זה שלטון שרוצה עכשיו להרוס את כל הדת. אני כבר אמרתי לכם שהם ינסו להרוס הכל, וינסו להרוס את הישיבות, ינסו להרוס כל דבר אפשרי. כמה פעמים הסברתי לכם את זה שזה לא פשוט. ברגע שנגעו בלומדי התורה, וברגע שיגעו בלומדי התורה, חלילה וחס תפתח עלינו מלחמה קשה מהצפון, כמו שכתוב "מצפון תפתח הרעה", אין מצפון על לומדי התורה אז מצפון תפתח הרעה, אין ברירה. אבל הבעיה פה הגדולה שאם העם, העם צריך להראות השתדלות. כמו שאני רואה בפורומים, אני רואה בהרבה הרבה מקומות, אני שומע גם את רחשי העם, כמו שהם מתבטאים אומרים על הרב אמנון יצחק, כזה גדל בתורה איך לא מתביישים אומרים עליו ככה אומרים עליו אנחנו נגיע לראש השנה נעשה דג אמנון, ראית זה משהו שאומרים שמה על הרב עובדיה שחלילה הלך לבקר את בניזרי בכלא, מה אמרו עליו, זה הזמן לסגור את הסורגים עליו. איזה מן דברים אלה, גדול הדור, מאור ישראל שהיה בדורנו. הרב אמנון יצחק הוא גדול המחזירים בתשובה, אבל זה מה שנקרא קטגוריה בתלמידי חכמים. יש היום לצערנו קטגוריה בתלמידי חכמים, ואנחנו מתגלגלים למצב קשה מאד. אם אנחנו נצליח והעם יתאחד והעם יראה שהוא באמת בוחר בתורה ולא בוחר בביבי וכל הנבלים האלה שאנחנו רואים שנבל זה ראשי תיבות כמו שאמרתי לכם נתניהו בנט לפיד, אם אנחנו נראה גם אדרבא, ל' זה גם ליבני שהיא גם חלק מכל הבלגן.

 

הרב: מהלבניה

 

ש. מהלבניה כן. פיצי. ויש לנו גם מה שכתבה התורה, התורה כבר אמרה לנו ה' מה רבו צרי, מה רבו צרי זה מרץ, מרץ מוזכרת בתורה לא סתם, משום שמרץ אמנם נראית קטנה כרגע, אבל אם שמתם לב השנאה של מרץ לתורה היא לא מהיום, הרב כבר חווה את זה בזמן שהם קפצו עליו באותו זמן שהוא בא לאוניברסיטה, אז אני בא ואומר, כבוד הרב, אין מה ללכת כרגע לבחירות, לצערי הרב הקב"ה הולך להלחם בכל הממשלה, וה' יעזור, אנחנו מקווים לטוב.

 

הרב: תודה.

 

ש. בבקשה.

 

הרב: כן, שאלה אחרונה רבותי. משהו קטן.

 

 

ש. כבוד הרב, אם הצלחתי להבין שיש הרבה דברים שכתובים לנו מלמעלה פרט ליראת שמים שכל אדם זה, היה מקרה רצח בנתיבות או בזה שרצחו רב מאד גדול, השאלה פה לפי דין תורה הרוצח היה אמור להשפט על מה שהוא עשה למרות שאנחנו יודעים שזה מכוון מלמעלה, אז כאילו הקב"ה שלח אותו לרצוח את הרב, אז מבחינת דין תורה אם היה פה דין תורה הוא היה יוצא זכאי או ש

 

הרב: לא, אם היו עדים שהיו מוכיחים שאכן הוא רצח, הוא היה מתחייב לשמים והיו עושים לו דין לפי מה שכתוב בתורה. היו ממיתים אותו, זה אחד.

שתיים, ה' לא שלח אותו, הקב"ה מגלגל חובה ע"י חייב, ז"א אם הרב המנוח היה חייב בדין ולא דוקא בגלל עבירות וכל מיני דברים, יכול להיות גם על דבר קטן, הקב"ה מדקדק עם הצדיקים כחוט השערה, אפילו דבר קטנטן יכול להענש. אז אם צריך שיהיה הדין עליו והדין צריך להיות באופן כזה שזה יהיה נקרא הריגה רציחה לא משנה מה, אז מגלגלים דוקא ע"י אדם שהוא חייב. ...

 

 

ש. הרב אפשר לבקש ברכה לאשתי מהקהל מרגריטה בת מירה

 

הרב: מרגריטה בת מירה תזכה לרפואה שלמה והחלמה מהירה

אלה שרוצים להשתתף במניה של הכסא של הרכב של מה שרוצים יכולים לעשות. אני מברך את כל הקהל בכל מילי דמיטב, בריאות הצלחה ולהיות חכם ונבון להכין צידה לדרך.

לילה טוב.

רבי חנניה בן עקשיא אומר...

השאירו תגובה

כדי לכתוב תגובה עליך להיות מנוי מנוי

סרט השבוע

פלייליסט

אתם צריכים להתחבר כדי ליצור פלייליסט