2K
close

רוצים לשתף את המועדפים שלך, דירוגים, או הערות על Facebook, Twitter ? קשר החשבונות שלך ! (אתם שולטים כאשר הודעות מפורסמות.)

:embed code
close

רמלה 2-6-09

ערב טוב, בעז"ה נעשה ונצליח וה' עלינו ברחמיו ירוויח

אנחנו נמצאים כרגע במצב לא הכי טוב, מבחינת ההבנות של מה שהולך להיות, אבל אנחנו יכולים להיות במצב הכי טוב אם נדע מה לעשות. תרגיל העורף נכשל, הצופרים לא עבדו בהרבה מקומות, מקלטים סגורים, בקיצור חרית ברית, אחרי הכנות של שנתיים אם היו יורים עלינו קפצונים היינו נפגעים. אם היו יורים טילים חבל על הזמן. רק החמ"ן והכנסת היו מסודרים. אבל טוב, אין לנו על מי לסמוך, זה אנחנו יודעים, רק על אבינו שבשמים, אבל זה מתחזק מאד מאד. ובפרט שאובמה עכשיו מחרתת כל יום בעיתון אחר ובכלי תקשורת או תשקורת אחר בשביל להשמיע לישראל עד כמה הוא נחוש, אתם זוכרים את המילה נחישות? נחישות של ברק, ברק, נחישות. שר הבטחון המזגזג, אז נחישות, הוא נחוש לא לתת לנו לבנות אפילו מרפסת אחת בבית עילית, ואם ישראל יבנו חס ושלום או יחליטו להתרבות, ריבוי טבעי, אז הוא מתכוון לקצץ שני שליש מהתקציב של השלושים מיליארד שהובטח בעשור הקרוב, משמע שישראל תקבל אולי עשר מיליארד בלבד, והוא לא יתן חלפים למטוסים ולא תחמושת, וגם וטו הוא לא יטיל באום וממילא אנחנו נהיה למרמס. ככה הוא מבין. והוא חושב שהוא קאבוי והוא רוכב על הסוס של אדום, והוא מחליט בשביל העם היהודי כמה הם צריכים להסתפק בלחיות. כמה שטח, כמה לגדול באופן טבעי, הוא מחליט. ואמר כי הוא מחזר אחרי המוסלמים מבני אחיו, איפה שהוא גדל, כי יותר משתלם, הוא אומר ברור, כמו שאמרתי במשך כל התקופה מאז שהוא נבחר שהוא יהיה רע לישראל, אז הוא אומר במפורש שהאינטרס הלאומי האמריקאי קודם לכל, הוא גם מקבל את כל ההסכמות של הנשיאים שקדמו לו, מאיתנו הוא מבקש שאנחנו נקיים את כל ההבטחות וההתחייבויות של הממשלות הקודמות. ביבי לא יכול לא לקבל את מה שהבטיחו הקודמים, כך הוא אומר, אבל הוא לא מחויב לבוש ולא לאף אחד, כי אצלהם זה דמוקרטיה. אם עלה מישהו חדש לשלטון, למה בחרו בו? כי רצו את השינוי, אז הם רצו את השינוי אז לכן זה השינוי שהוא לא מוכן לקבל את הקודמים. ואם פה בחרו בביבי בשביל שהוא לא יחזיר את ירושלים ולא יחזיר ולא יפרק ולא יעשה, אז גם בו בחרו, לא. ארה"ב קובעת ליהודים איך לחיות וכמה.

בושה וחרפה, איך העם הזה מוכן להיותה שעיר לעזאזל של האמריקאים. מה זה? אנחנו עם של אלפי שנים, הפלשתינים זה פטנט אין דבר כזה, אין עם פלשתיני, זה פטנט, זה בכלל לא קיים, לא היה דבר כזה מעולם, זה המציאו בשנים האחרונות, אין עם פלשתיני, זה פליטים כולם של מדינות שונות. אין עם פלשתיני. אבל העם הפלשתיני מגיע לו חצי מדינה לצד מדינה. הם יורים טילים, הם מפציצים, הם עושים מה שהם רוצים, הם טרוריסטים והם עם יותר מכובד מאיתנו. אנחנו רק מתגוננים ואומרים אין דבר, תצטמצמו עוד.

לא הבנתי, אנחנו טוענים אבל שיש סכנה, אין בטחון למדינה הזאת ולעם הזה אם נצטמצם עוד. אומרים אל תדאגו, אנחנו ידידים נאמנים, אנחנו נעמוד לצידכם כמו עם גיאורגיה שאמרנו להם תלחמו והשארנו אותם והפקרנו אותם, אל תדאגו זה יהיה אותו דבר, מה אתם דואגים? רגע, אני לא מבין, אתם מחנכים אותנו לא לפחד, תצטמצמו, נכון? אתם דואגים את הדאגה שלנו כאילו, כדאי לכם, משתלם לכם, מסבירים לנו. אז למה אתם מודאגים מהעיראקים ומהאפגנים שהם מרחק אלפי קילומטרים מכם, תעזבו אותם. זה איום רחוק רחוק, זה מדינות, מה אתם מודאגים מצפון קוראה, זה הכי רחוק, הכי רחוק. מה קרה? אם שם במרחק הזה אתם פוחדים איך אנחנו לא צריכים לפחד אם השכנים שלנו יורים עלינו טילים, מה ההסבר? אין הסבר. ככה החלטנו. אי אם זה בוס, אני קאבוי ואני קובע, שמעת? זהו. וכולם מצטנפים, פרס רץ ראשון רקד כמו רקדנית, הכין את הביקור של ביבי, ביבי תמונות עם אובמה, תמונות כאלה אבו מאזן, חחח... אשאדה, התמונות מספרות הכל, מה זה? הלו, אנחנו המדינה האסטרטגית הכי חשובה שלכם היתה במזה"ת עד אתמול. מה קרה? מה קרה? אה, אתם צריכים כסף מסעודיה, כי יש לכם משבר כלכלי, אה, אז אתם מוכרים אותנו בלירה. כן, במפורש כן. כן, כן, האינטרס שלנו קודם, כן. טוב, אז אתם האינטרס שלכם קודם לכם ושלנו קודם לנו ויאלה להתראות. אבל מי גבר שיכול לעשות כזה דבר?

היה פעם אחד, קראו לו בגין. יחביבי איך אני זוכר פעם איזה דיבור חוצב להבות היה לו  נגד גרמניה, יום אחד ניתק את הקשרים איתם, איזה נאום, י'חביבי, העולם לא האמין, הישראלים לא האמינו. ובסוף הגרמנים התחנפו אלינו. תסתכלו, כל אחד פרזיט, כל אחד טרוריסט מאיים על אמריקה והיא מתחנפת לו. אירן מנפנפת אותם זורקת אותם ככה ככה ככה, אחמאדי מסתלבט על אובמה, והוא מושיט לו יד ועוד יד ועוד יד, סוריה - מצפצפת על כל מה שמבקשים האמריקאים,  נותנים להם לטוס, הם עוד לא טסו במהירות כזו, ביל גייטס וההוא וזה וזה וזה וחוזרים והסורים נשארים באותו מקום. כולם מתכחשים להם והם לא מאימים, הם לא מאימים, הם מושיטים להם יד. אנחנו שאנחנו חברים כאילו הרבה שנים, אז הם אומרים אתה חבר תסבול, שמעת? זהו, אני חבר בכיר, אתה חבר קטן. מדהים. מה עושים? מה אתם אומרים מה עושים?

באחת ההרצאות אמר לי אחד תשמע מה יקרה אם ארה"ב תעזוב אותנו ולא יהיה לנו נשק ולא יהיה כסף, מה נעשה? אמרתי לו אני אהיה הכי מאושר בעולם. שאל אותי למה? אמרתי לו סוף סוף תתפלל לקב"ה, סוף סוף תדע שיש אחד שמנהיג את העולם, יש בעל לבירה, יש רק אחד כזה, הוא קובע, והוא נותן לאובמה לעשות גזירות כמו פרעה. אתה יודע למה? שהם יקבלו בסוף עשר מכות. הקב"ה מסובב הכל ונותן לכל העולם להסתבך. אפילו השויצרים קבעו שאנחנו גזענים. אפילו המדינות הנאורות הפתוחות הפלורליסטיות מה אומרים? שאנחנו הגזענים מזמינים את אבא של הגזענים, את אחמדי לדרוש, הוא קובע שאנחנו גזענים והוא אומר שישמיד אותנו אנחנו גזענים, הבנתם? הבנתם? יש חוקר במעבדה לוקח עכברים לבנים, חותך אותם לחתיכות עושה בהם ניסויים ובאים השויצרים ואומרים העכבר הזה גזען. מה הוא מנסה להמלט מהאיזמל של המנתח, חצוף איזה עכבר זה, אז מה אם הוא לבן? מה, אתם לא יודעים שעכבר זה בשביל ניסוי במעבדה? אתם הישראלים בשביל ההפצצות תאכלו שמונה שנים ואל תדברו .מה אתם מדברים? אתה עושה עופרת יצוקה - תתבייש לך. מה אתה מחזיר, אתה מחזיר?? כל ועדות האו"ם קמות וצועקים גזענים רוצחים, כל יום ועדה אחרת. למה זה? בשביל שכל העולם יתחייב שהם ירשיעו את ישראל ואת הבנים של הקב"ה בעוולה. ואז יש לקב"ה סיבה למסיבה. שהוא יתן להם את החלעות הם לא יגידו אני לא הייתי בתמונה זה לא אני, מה זה לא אני? אתם הצבעתם, אתם אמרתם, אתם קבעתם שהם גזענים, שאסור להם להגן על עצמם.

הכל הולך לפי התכנית, הכל נסגר. ב-2001 כבר הזהרתי, תסתכלו באינטרנט שופר. נט יש קלטת 2001 שאני אומר שאמריקה תפקיר אותנו, אם אתם חושבים שהם יעזרו לנו, הם יהיו נגדנו כמו כל העולם כולו. היום כבר רואים את זה עיני עינק. זה לא מבינים, זה הם אומרים בקול רם, לא רק אומרים, אומרים א נחנו אומרים ואומרים. שום מרפסת, הבנת? זהו. אם לא סנקציות, כאילו אנחנו צפון קוריאה, כאילו אנחנו מאימים על העולם, אנחנו מותקפים והסנקציות פועלות עלינו ביום אחד. צפון קוריאה משטה בכולם, מהווה סכנה לארה"ב, יכולה לירות טילים גרעיניים לאלסקה, אמריקה אומרת אנחנו נטיל סנקציות. סין ורוסיה מתנגדות. ומה אח"כ? עוד פעם סנקציות ועוד לא החליטו מה יהיו הסנקציות. סנקציות מה זה אומר? עשו סנקציות לאירן זה עוזר לעצור את הגרעין? לא עוזר.

מה אנחנו יכולים לעשות? אני אגיד לכם עוד מעט מה לעשות. יש כמה דרכים, אני אעמוד על כמה. אני עובר לחנוכה, אתם זוכרים, לא מזמן היה חנוכה. מה יש ללמוד מחנוכה? "מסרת גיבורים ביד חלשים, ורבים ביד מעטים, וטמאים ביד טהורים, ורשעים ביד צדיקים", ככה אנחנו אומרים בתפילה. אז מה כתוב - מסרת גיבורים ביד חלשים, לא החלשים ניצחו את הגיבורים, פשוט ה' מסר את הגיבורים ביד החלשים, אין לו בעיה, יכול לקחת את אובמה ולמסור אותו ביד החלשים. "ורבים ביד מעטים, וטמאים ביד טהורים ורשעים ביד צדיקים". אנחנו הורגלנו ללמוד מתוך העובדות האלה את חסד ה' שהטבע הוא ביד ה'. והנהגת הקב"ה היא למעלה מדרך הטבע. אנחנו כל הזמן מפחדים מהטבע, מה זה הטבע? אמרו, פרסמו, הודיעו, אנחנו נכנסים ללחץ מהדברים האלה. טבע, אנחנו רואים את הטבע בחוש גדול, מה זה רואים גורד שחקים, יו תראה מה זה תראה תראה תראה תראה, יום אחד נתקע בו מטוס ופרררררר פירורים נפל למטה. ועוד לא ברור מי עשה את זה, האמריקאים או בן לאדן. יש מחלוקת, אתם יודעים יש כאלה שאומרים שהאמריקאים בישלו את זה, ויש כמה עובדות מדהימות, עוד מעט אנחנו נפרסם סרט באתר אצלנו על זה, אתם תשכחו. היו פיצוצים מוקדמים לפני שנכנס בכל המטוס לבנין, מצולם, רואים פיצוצים בקומות תחתונות שמורידים את הבנין טטטט... משהו לא יאומן, מי שרואה את זה משתגע. אבל אני עוד בדוק את זה טוב טוב, ברגע שאני אעלה את זה לאתר, י'חביבי, י'חביבי, י'חביבי. זה קונספירישן. יחביבי.

מכל מקום, הנהגת הקב"ה היא למעלה מדרך הטבע, אלא שמהעובדות האלה אפשר להתעורר בהתעוררות נוספת. הזכות של החלשים המעטים הטהורים והצדיקים, מה הזכות שלהם? למה מסרו בידם את הרבים ואת הרשעים ואת הכל, למה מה? מה הזכות? צריך זכות בשביל לנצח את יון צריך זכות, מה הזכות? במסירות הנפש זכו שיעשה נס לישראל. אם יש מסירות נפש, אם יש מסירות נפש אין דבר כזה שהקב"ה לא יעזור. של מי? של אלף? אלפיים איש? חמשת אלפים? כמה? של אבא זקן מתתיהו וחמשת בניו, זה הכל. מסירות נפש. מה המסירות נפש? הם אומרים עד כאן! יון לא יכולה יותר להמשיך. עד כאן. זהו. אז מה עושים? שואלים הילדים את אבא מתתיהו אז מה עושים? הוא אומר אנחנו יוצאים למלחמה נגד יון. חחח... מה זה, זה משפחה של תמהונים. אתם מאמינים שמשפחה אומרת אנחנו הולכים עכשיו לפרק את אמריקה? אתם מאמינים שיכול להיות דבר כזה? אתם מאמינים או לא מאמינים? לא מאמינים, אבל זה מה שהיה. אבל נתנו לנו עכשיו דוגמא קטנה מהצד השני. בן אדם אחד, לא משפחה, קוראים לו בן לאדן, תימני מהמערה, מפחיד את אמריקה חבל על הזמן, מהבוקר עד הערב רק עוקבים מעקבים לוינים, ציטוטים חרית, מפענחים מיליונים של אימילים בשעה רק לדעת מי אומר מה מו מי, מה הוא עושה להם? אה... ושולח להם קלטת כל פעם והם משמיעים אותה לכולם, והוא לא מבזבז כמוני הרבה קלטות. קלטת אחת רק מעביר אלג'זירה וכל העולם שומע, ויושבים ובודקים מה הוא אמר, זה הוא, זה קולו... אה, בגללו מורידים לי את הגרביים בשדה התעופה. אני טס להרצאות תוריד בודקים מריחים, מה לא עושים? עולם שלם בפחד מבן אדם במערה. אז זה אחד, אתם מבינים, אתם מבינים מי היה מתתיהו, וחמשת בניו! אווו..

אבל למה? כי יש מסירות נפש, הוא מתאבד שיעי, אבל אם בן אדם מוסר את נפשו חבל על הזמן. על מה שצריך למסור את הנפש הקב"ה עוזר. נחשון בן עמינדב קפץ לים, מסירות נפש מוכן למות על דבר ה' נבקע הים ל-12 גזרים. אברהם נלחם נגד ארבעה מלכים, מעצמות, עם מה? עם חול. אה, הלך זרק עליהם חול, פירק אותם. מה זה, גן ילדים, אברהם אבינו הולך לוקח חול, זורק על ארבע עמים מפרק אותם, זה נהפך לקידונים ובליסטראות. וניצח וחילץ את לוט משם. אתם מאמינים? זה התורה הקדושה. אבל בשביל לסבר לכם את האוזן, כמה זה פועל ועובד אפילו עם חול, קודם כל מסירות נפש של אברהם ללכת להלחם בכלל הוא ודמשק אליעזר בלבד נגד ארבע מעצמות בשביל לחלץ את בן אחיו. דבר שני, הבטחון שלו בה', הוא יודע שהוא לא יהיה מסוגל לעשות כלום, רק ה'. אבל הוא יודע שהוא הולך על הדבר הכי מוצדק שצריך לעשות. אז הוא עושה השתדלות, לוקח חול וזורק. מה עושה הקב"ה? מפעיל וינטלטור, פרררררררררררררר נהיה הוריקן. הוריקן זה חול עם וינטלטור. מסתובב 320 קמ"ש ומלפלף בנינים גורדי שחקים, משאיות והכל פרררררר מעיף אותם מיליונים, זהו. אברהם נכנס לוקח את לוט, בא לוט בא, יאלה הולכים. משאיר אחריו הרס וחורבן והולך. מישהו יכול לעצור אותו? זרקו אותו לכבשן האש, הצליחו לשרוף אותו? רק הגחלים  נשרפו. אי אפשר עליו, למה אי אפשר עליו? כי הוא דבק בה', מאמין בה', בוטח בה' נגד כל העולם. מי שמוסר את נפשו על ה' אין דבר כזה שהקב"ה לא יצליח בעדו, אין דבר כזה.

אז אנחנו צריכים להבין עכשיו, מה הכח שמביא לזה שאדם יוכל למסור את נפשו ולהביא לתוצאות כאלה של ניסים שמשפחה אחת יכולה להלחם נגד יון.

אחד מכוחותיו של האדם שמהווה יסוד למידת הבטחון זה הכח להשריש בעצמו עד שיהיה הדבר ברור אצלו שכל דבר שהוא רצונו של הקב"ה שיהיה ודאי חייב הוא להיות בלי שום הבדל, אם בדרך הטבע, אם שלא בדרך הטבע. אני חוזר: אחד מהכוחות של אדם שמהווה יסוד למידת הבטחון, על מה אתה מסתמך שיש לך בטחון? אתה אומר אני בוטח בה' שככה וככה יהיה, על מה אתה מסתמך? על מה אתה מסתמך? אם אחד יגיד אני בוטח שאני קונה עכשיו את ההגרלה אני מרויח בפיס, זה בעל בטחון? זה אהבל כמו מיליון כמוהו. זה לא בטחון. מה זה בטחון? בטחון - שיהיה הדבר ברור אצלו, שכל דבר שהוא רצונו של הקב"ה שיהיה מה שרוצה הקב"ה שיהיה, ודאי חייב הוא להיות בלי שום הבדל. בין אם זה טבע, בין אם זה לא בדרך הטבע, אם ה' רוצה שיהיה - יהיה. אם אתה סומך על זה אז הבטחון שלך הוא אמיתי ויתקיים. כי מה שהקב"ה רוצה שיהיה - חייב להיות. גם אם ינסו לסכל את מה שהוא רוצה, יובילו לדבר בלי שום אפשרות למנוע. אי אפשר למנוע מה שהקב"ה רוצה. אי אפשר.

הגזרה לועגת להשתדלות, כיש גזרה משמים היא לועגת לכל השתדלות. אתם יודעים, היו גלי צונאמי, נו, אז אפשר לעצור גל צונאמי? השתדלות. מה עשו? ססמוגרף, טררררר מודיעים הלו, הכלבים כבר ברחו, תברחו. זה עוזר? אם הסיסמולוגים חרית, גלים פררררר. רבע מיליון מתים תוך כמה דקות, חמש מיליון עקורים מבתיהם. אפשר לעצור גזרה כזאת? אפשר להגיד להוריקן רגע רגע, רגע, רגע, אפשר? אי אפשר. אי אפשר. אי אפשר. אם יש גזרה משמים, אם ה' רוצה שיהיה - יהיה על אפו וחמתו של פרעה גם.

דרך אגב, ברק אובמה גוימטריה פעור, לא זה סתם. מכל מקום, וכשיהיה הדבר ברור אצלו, עד שיפקיר את עצמו, מתוך כך ודאי יזכה לסיעתא דשמיא. שיהיה הדבר ברור אצלו שככה זה, שה' רוצה משהו שיהיה אין שום דבר שיכול למנוע וזה חייב שיהיה, בין אם זה בטבע בין אם לא. אם יהיה ברור אצלו עד שיפקיר עצמו מתוך זה למען זה, יזכה לסיעתא דשמיא, שהרי אין לך דבר העומד בפני הרצון וכל שכן כשהרצון הוא עבודת ה' ודאי שיזכה לעזר שמים. ודאי. אתם רוצים עזרה משמים? הנה, יש לכם את הנוסחה איך עושים. אם תרצו לעשות מה שה' רוצה שיעשה, וה' מחייב שיעשה, ותמסרו את הנפש לעשיית הדבר הזה תקבלו עזר משמים להשלים את חפצכם.

הכח הזה הוא גם מוציא את הקומץ של החשמונאים למלחמה נגד המחנה של כל צבא יון. מלחמה שגם אחרי אלפי שנים אנחנו לא מבינים אותה, איך כמה בני ישיבה חלושים יוצאים למלחמה אבודה כזו, ועוד בפרט שבאותו זמן היו הרבה מעם ישראל מתיוונים, הלכו אחרי היוונים והתבוללו, אלא מאחר שידעו החשמונאים שכן הוא רצון ה', לא ראו את המלחמה כאבודה כי היו בטוחים בצדקת מלחמתם. מי שנלחם על צדקת הדרך האמיתית יש לו כחות עליונים. תראו איזה כוחות יש לפלשתינים, השיחים שלהם מחרתתים אותם מהבקר עד הערב שזה ארץ שלהם, שלא היה פה בית המקדש מעולם, שהישראלים משקרים, לא היה בכלל פה הר הבית לא היה כלום, הכל שקר, והם קונים הכל מה שמוכרים להם הם קונים גם בלי כסף, קונים. והם מוכנים להתאבד על החרתות. ומלוים אותם גם עם חרתות שמחכה להם שמה עוד כל מיני, אז ז"א הם מוסרים את נפשם על השקר, אבל הם מוסרים את נפשם, הם מאמינים שזה אמת. אז אם אנחנו נמסור את נפשנו על האמת האמיתית שכתובה בתורה, ה' איתנו בצד שלנו. הנה אתם רואים הם צועקים אלה ווקבר ומתפוצצים. ואנחנו אפילו לא אומרים שמע ישראל בקושי, והטילים נופלים בשטחים פתוחים. מה זה? אם אני הייתי פלשתיני הייתי מתגייר אחרי עופרת יצוקה. יורה כל כך הרבה טילים לא פוגע, מה זה, זה עם מיוחד זה, זה אנטי טיל. מה זה? בן אדם שעומד מהצד לא מבין, למה אומרים השויצרים שאנחנו גזענים, כי הם אומרים בלאו הכי לא פוגע בכם כלום, אז על מה אתם הורגים אותם? חחח ראש שויצרי. הם הרגו לכם עם כל השמונה שנים הרגו לכם  נגיד חמישים, אתם הרגתם בשבועיים 1300. הבנתם את החשבון? אבל הם התכוונו להרוג מיליון רק לא הלך להם, למה לנו יש אלוקים בשמים. אז מה? אם צפון קוריאה תירה טילים לכיוון ארה"ב והיא לא תפגע, אז יגידו לה לא להגיב, הם לא פוגעים, מה אתם רוצים, הם לא פוגעים. כל זמן שהם לא פוגעים לא להשיב אש. על ספק שהיה לסאדם נשק גרעיני תלו אותו, מסכן, איזה טיפש, למה עשית פוזות שיש לך? חירתת את העולם בסוף תלו אותו, איזה שכל, היית אומר אין לי כלום. בואו תשמעו איך זה עובד, איך הבטחון עובד, תשמעו את הבטחון איזה דרגה אנחנו צריכים, תשמעו, נראה אם יצא מפה אחד כזה.

את הכח הזה אנחנו מוצאים בגמרא בתענית דף י"ט ע"ב. והסבא מנובהרדוק בספרו עבודת האדם, בפרק בקשת השלמות, הוא מסביר מה זה בטחון, תשמעו. תנו רבנן, פעם אחת עלו כל ישראל לרגל לירושלים ולא היה להם מים לשתות, הלך נקדימון בן גוריון אצל אדון אחד ואמר לו, הלויני 12 מעינות מים לעולי רגלים, ואני אתן לך 12 מעינות מים. ואם אינני נותן לך - הריני נותן לך 12 כיכר כסף. הון עתק. וקבע לו זמן, כיון שהגיע הזמן ולא ירדו גשמים, על מה הוא סמך? שירדו גשמים. לא ירדו גשמים הגיע הזמן שהוא צריך לשלם, אם לא 12 כיכר כסף. בשחרית שלח לו האדון - שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך, הגיע יום הפרעון או שאתה מביא לי 12 מעיינות או שאתה מביא לי את הכסף ששלי נמצא אצלך - 12 ככר כסף. שלח לו נקדימון בן גוריון - עדיין יש לי זמן, כל היום כולו שלי הוא, קבענו ביום פלוני אז כל היום כולו שלי הוא. בצהרים שלח לו - שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך, שלח לו - עדיין יש לי שהות היום, הדתיים האלה אני אומר לכם. במנחה שלח לו - שגר לי או מים או מעות שיש לך, זה כבר היה בטונים בטח גבוהים, שלח לו - עדיין יש לי שהות ביום. לגלג עליו אותו אדון, אמר לו כל השנה לא ירדו גשמים ועכשיו ירדו גשמים? ממנחה לפני השקיעה ממנחה אתה רוצה להגיד שירדו עכשיו גשמים למלא 12 מעיינות. לגלג עליו אותו אדון ונכנס לבית המרחץ בשמחה - עשה קופה. עשה קופה. עד שהאדון נכנס בשמחתו לבית המרחץ, נקדימון נכנס לבית המקדש כשהוא עצב. נתעטף ועמד בתפילה. אמר לפניו, רבש"ע, גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי ולא לכבוד בית אבא עשיתי, אלא לכבודך עשיתי, שיהיו מים מצויין לעולי רגלים, הרי אתה ציוית אותנו לעלות שלש פעמים ביום לרגל, כולם עולי בחום, אין מים, השנה היתה שחונה, אין מים. אז אני עכשיו לקחתי את זה לא לכבודי, בשביל שיהיה להם - לכל ישראל שעולים לרגל מה לשתות. אז מה הוא אמר לו? אמר לו גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי ולא לכבוד בית אבא עשיתי, אלא לכבודך עשיתי, שיהיו מים מצויין לעולי רגלים. מיד נתקשרו השמים בעבים וירדו גשמים. עד שנתמלאו 12 מעיינות מים והותירו - גלשו המים יותר מהשיעור. עד שיצא האדון מבית המרחץ, נקדימון בן גוריון יצא מבית המקדש, כשפגעו זה בזה - נפגשו, אמר לו תן לי דמי מים יותר שיש לי בידך, אמר לו יודע אני שלא הרעיש הקב"ה את עולמו אלא בשבילך. אז כשהם יצאו מה אמר לו נקדימון בן גוריון? מגיע לי עודף, מותק, המים גלשו יותר, תביא לי את העודף בבקשה, אני הבטחתי לך 12 מעיינות אבל אתה קיבלת יותר, אז תביא לי בבקשה. אמר לו מי - האדון, אמר לו  יודע אני שלא הרעיש הקב"ה את עולמו אלא בשבילך, אלא עדיין יש לי פתחון פה עליך שאוציא ממך את מעותי. אתה חושב שמגיע לך עודף? אתה צריך לשלם לו את כל הכסף. למה? אמר לו כבר שקעה החמה והגשמים ברשותי ירדו. מה שירדו גשמים עכשיו זה אחרי שקיעת החמה, זה כבר גשמים שלי, לא שלך. חזר ונכנס לבית המקדש נקדימון בן גוריון, נתעטף ועמד בתפילה, ואמר לפניו, רבש"ע, הודע שיש לך אהובים בעולמך. י'חביבי איזה בקשה. מיד נתמלאו העבים וזרחה השמש. התפזרו העבים, אתם יודעים, כשיורד גשם השמים קודרים, אז לא רואים אם זה יום או לא יום, נתפזרו העבים וזרחה השמש, אז אצל מי ירדו גשמים? ביום של מי? של נקדימון בן גוריון. באותה שעה אמר לו האדון, אלמלא לא נקדרה החמה היה לי פתחון פה עליך שאוציא ממך מעותי. תנא, לא נקדימון שמו, אלא בוני שמו, לא קראו לו  נקדימון בן גוריון, קראו לו בוני בן גוריון. ולמה נקרא נקדימון? שנקדרה החמה בעבורו. ז"א הוחשכה והופעלה החמה בעבורו. זה המעשה. נמצא, שמלבד עצם הנס שנקדרה החמה בעבורו, גם את הדרך שבה זכה לנס, לנס מידת הבטחון זה גם נס, גם  נס, שהרי כשהלך לאדון לא הלך על דעת לפרוע לו 12 כיכרים של כסף, כשהוא הלך וביקש ממנו 12 מעיינות אתם חושבים שהוא חשב לשלם לו 12 כיכרים של כסף? אלא הוא הלך בבטחון גמור שהמעיינות ימלאו מים, עד כדי כך שהוא מבטיח את זה לאדון, עד כדי כך שהוא מבטיח את זה לאדון. אלא שכדי שהאדון יתרצה ליתן לו מים, הוא מבטיח לו 12 כיכרי כסף במקומם. מאיפה נקדימון בן גוריון בטוח שיתמלאו המעיינות מים? נקדימון בן גוריון ידע שישראל צריכים מים כשהם עולים לרגל, וכשידיעה זו משתרשת לדבר בטוח, הרי בכח הבטחון ודאי ירדו גשמים, ודאי ודאי ודאי ירדו גשמים, כי הוא בעל בטחון שודאי וודאי ירדו גשמים בשביל עם ישראל. ולפיכך גם כשלא ירדו כל השנה גשמים, לא עלה בדעתו שום צד שלא ירדו גשמים.

אתם רוצים לראות משהו מצחיק? הייתי בטבריה בהרצאה, כשהייתי בטבריה בהרצאה בן אליעזר, אחראי על הגשמים, הודיע שהשנה הזאת ושנה הבאה יהיו שחונות ואין מים, באותו מים אמרתי פרנציפ אני עושה לו, אמרתי לחבר'ה בטבריה, אתם רוצים גשמים? צעקו כן, תראו את זה באתר שופר. נט. אתם רוצים גשמים? אמרו כן. אמרתי בסדר, מי מקבל עליו פה כמה דברים שאני אומר, אני צריך 26 גברים ו-26 נשים, אלה יקבלו עליהם לימוד תורה ואלה יקבלו עליהן צניעות, אם אתם מקבלים בעז"ה ירדו גשמים. תיק תיק תיק תיק הצביעו, היה 52 כמנין אליהו, ונתנו ברכה, תוך חודש ירדו 80 אחוז ממה שהיה צריך לרדת כל השנה. זה לא אני עשיתי, זה הטבריינים עשו. ז"א מי שבוטח בה' שבכח הזכויות של עם ישראל אפשר להפוך גם את הטבע אפילו אם הטבע לא צריך להביא, אז הוא יכול לקבל ס"ד שיהיה. בלי שום בעיה. אבל צריך בטחון, בטחון בה'. בטחון בה', אני אראה לכם תיכף איזה בטחון יש לי. אתם לא תאמינו איזה בטחון יש לי. אני לא אומר שאני בעל בטחון גדול, אבל יש לי בטחון, ואני אראה לכם איזה יש לי, אבל תיכף.

לא נכנס לבית המקדש, נשאלה שאלה, אם הוא בטוח כל כך היה שירדו גשמים אז למה הוא נכנס לבית המקדש להתפלל? אה, שאלה, נכון? שאלה. לפני כן - לפני אותו יום הוא לא נכנס על הגשמים, שתבינו זה 12 כיכר כסף זה כמו נגיד מיליון דולר, כן הוא היה חייב לתת לו, אז איך הוא היה צריך לפחד והוא רואה מתקרב מתקרב התאריך ולא יורד גשמים, אז חודש לפני היה צריך להרעיש עולם, תעניות, צדקות, מיליון דולר. לא נכנס בכלל, לא נכנס. לא נכנס. גם לא בשחרית כשהוא בא אליו וגם לא בצהרים - הוא לא נכנס. גם לא במנחה, למה? כי מאחר שלפי סדר הנהגת הקב"ה כשישראל עולים ברגל הם מקבלים מים. לא זקוקים לשום תפילה בשביל זה, כי בזמן שיש שהות לגשמים לרדת בטוח הוא שירדו גשמים, כמו שאדם בטוח שבשעות הלילה  מחר יהיה יום ככה צריך להיות בטוח שהקב"ה יתן גשמים לעולי רגלים, ככה הוא היה בטוח.

במנחה לאחר מכן, נקדימון נכנס לבית המקדש, ולמה? מה ראה נקדימון להתפלל עכשיו? שימו לב. אלא גם לאחר שעמד במדרגה גדולה כזו שהוא בטח עד הרגע האחרון, עד מנחה הוא בטח ולא עשה שום השתדלות ולא תפילה ולא כלום, היה לו חשש שמא יהיה לו פגם במידת הבטחון שלו שאם הוא יתפלל בסוף הוא יסבור שירידת הגשמים - התפילה גרמה את הפעולה של הבטחון שלו כי הוא סמך על התפילה שהוא יתפלל וה' ישמע לו. אז הוא לא רצה לשתף תפילה כהשתדלות הבטחון, שלא יתלה את זה בעצמו שאח"כ הוא פעל את זה. לפיכך נכנס נקדימון לבית המקדש לעקור את המחשבה הזו, ומה היתה התפילה, שימו לב מה היה הלשון של התפילה, כל התפילה היתה ככה: לא לכבודי אלא לכבודך, זה דבר ראשון שהוא אמר לקב"ה. לא לכבודי אלא לכבודך. הוא ביקש גשמים? הוא לא ביקש, הוא אמר רבש"ע, כל מה שאני עושה לא עשיתי לכבודי ולא לבית אבא, זה לכבודך. דבר שני הוא אמר, הודע שיש לך אהובים בעולמך, זה פעם שניה שהוא נכנס, פעם ראשונה כשהוא נכנס ירדו גשמים, והוא אמר למה? לא לכבודי אלא לכבודך. אח"כ הוא יצא, מה אמר לו האדון - גשמים ירדו ברשותי, זה כבר אחרי ששקעה החמה, מה נכנס אמר לה'? הודע שיש לך אהובים בעולמך. ז"א מדהים. בטחון גמור עד הרגע האחרון, וחשש שמא אני אתלה בזכותי, שמעתם דבר כזה? עוד דוגמא אחת, ואחרי זה אני מסביר לכם איך זה עובד.

אנחנו יכולים להתעורר גם מהחשמונאים, גם כן. מה היה עוד? החשמונאים הדליקו את המנורה בפח שמן, שלא היה לו לדלוק אלא יום אחד, הנהגה זו מעוררת אותנו על סדר העבודה שאנחנו מחויבים כלפי הקב"ה לקבוע בליבנו אמיצות לב. אנחנו צריכים להיות אמיצים, אמיצי לב. כי גם כשנראה שלא יצא תכלית ממעשה מצוה, יקיימנה עד כמה שבכוחו לפעול. עוד פעם, גם אם אני רואה שאני הולך לעשות מצוה שהמצוה הזאת יתכן שלא יצא ממנה התכלית שאני מבקש, יקיימנה בכל כוחו לפעול, נגיד עכשיו אני רוצה שכולם פה יחזרו בתשובה ויקבלו עול מלכותו יתברך, יכול להיות שיהיו כמה שלא יסכימו, בימים קדמונים לא היית חושב שאחד יסכים, אבל היום יש התעוררות משמים והרבה מסכימים, אבל אני פועל עם כל הכח שכולם יסכימו, למה? כי אפילו אם אתה לא חושב שאתה יכול לעשות את הכל, אתה תפעל כאילו אתה יכול לעשות הכל. ותן לקב"ה לעשות את התוצאות. שומעים? תלמדו את זה לכל החיים שלכם, כשאתם עושים משהו לכבוד ה', אל תחששו, אל תסתכלו על תוצאות כדאי לא כדאי לא יצא מזה כלום, חבל על הכוחות, חבל על הזמן, אל תעשו חשבון כזה, הנה החשמונאים לקחו פח שמן שמספיק ליום אחד והדליקו, אז מה זה מועיל? אז הוא יכבה בסוף היום ושלום, אז מה הועלת? היה רק נר אחד, זהו, מה יועיל? מה יועיל?

ז"א אדם צריך לדעת לפעמים נופלת מחשבה אצל אדם, כמו לדוגמא אנשים אפילו שלומדים, אנשים שיש להם שיעורים, אנשים שלומדים, נופל להם לפעמים אומר מה יצא לי מזה? אני לומד לומד לומד, שעה שעתיים ביום, מה יצא? מה אני אהיה חכם, מה אני אהיה אברך, מה אני אהיה ראש ישיבה? מה אני אהיה? עוד שעתיים עבודה מקבל עוד חמישים שקל, חביבי נקנה סיגריות מלבורו נעשן נוציא עשן זה פה שם אתה מבין, נשלם אגרה על טמבלויזיה ועוד יהיה לנו כיסוי על החרתות שלנו, מה אני אלך לשבת וזה וזה, סוגיות קשות גמרא בלגן זה, תנאים אמוראים, מה זה קשור אלי, אני ברמלה מה אתה רוצה ממני, עזוב אותי.

אז מה קרה? במקצת השמן שנותר בידם הדליקו את המנורה ולאחר מכן זכו לנס ודלק שמונה ימים. אתם רואים? הם הדליקו, מה יהיה - לא מעניין אותי, אני עושה את המקסימום שאני יכול להשתדל, אבל זה לא מועיל, מה זה עניני? אני יעשה מה שאני יכול. ומה עשה ה'? אה, אתם כל כך רוצים, אין בעיה, אני אדליק שמונה ימים עד שתצליחו להביא זיתים טהורים, ותכתשו אותם ואז יהיה לכם שמן מחדש, והכל יהיה בסדר. לא יהיה הפסק יותר בבית המקדש. יפה או לא יפה?

ככה עלינו לנצל את הזמן שנותר לנו בחיים ללמוד. יהודים יקרים, אין לנו עוד הרבה זמן ללמוד, אתם יודעים שתגיעו למעלה אז אחרי 120 שנה ישאלו אתכם, קבעתם עיתים לתורה? אתם תצטרכו לענות, אין קונצים, צריך לענות, צריך לענות. מה תענה? נראה, אתה כבודו מה אתה תענה, כן אל תבהל, אתה אתה, בדיוק, מה תענה? כמה אתה לומד? לא לומד. יוווי. מגיע לעולם האמת אומרים שימו את הקסטות של החיים שלו כל יום אני רוצה לשמוע אומר הקב"ה, שמים קסטה, שומעים טססססססס... תעביר קצת טסססססססססססססססס.... תביא יום הבא תססססס... תקפיץ שנה פסססססססס... שים גיל 30 פסססססססססס 70 פססססס... מה אתה חושב יגידו לך? פססססססססס... מה בן אדם בא לעולם סתם? ז"א אדם צריך להבין, אנחנו צריכים להכין צידה לדרך רבותי, זה לא צחוק, לא צחוק, ומלחמה בדרך וצריך זכויות, ומה יעמוד לנו? סיגריות? מה, נראה את החדשות בטמבלויזיה איפה נפל? מה? מה נעשה? מה יועיל? מה יציל? מה יציל? הנה שמענו עכשיו שתי ד וגמאות רק מתוך מיליונים דוגמאות של העם היהודי איך העם הזה  ניצל כל פעם, איך הוא ניצל? איך? אם יש זכויות  ניצלים, אם אין ה' ירחם. צריך לייצר זכויות. אז לכן אדם צריך לדעת לנצל את הזמן שנותר בידו ללמוד ולאחר מכן הוא יזכה לס"ד שהוא יוכל להצליח גם בלימוד התורה, ימצא חשק בזה, תהיה לו תשוקה בזה ויתעלה ויתעלה ויתעלה, ואפי' אם אתה לא רואה שאתה תהיה מאן דאמר, אבל אתה יכול כבר לחנך את הילדים שלך בדרך הזאת, והילדים שלך יכול להיות שיהיו מוצלחים מאד, ויהיו כאלה ת"ח ואם לא הם אפילו אז הבנים שלהם ודאי, כי אם זה יהיה דור שהאבא לומד תורה והבנים לומדים תורה אז הנכדים כבר יהיו ת"ח וצדיקים על בטוח. כי לא תשכח מפי זרעו ומפי זרע זרעו עד עולם. יש הבטחה, אם שלשה דורות לומדים תורה - תורה מחזרת אחרי אכסניה שלה, היא לא תוותר. היא לא תוותר. התורה תצמיח משמה גדולים. אבל צריך להשקיע, צריך להשקיע קצת בלימוד התורה, כמה שיותר אדם זוכה אשריו ואשרי חלקו, אבל מי שנמנע מחששות אלה לא יוכל לעמוד בשום נסיון בימי חייו, אם החשש שלו מה יצא ממני, מה יצא ממני, אז גם אדם שהולך לעבוד, נו, אז מה? יצא ממך משהו? אתה תהיה ביל גייטס? למה הלכת לעבוד? לא, אני מספיק לי משכורת 4-5-6 אלף שקל אני מספיק לי תן לי שקט, זה. למה אתה מסתפק? למה? תהיה ביל גייטס. לא, לא, לא, שמה אתה יודע אתה לא תהיה ואעפ"כ אתה הולך כל יום, ואעפ"כ? אותו דבר תגיד בלימוד התורה, לא, אני לא אהיה רבי עקיבא, כן, אבל בכל אופן תלמד כל יום תורה שיהיה לך משהו להגיע לשמים, מה תגיד? פססססס... מה תגיד? מה תגיד? לכן אנשים צריכים להבין, יש עוד מאמר קצרצר מרבי שמעון בר יוחאי, שהרבה אנשים חוזרים עליו, יש פה אחד שאני יודע שהוא מסתכל עלי ואני מסתכל עליו מידי פעם, שהוא תמיד אומר הרבה עשו כרבי שמעון בר יוחאי ולא עלתה בידם. אתם יודעים, רשב"י אמר שאדם לא צריך לעשות שום דבר, רק ללמוד תורה והקב"ה יעשה שיעמדו זרים וירעו את צאנו ויעשו לו את הכל, הוא לא צריך שום דבר לעשות, כלום! ורשב"י הוא עדות לזה, הוא ובנו היו במערה 13 שנה ולא היה להם כלום. ה' הצמיח להם עץ חרובים ומעיין. אפשר לאכול כל הזמן חרובים ומים? כן. והם יצאו משמה עם הזוה"ק. אבל לא היה להם אוכל, לא היה להם יוגורט בבוקר, לא היה להם חמין בשבת, חרובים. גראד גראד גראד, רק מהרעש מקבלים דכאון, שלא נדבר על הריח. ואין מה ללעוס, תאכל קרשים נו, 13 שנה. ומים, מים. חיו? בטח חיו. מה יצאו משם? קדושי עליון. מי היה אצלהם אורח קבוע? אליהו הנביא. אנשים כאלה - אליהו דבוק אצלם. כי אחרים אין להם זמן הם אוכלים, הם מטיילים, לא תופסים אותם בבית, גם לא בבית המדרש. מכל מקום, יהודים יקרים, הרבה עשו כרשב"י ולא עלתה בידם והוסיף על זה הסבא מנובהרדוק זצ"ל, הרבה לא עלתה בידם אבל מעט עלתה בידם. מעט עשו כמו רשב"י ועלתה בידם. כי מי שמקבל על עצמו עול תורה בהסכמה ובאמיצות ללא התפעלות משום נסיון בעולם, יעלה בידו להיעשות כמו רשב"י. אבל מה היה חסר להרבה שלא עלה בידם? לא היה להם את ההסכמה והאמיצות עד הסוף שיעלה בידם. כשם שההצלחה תלויה בד בבד בבטחון בהצלחה, כך אי הצלחה תלויה בד בבד במידת החסרון בבטחון. אם יש לך בטחון בהצלחה שתצליח כי אתה עושה את רצון ה', אז תצליח. אבל אם חסר לך בזה לא תצליח. ז"א הרבה אנשים יוצאים לעולם עם כוונות והצהרות והסכמות לנהוג בנאמנות, ובמשך הזמן נופלים באמצע הדרך. מה הסיבה? כשמגיע להם נסיון של כבוד או גשמיות, אז לא היה בהם אמיצות להתגבר על היצר ושם נפלו ופסקו שוב מלפעול כפי שהתכוננו. אם היו מתגברים באותו פעם על הנסיון היו מצליחים להמשיך ולנהוג בדרך הישרה תמיד.

יש אנשים פה שאני יודע שקיבלו על עצמם ביום הכיפורים האחרון כמה קבלות, ואני יודע שכמה מהם גם לא עומדים בקבלות, כי הם נפלו מהקבלות שהם קיבלו על עצמם. מי פה מהציבור קיבל על עצמו, אבל שיהיה כנה ואמיתי, יש לו הזדמנות פעם אחת להיות כזה, איך אמר אובמה? צריך גם כנות עם ידידים. צריך להגיד להם את האמת בפנים. כאבוי. כאבוי. כן, מי בכנות שיגיד, יותר נכון להגיד בכנות, מי קיבל על עצמו בראש השנה או ביום הכיפורים לא לראות יותר טמבלויזיה, יש פה מישהו כזה שקיבל על עצמו? יש פה מישהו כזה? הנה אשה אחת פה אני רואה, אשה כן, רגע יש עוד? אתה גם קיבלת? באמת קיבלת אבל, או שעכשיו אתה מקבל? בראש השנה או ביום כיפורים? בראש השנה הנה את והוא, מי עוד היה? גם את קיבלת, אשרייך שלושה אני רואה. איפה? גם אתה קיבלת עליך? אשריך, הנה עוד אחד חמישה יהודים. רגע, רגע, עכשיו את האמת, חמש, החמישה האלה מאז לא ראו? אתה לראית בכלל? לא הצצת? כלום? אשריך. ואתם? את רואה? לא קיבלת לא עמדת, ידעתי, הלאה, מי עוד גם את? גם כן? את את הצצת או לא ראית בכלל כלום? משהו קטן, כלום. אשרייך. ואתה ראית משהו? מצלמים אותך. ראית קצת. נראה לי קצת. לא? בטוח. טוב, אז יש לי 20 אחוז הצלחה. תשמעו יהודים יקרים, כשאדם מקבל על עצמו משהו צריך להיות אמיץ, ואני אראה לכם כמה דברים של אמיצות חבל לכם על הזמן, אבל רק רגע, אני לפני כן רוצה לעשות שירות גדול לכם לעם היהודי ושהקב"ה יהיה שבע רצון מהערב הזה מאד מאד. חשוב לי מאד שהקב"ה ישמח על זה. אז שני דברים אני רוצה להמליץ היום, והבאתי משהו חדש, פטנט חדש, אתם לא מאמינים כמה אני משקיע בשבילכם שתזכו לגן עדן, אין לכם מושג כמה אני חושב שתזכו להיות בגן עדן, לא בא לי להיות לבד, אתם מבינים? אני רוצה שיהיו איתי עוד הרבה הרבה שיגידו לי אהלן אהלן אני הייתי שם... שיהיה כמה חברה. אבל בואו אני אסביר לכם משהו, יהודים יקרים, אנחנו הכרזנו לפני כחודש שאנחנו רוצים לעשות חיבור בין עולם התורה לעולם התשובה, אני לא אפרט כרגע את הכל, וב"ה הצלחנו. הרב שטינמן והרב אלישיב חתמו על מכתב שהם קוראים לכל האברכים מהארץ ללמוד עם בעלי תשובה ומתקרבים בחברותות. כל אחד לוקח מתקרב ולומדים חברותא פעם בשבוע לפחות, וב"ה התחיל רישום, תוך שבוע ימים בערך 400 אברכים כבר נרשמו, ובזה בעיצומו וזה ממשיך ותופס גלים. זה נושא אחד - חברותות חינם, כל אחד שרוצה ללמוד יש מוקדם, מצלצל - אני רוצה ללמוד בחברותא, מסדרים לו אברך שילמד איתו בחינם. יפה או לא יפה? נראה אם מישהו  יקבל מורה עזר למתמטיקה חינם, נראה אם מישהו יקבל. אין דבר כזה, חינם. לא תחשבו שהאברך עשיר, אבל הוא מוכן לבוא בחינם כי גדולי ישראל מבקשים ממנו. יופי. עכשיו אנחנו צריכים להיות חכמים להרוויח את זה, זה אחד.

שתיים - החלטנו הערב בס"ד, ראינו שלושה יהודים ובטלפון עוד יהודי אחד, כולם רבנים חשובים שרוצים לעשות למען שמו יתברך, ולעילוי נשמת מורי ורבי הרב הגאון הצדיק זצ"ל יהודה שפירא, מה לעשות? להקים אלף ישיבות שנקראות "אהל יהודה". מה זה אלף ישיבות? תשמעו, ישיבה - פעם אחת בשבוע, נכנסים למסגרת ישיבתית, נגיד מאחרי הצהרים או בערב לכמה שעות, זה יכול להיות בבית כנסת, בבית מדרש, לא משנה, אח"כ נגיד פרטים. ונכנסים לשמה מי? כל מי שמעונין ללמוד אבל בצורה ישיבתית. מי שלא טעם בחיים שלו טעם של ישיבה לא מבין על מה אני מדבר, אין תענוג יותר גדול מזה. אין יותר מתיקות מלימוד התורה, אין. איך לומדים? שואלים שאלה, נגיד, אחד היה שיכור, והשיכור הזה נרדם ונפל בגן ציבורי. ראו אותו שניים, לקחו אותו, הכניסו אותו לבית מלון, לקחו חדר, והשאירו אותו בבית מלון, אמרו מה ישכב ברחוב? נכנס לחדר, הכניסו אותו לחדר, ישן, קם בבקר, בא ללכת, בעל בית מלון אומר לו אדוני, לאן אתה הולך? אתה צריך לשלם. אומר סליחה, אני לא יודע מי שם אותי פה, אני הייתי בגן פתאום אני מתעורר במלון, מה אתה רוצה ממני? אני הולך הביתה. אומר לו מה פתאום, אתה לא הולך, אני קורא למשטרה, הוא אומר אני לא יודע מי הביא אותי, אמר אני ראיתי שניים אני לא יודע מי אלה, אתה תשלם. הוא חייב לשלם או לא חייב לשלם? חייב או לא חייב? מי אומר שהוא חייב? למה הוא חייב? בעל המלון באמת לא אשם אבל מה, למה הוא חייב? לא הבנתי, אם אני מושך אותך איתי עכשיו לאוטובוס אתה צריך לשלם את הכרטיס? אבל אתה לא רוצה להיות באוטובוס, אתה רוצה לרדת? נכון, אז מה הוא אשם? עכשיו מי אומר שהוא לא צריך לשלם? אתה אומר, למה הוא לא צריך לשלם? הביאו אותו בכח, אז מה, אבל הוא נהנה? אחד האכילו אותו בלי שירגיש, הוא היה רעב והאכילו אותו בלי שירגיש, אז מה, אבל הוא נהנה, עכשיו הוא לא רעב. הבן אדם במקום לישון ברחוב ושילקקו אותו כלבים ישן בבית מלון חמש כוכבים, אז הוא נהנה או לא נהנה? מה זה לא נהנה? הוא לא מרגיש, אז מה אבל הוא נהנה. אחד היה מעולף הכניסו לו אינפוזיה במקום שימות מרעב, הכניסו לו אינפוזיה, הוא לא נהנה אפילו הוא לא הרגיש, שמו לו מחט אבל עכשיו הוא חי בזכות זה. מגיע לשלם על זה? לא? לא, הא? הבנתי אז עכשיו לפי מה שאתה אומר, אם אחד הביאו אותו  מעולף לבית חולים, היה לו תאונת דרכים, הוא יכול לצאת אחרי ניתוחים והכל וריפאו אותו, להגיד, מי אמר לך בכלל לנתח אותי? אני ביקשתי ממך? בי בי, תהיה בריא, היית מושך אותי בכביש, מה אתה רוצה ממני? אבל הוא לא יודע, הוא היה מעולף. בקיצור, הבנתם את השאלה? זה אחד למיליון, זה דוגמא, שואלים שאלה, אחרי שכל אחד אומר את כל מה שהוא חושב יושבים אברכים, אין תשובות רק בשיעור באהל יהודה, עכשיו יושבים, אתם שומעים, זה טוב, אתה תגיע לשיעורים. עכשיו יושבים כל אחד מקבל דפים של הסוגיות בגמרא שהן מתאימות לנושא, לומדים בערך איזה שעתיים, מלמדים אתכם כמובן, יושבים אברכים ולומדים אתכם את הגמרא, אחרי שאתם גומרים את זה ואתם יודעים כבר את הכל, שואלים אתכם עכשיו לפי הגמרא חייב או לא חייב למי וכמה, ואתם צריכים לענות. ומתחיל התקוטטות חבל לכם על הזמן. זה מייצג את השניים וזה מייצג את השיכור ואחד מייצג את הבעל בית מלון, וכל אחד טוען את הטענות אבל מהגמרא עכשיו, ומי שמצליח להביא את הפירוש הנכון התוצאה - מקבל פרס. יפה או לא יפה? רוצים להיות באהל יהודה? נפתח ישיבת אהל יהודה ברמלה, ובעז"ה פעם בשבוע, זה לא מחייב, אתה יכול לבוא פעם בשבוע, אתה לא רוצה לבוא אח"כ אל תבוא, אבל פעם בשבוע שתהיה פעם ישיבה בטעם של ישיבה, פעם אחת אפילו, תבוא, אני מבטיח לכם, לא רק שלא תמשיכו, אלא גם תבקשו חברותא ללמוד איתו קבוע בשביל ללמוד את המתיקות של הדבר הזה. רגע, שניה, אז אני באתי לפה מוכן הפעם, עם משהו מעניין. אני רוצה לראות מי מהגברים קודם, מי מהגברים מוכן ללמוד פעם בשבוע בישיבה כזאת שנקראת אהל יהודה לעילוי נשמתו של הרב הגאון הצדיק הרב שפירא, להרים את הידים גבוה, גבוה, גבוה, רגע, רגע, רגע, אלה שהצביעו, רגע, אלה שהצביעו לבוא לקדמת הבמה מהר מהר. לבוא לבוא...

מי יתחבר עכשיו לשיעור, בעז"ה שיצליח בלימוד התורה ובמצוות ויהיה לו ס"ד במעשה ידיו. אני נותן לכם מגנט למקרר, מה כתוב? לבקשת שיעור או חברותא, מפעלי ללמוד וללמד, טל': 050-4166070.  יהודי יקר, אל תשאר לבד, תתחבר לתורה, יפה? רגע, זה שמים במקרר, לא מורידים את זה עד שהולכים לשיעור, אחרי השיעור מותר לכם להעביר את המגנט למישהו שעוד לא הלך. חלוקת מגנטים ציציות וכיפות.

עוד דבר חשוב ביותר, רבותי שימו לב, מנהל בית הספר, הרב חיים רצון, סגן מנהל בית הספר מרדכי והב, מדובר על בית ספר יסודי בכיתות א' עד ח' בנים בנות נוה שלום, יש רישום עכשיו בית ספר יסודי התורה ברחוב מור 2 בשכונת נוה מאיר, אלה שרוצים להרשם לשנה"ל הבעל"ט יכולים להרשם. לאן לפנות? אבל תעמוד רגע שיראו אותך כבוד הרב, הנה זה היהודי אתה המנהל כן? זה מנהל בית הספר, מי שירצה יפנה אליו בסוף להסברים. לא הבאת כמוני מגנטים? היית מביא מגנטים היו מתמגנטים, אבל תלמד לפעם הבאה, טוב, הנה יש לו גם פרוספקטים הוא יכול לתת ולהסביר בעז"ה שיהיה להצלחה של בני ישראל ובנות ישראל שיעלו בדרך התורה.

עכשיו אני רוצה להגיד לכם מה אנחנו עושים, אני פעם השמעתי לכם את השיר השלום בוא יבוא? אתם מכירים אותו בעל פה? נראה מי ידוע להגיד את הפזמון? זכה לקבל אנציקלופדיה בגלל שהוא לא התבייש. כן. ובכן יהודים יקרים אני אגיד לכם, אני הכנתי תשתית להחזיר את עם ישראל בתשובה, תשתית שתהפוך את כל עם ישראל לטובה, ושנצליח נגד כל האויבים. אבל לפני כן, אני רוצה להראות לכם מה זה הכח שיש לעם ישראל וכמה יש לי בטחון. זוכרים שאמרתי לכם? אני יש לי בטחון גדול, הלכתי לראש העין, הייתי בראש העין, וראיתי את הציבור, והתחלתי לדבר נגד הטמבלויזיה ואמרתי כמה זה חמור וכמה זה אסון לבית, וכמה זה איסור ושיש מצוה לא תביא תועבה לביתך, ויש "וביערת הרע מקרבך", ופתאום אני אומר לאנשים מי מוכן להוציא את הטמבלויזיה מהבית ולפוצץ אותה בכיכר העיר? יש לי בטחון או אין לי בטחון? אצל תימנים להוציא טמבלויזיה חבל לך על הזמן, זה יותר גרוע מלהוציא כסף. זה לא יאומן כי יסופר. אבל יצא מה אני אעשה, יצא. ודבקתי בזה באמונה, אתם יודעים מה קרה? אמרתי אני לא פוחת ממנין, אני צריך מנין שיגנו על העיר הזו, מנין של יהודים ויהודיות שמוכנים להוציא. אתם לא מאמינים מה היה, זה היה קשה קצת בהתחלה, אתם יודעים עד שבא הראשון ועד שהשני, אח"כ נהיה התלהבות התחילו לצלצל אלי מכל העולם, גם אני, גם אני, גם אני, גם אני... בקיצור, למחרת במזרקה, לא קראו לזה סתם, כן, כי זורקים שמה את הטמבלויזיות, הגיעו 20 טמבלויזיות, ביקשתי כל אחד עם פטיש שלו, לא לסמוך על השני. והגיעו לשמה, איזה חגיגה חבל לכם על הזמן. רוצים לראות?

כן, זה היה בראש העין, למחרת הייתי ברחובות. גם תימנים, שמה הוציאו 12 טמבלויזיות והפיצוצים היו במכון ויצמן. ובסוף שבוע שעבר הייתי בערד ובערד ביקשתי מהם ללכת עכשיו להביא את הטמבלויזיות כי אין לי צלמים לשלוח מחר, אז הם הלכו הביאו טמבלויזיות ושברו אותם שמה בערב הזה. והערב אני רוצה גם ברמלה שיהיה לנו טמבלויזות. אבל הפעם רגע, תקשיבו, הפעם אני עושה משהו המוני. המוני. אני מוצאי שבת טס לצרפת, יש לי הרצאה שמה, נראה כמה נפוצץ שמה, מכל מקום שמה ואח"כ שויץ ואני חוזר, אני מתכנן נגיד לעוד שלושה שבועות בערך שאני אספיק גם לחזור לעשות כמה הרצאות כאן, לעשות אירוע בומבסטי אחד, להביא איזה 100, 200, 300, 400 טמבלויזיות למקום אחד, ושמה לעשות את החגיגה האמיתית עם תזמורת, עם אמנים, לעשות ג'עלה מה שנקרא, ולהביא פיצוצים חבל על הזמן. מי רוצים להשתתף בהילולא נגד העגל, לבוא לפה לעלות לבמה מהר מהר מהר מהר. אני נותן גם ברכות חבל על הזמן, קדימה קדימה. עם ישראל נגאלים, רבותי זה קידוש ה' נגד חילול ה'. קדימה. רבותי, אני אומר לכם זה כפרת עוונות חבל על הזמן, אתם עוברים על חילול ה' כל הזמן, כל הזמן. זה חילול ה' שאין כדוגמתו וזה קידוש ה' שאין כדוגמתו לבער את העגל. זה עגל הזהב, העגל שהיה בסיני זה היה עגל מתכת, כלום לא עושה, זה משכנע, מחטיא, מטמא, מה לא? כל העבירות, אתם מקלקלים את הילדים, מקלקלים את הבעל, מקלקלים את האשה, הכל חרית בלופים דמיונות רמאות שקר וכו', מה אתם צריכים עגל? תשתחררו מהכבלים מהכלבים, תשתחררו. תגידו נו ליס. יאלה מי עולה, יאוו יאו... קדימה.

רגע יש לו שאלה, הבחור תן לו של המאה שקל. רגע הנה מיקרופון, שישמעו אותך בכל העולם. שידור בשלושים אלף איש כרגע צופים בכם.

 

ש. אני אגיד לך את האמת, אני לא מציל את עצמי, הלואי ויכולתי להתחזק מידי יום ביום כמה שיותר. אבל השאלה שלי אחרת, אם אני עכשיו זורק את הטלויזיה איך אני אראה אותך באינטרנט? איך אני אראה את ערוץ ההידברות, איך אראה את ערוץ הקבלה... אם אני באמת רוצה

הרב: אני אגיד לך, בשביל זה אני פה. קודם כל אני מוותר עליך שתראה אותי בשביל שתכנס לגן עדן. קודם כל. זה אחד.

ש. רגע, אני אם אני אראה אותך אני לא אכנס לגן עדן

הרב: לא, אני אסביר אתה לא רואה רק אותי, זה הבעיה, אתה מזפזף

ש. אז אני אומר לאט לאט

הרב: מה לאט לאט? יעני עכשיו אם תהיה בגיהינום ויגידו לך אפשר להעביר אותך לגן עדן תגיד להם לאט לאט, לאט לאט לא מהר. לא מהר. לאט לאט.

ש. בסדר, אז צריך לקחת את המצוות לאט לאט

הרב: אבל אתה עברת גיל 13 מזמן עברת גיל 13

ש. בסדר הקב"ה יעזור בעז"ה

הרב: הוא עוזר, שלח אותי לרמלה, בא מתוק, בא בא בא.

ש. אני לא זורק טלויזיה אני מצטער

הרב: אל תזרוק, תפוצץ. אל תזרוק בא בא, בא בובה. בא אני אעזור לך, בא, אני אעזור לך, בא, יש לך עוד שבועיים. יש לך עוד שבועיים. אתה לא מבין? אתה אפי' אם יש לך LCD, תבין מה אני מדבר, אתה יכול למחוק את כל העוונות שלך, אתה לא מוכן למחוק את כל העוונות שלך.

ש. כשה' יתן לי את הכח אז עוד שבוע, עוד שבועיים עוד שנה...

הרב: בא בא תעלה בא

ש. אני לא מוכן להפסיק

הרב: אז אני מוכן, בא, בא, בא, בא, פומה, כתוב פומה. בא בא טיגריס

ש. חייבים לשבור, אפשר למכור?

הרב: בובה, עוד פעם אני שואל אותך שאלה, אדם יש לו גידול ביד, אומרים לו אם אתה לא מוריד את הגידול אתה מת, אבל הוא אומר אני כבר רגיל אליו, איך אני אוריד אותו, אני רגיל אליו, אומרים אבל אם לא תוריד מת, מה עכשיו להוריד או לא להוריד? אתה לא אהבל, אתה לא אהבל, תקשיב טוב מותק, אתה צריך החלטה אמיצה כמו שלמדנו, תבין, החיים שלך תלויים בהחלטה, אתם לא מבינים זה יותר גרוע מסרטן, זה סרטן רוחני אבל נעים כאילו, אתה מבין, זה כמו אדם שותה רעל מתוק, אתה לא מבין אפי' מה גודל העוונות שלך, אני לא רוצה לפרט עכשיו, גודל העוונות הוא אין סופי, אתה הולך עם זה מחכה לזה מצפה לזה, אתה לא מבין אפי' כמה זה גורם לך עבירות, אפי' תעשה עבירות בפועל, בפועל לא תגיע בחיים שלך למה שאתה צובר בשעת צפיה, אתה לא מבין אפי' כמה זה. אני לא עושה את זה סתם, יותר קל לי לדבר על דברים יותר קלים, למה אני צריך לדבר על זה? אבל אני יודע שבכל העולם כולו תדע לך, זה גל, ברגע שהגל הזה ילך ויגבר אתה תראה אנשים יתנתקו מההבלים. זה הבל הבלים שגורר את האדם לשאול תחתית, אין לו זמן לחייו, אין לו זמן לתורה, המצוות שלו זה על הפנים, הרהורים בתפילה יש לו ממה שהוא ראה בסרטים, עזוב אותך, זה חטא החטאים שלא היה מעולם, יצר הרע לא המציא סרטן יותר גרוע מזה. מסרטן אפשר להנצל, מזה תראה כמה קשה. תסתכל, אתה בשביל טמבלויזיה שעולה אלף שקל, LCD, נו אז מה? אז מה קרה? מכה בפטיש אתה כל כך שלם עם זה אחרי זה, כל כך רגוע, עשית את המעשה הכי חכם והכי צודק בימי חייך. שחררת את עצמך מהגיהינום, לא כדאי? צריך להיות שלם בשביל להכנס לגן עדן? למה צריך להיות שלם? תהיה חסר ותכנס, אבל תכנס. אז בא מתוק, בעוד שבועיים יהיה טכס, עד אז יהיה לך תזמורת, אתה תרגע תבין, אבל בא תעלה. אני רוצה אותך פה. בכבוד.

רגע אני נותן טלפון לעולם, מה המספר: 050-6788867 מי ששמע אותי מהעולם שירים טלפון שהוא מפוצץ את הטמבלויזיה בשידור ישיר, מי שמוכן לפוצץ טמבלויזיה בשידור ישיר להרים טלפון למספר הזה: 050-6788867, אני מחכה לטלפון, קדימה ולפתוח.

עוד שלשה אנשים אני רוצה שיהיה מנין אהבה. הנה עוד שניים.... בכבוד.

 

ש. שלום כבוד הרב, רציתי בקשר לזה שאלה, יש לי טלויזיה בבית אבל אני רואה בה רק הרצאות, אין לי ערוצים, אז

הרב: אתה תחליף למסך, עצם השם טלויזיה, עצם המכשיר הטמא, עצם נוכחותו בבית אפי' אם הוא עציץ הוא בעיתי. עציץ.

ש. לא, מידי פעם אני משכיב אותו אבל

הרב: זה הבעיה אתה משקה את עצמך ואתה אוכל אותה, אתה מבין, אתה מגדל קקטוסים.

ש. אוקי, אז צריך לשבור אותה?

הרב: בטח בא תעלה, בא בא.

 

שניה, יש טלפון, הלו?

ש. שלום כבוד הרב

הרב: ערב טוב

ש. ערב טוב, סוף סוף אני יכול להגיד לך שאני אוהב אותך,

הרב: אשריך, מאיפה אתה?

ש. אני מנתניה

הרב: מנתניה? יאלה נתניה, אתה שם את זה ליד הטלפון, ועם מה אתה מפוצץ אותה?

ש. אתה רוצה עכשיו בשידור ישיר?

הרב: בטח, לכל העולם.

ש. אז עכשיו אני עושה את זה

הרב: יאלה, אבל תנתק מהחשמל,

ש. אני מוציא אותה בחוץ ונותן לה

הרב: תנתק מהחשמל, תזהר, ואל תבהל, יש ריח לפעמים יוצא מזה זה גז כזה, זה הגז המרעיל.

י'חביבי, תגיד אחד שתיים שלוש שנהיה מוכנים.

ש. רגע, אחד שתיים שלוש

הרב: אשריך, אשריך אשריך, מה השם שלך מתוק?

ש. דוד בן אורלי

הרב: דוד בן אורלי ה' יזכה אותך לכל טובה וברכה שפע והצלחה בכל מעשי ידיך, זכית לקדש את שמו יתברך. אשריך אשריך אשריך. כן, שיחה הבאה רבותי.

 

רק רגע, יש פה שיחה, כן שלום.

ש. שלום

הרב: שלום מאיפה אתה?

ש. אני מהעיר, מה קרה לך הרב, אין עליך

הרב: תהיה בריא. תגיד לי

ש. אני מאשדוד

הרב: ומה אתה מקבל עליך?

ש. אני בעקבות ההרצאה שלך, כרגע אני לא יכול לשבור את הטלויזיה כי אני עוד אצל ההורים, אבל אמרתי וואלה מעכשיו אני לא רואה את הטלויזיה, זהו.

הרב: נגמר?

ש. נגמר, לא רואה טלויזיה בחיים, רק אותה רואה

הרב: אשריך לחיי העולם הבא, אשריך אשריך אשריך, ה' ימלא משאלות ליבך לטובה והצלחה מרובה בכל מעשי ידידך

ש. אמן אמן

הרב: תהיה בריא ושלא יחסר לך כל

ש. אשריך תצליח הרב תצליח אשריך

הרב: אמן אמן תשכנע את החברים לפוצץ לפוצץ לפוצץ

ש. בעז"ה

הרב: בי בי, בי בי

 

הרב רגע רגע שניה יש לנו פה 18 מנין חי, אפשר לסגור פה שני מנינים, יעני עוד שניים? שאלה תן לו מיקרופון.

 

ש.

הרב: בעלה לא מרשה? זה טמבלויזיה, שלו או שלה?

ש. של שתיהם

הרב: של שניהם? אז שהיא תשבור חצי. לא חשבת על זה הא? טוב, היא תשכנע אותו בעז"ה כשהוא ירצה, הנה עוד אחת יורדת? כן. יוווי.

 

רגע, יש לנו עוד שיחה בינתיים, כן שיחה מפתח תקוה?

הלו?

ש. הלו

הרב: כן מה נשמע?

ש. הלו?

הרב: כן מה נשמע?

ש. בסדר

הרב: מאיפה אתה?

ש. מפתח תקוה

הרב: כן, ואתה מתכוון מה לעשות?

ש. לשבור את הטלויזיה

הרב: עכשיו עכשיו בשידור חי?

ש. כן.

הרב: אני אברך אחרי הפיצוץ, אבל רק רגע, קודם כל תנתק מהחשמל, קח פטיש ביד, תתרחק קצת, ספור עד שלוש פוצץ ותקבל ברכה. קדימה, תנתק מהחשמל אבל.

ש. הוא לא מחובר לחשמל, לא מחובר, לא מחובר

הרב: לא מחובר, יאלה קח את הפטיש, הוא מביא פטיש. איך עם ישראל אהובים לפני הקב"ה. אתם יודעים מה זה אנשים יש להם אומץ לקחת את כל החיים שלהם, זה החיים שלהם, זה יותר קשה מלכסות את השערות של הראש. זה להוציא את עגל הזהב שהשתלט על כל העולם. כל העולם כפוף למרותו של העגל הזה, מה שהעגל אומר כולם אומרים יו הוא אמר, כתוב, אמרו שמעו ראינו ראינו זהו נגמר, אין שכל יותר, לא חושבים לא כלום, מה שמכניסים זה מה שיש, וכמה שולטים על זה? מספר אנשים בודדים שמחליטים מה להכניס לכם בראש.

ש. הלו?

הרב: כן? אני איתך

ש. הלו? אתה איתי?

הרב: כן

ש. אני עכשיו שובר,

הרב: אחד שתיים שלוש

ש. אחד שתיים שלוש טוק.

הרב: חזק וברוך. מה הברכה שאתה צריך?

ש. ברכה אני צריך לבת שלי שהיא כבר היתה חולה מהטלויזיה

הרב: אה היא היתה חולה מהטלויזיה?

ש. כן.

הרב: מה היה לה?

ש. כן כן,

הרב: מה היה לה מהטלויזיה

ש. היא היה לה הרבה סדרות לראות בטלויזיה

הרב: סדרות? סדרו אותה. כן.

ש. עכשיו אני מבקש בשבילה זיווג

הרב: מה שמה?

ש. מירב בת צופי שרה

הרב: ווי ווי ווי זה שתי טלויזיות צריך בשביל שם כזה, עוד פעם מה השם? לאט לאט.

ש. מירב בת צופי שרה

הרב: ה' יזכה אותה לזיווג הראוי לה מהרה השנה, בשורות טובות. ותזכה לשוב בתשובה שלמה מהרה. תודה.

 

ואחרונים, אנחנו חסר לנו עוד אחד לשני מנינים, מי האחרון שקם וסוגר שני מנינים ברמלה? עוד אחד שסוגר שני מנינים ברמלה, אתם יודעים שאני נולדתי פה, כן? נו, אז איפה בשבילי ליום הולדת, עוד אחד ליום הולדת. הנה יש עוד שניים יחלאוולה, אשריכם, אשריכם אשריכם. רגע, רבותי, מגיע להם מתנה, נכון מגיע להם מתנה? מחיאות כפיים,

 

רגע רגע, ערב טוב, הלו?  

ש. הלו

הרב: כן, ערב טוב

ש. ערב טוב לכבוד הרב, מדברת אביבה מירושלים, מתי אתה בא לעשות לנו בירושלים את המחווה הזאת שנשבור את הטלויזיות?

הרב: ב-17 ל-6 אני אהיה שמה בלי נדר, באולמי הנביאים.

ש. בסדר,

הרב: כמה את מארגנת לי?

ש. כולם יראו איך אני מפוצצת את הטלויזיה

הרב: אבל כמה את מארגנת כאלה?

ש. כמה שאני יכולה

הרב: יופי, אז אנחנו נתארגן לתאריך שלך בעז"ה יתברך

 

עכשיו אני שואל אתכם ציבור יקר, איפה אתם חושבים המקום הכי מכובד לעשות את זה.

קהל: ככר רבין

הרב: ככר רבין צריך רשיון

ש. בירושלים

הרב: בירושלים? איפה?

באצטדיון טדי,

הרב: מה, אבל טדי להשכיר אותו זה עולה מיליון שקל. אה הנה יש רעיון טוב, מול רשות השידור ברוממה י'חביבי. י'חביבי. אז זה צריך לארגן גם רשיון של הפגנה זה נקרא כאילו, כי אם מתאספים שני אנשים במדינה הזאת זה הפגנה. אז אנחנו נצטרך לארגן ובעז"ה נפעל בשביל שזה יהיה. אז בינתיים איך נעשה? אנחנו נפרסם באתר אצלנו, זה יהיה בערך עוד שלושה שבועות עד חודש בשביל שנאסוף כמות, אולי נגיע ל-500 אני לא יודע, זה ילך שמה כסיח על כסיח זה ערב שלם עם תזמורת צריך לקחת מקום חבל על הזמן, רגע, אולי נביא מומחים שיודעים לתופף על הזכוכיות לפני.

ש. כבוד הרב אפשר לקבל בבקשה ברכה ממך?

הרב: כן, כן רק רגע. מה את צריכה ברכה?

ש. כן, אני צריכה ברכה דחופה דחופה ממך, שתברך אותי בהצלחה ופרנסה

הרב: ה' יזכה אותך להצלחה בריאות ונחת מכל יוצאי חלצייך, בשורות טובות.

רגע, יש פה ממתין.

 

הרב: הלו

ש. הלו?

הרב: הלו?

ש. שלום כבוד הרב

הרב: שלום וברכה

ש. מה שלומך, נזכרתי בך

הרב: מי זה?

ש. מדבר יפת משוויץ,

הרב: אה, עוד פעם יפת משוויץ? פרסמנו כבר באתר, פרסמנו באתר, אתה הבטחת אנציקלופדיה לכל מי ששובר טמבלויזיה

ש. שמרתי 12

הרב: מה 12 זה היה רק ברחובות

ש. 12 ברחובות זה מה שאני אמרתי

הרב: אה, הבנתי אתה לא רוצה להתפרס יותר?

ש. חכה רגע, מה רציתי להגיד לך, אתה לא מסביר את עצמך בחדר, יש כאלה שחושבים שצריכים ללכת לרשות השידור

הרב: לא, לא, אל תדאג, לא, הם יודעים, מה פתאום ברמלה כולם מנומסים, מה קרה לך? ברמלה הם צפונבונים. אל תדאג, אל תדאג. הם ישברו את זה הך הך. אל תדאג. תהיה בריא מותק, בי בי יפת, בי בי.

טוב רבותי הקדשנו הרבה זמן, אפשר להצטרף גם בלי לעמוד עכשיו על הבמה, אבל זה לא אותה זכות, תדעו, אלה שעלו פה לבמה חבל על הזמן זה קידוש ה' ברבים, זה לקחו על עצמם אחריות וזה זכות שאיןכ דוגמתה לכפרת עוונות. אני ממשיך.

יש לי תכנית איך מצילים את עם ישראל בזריזות ואיך מנצחים את כל הגזרות של אובמה וחבריו ותראו עכשיו משהו מדהים. הוצאנו אנציקלופדיה. האנציקלופדיה הזאת מחזירה אנשים בתשובה בסיטונות, זאת והשחרורון הזה. היום פגשתי מישהו אחרי מנחה, אמר לי שהשחרורון הזה הוא לקח ואח שלו חזר בתשובה אחרי כמה פעמים שהסתכל בזה, ונתן לאחיו השני וההוא כבר מניח תפילין. מה זה השחרורון? שחרורון זה דיסק אין קי, הדיסק און קי הזה יש בו 8 ג'יגה, נכנס למחשב יש בו סרטים, יש בו הרצאות ויש בו שירים ועוד 5 ג'יגה פנוי, ועם זה מכניסים למחשב, יש לך את כל החומר הזה, נתקלת באדם שלא יודע כלום, חיברת אותו לזה טוז הוא מתחבר. אין שאלות יותר אחרי זה. עשינו עוד משהו זה נקרא כבר אנציקלופדיה. האנציקלופדיה הזאת יש בה 82 סרטים מחולקים למקטעים, 1727 מקטעים שזה בעצם תשובות לשאלות שלי שאני עונה לשאלות. מה פירוש? אתה מכניס את זה למחשב, יש תכנה בפנים, אתה שואל אותי שאלה איזה שאתה רוצה באיזה תחום, לוחץ, תחית המתים מקבל תשובות טוז אני עונה לך תשובה בסרט. שואל שאלה על שבת לוחץ אני עונה תשובה על השבת מה ששאלת. שואל אמונה, שואל  נבואה, שואל עוה"ב, שואל גיהינום, שואל גן עדן, מה שאתה שואל מקבל תשובה. שמונה שנים עבדו על זה, השקיעו למעלה מחצי מיליון שקל ויש פה למעלה מ-5000 שקל חומר, ואני הערב לע"נ מורי ורבי בשביל להציל יהודים נותן את זה ב-לא אומר לכם. אני אראה לכם שלושה קטעים בשביל שתבינו ואחרי זה תראו איך תתנפלו, תהיו מוכנים, שימו לב, קטע ראשון, מה קורה אם אתה נתקל ביהודי שהגיע לרמלה ואומר לך אני מוכן לחזור בתשובה אבל תשכנע אותי שאל באתי מהקופים. איך משכנעים אחד כזה בבקשה.

לפני הדוגמא השלישית אני רוצה יש מישהו על הקו כנראה אנשים לא יכולים להפסיק לפוצץ. הלו?

ש. ערב טוב כבוד הרב

הרב: ערב  טוב, מאיפה אתה?

ש. אני מלוד

הרב: אה מלוד, כן.

ש. כן כבוד הרב, במסירות נפש אני מסכים להוציא את הטלויזיה

הרב: כמה שנים אתה כבר רתוק אליה?

ש. הרבה שנים

הרב: הבנתי, ואתה עושה את זה

ש. בשביל לשם שמים מסירות נפש ושהרב יברך אותי בזיווג הגון השנה בעז"ה

הרב: בעז"ה יתברך, להוציא מהחשמל

ש. אני מוציא כבוד הרב, אני זורק אותה לפח למה היא קצת כבדה

הרב: לא קודם כל חייבים לפוצץ, אם לא מפוצצים היא יכולה לחיות, זה עגל, אתה לא יודע מה זה עגל? עגל קם ומתחיל לבעוט

ש. לא, אם אני אומר כבוד הרב אז זה קדוש

הרב: לא בגללך, מישהו אחר יקח את זה. זה שעושה את הזבל יקח אותה הביתה.

ש. לא, אני שובר אותה, אני אשבור אותה

הרב: יאלה בא נשמע, בא נשמע, אתה לא חייב לגמרי, תעשה סדק.

ש. סדק קטן?

הרב: כן, אבל שנשמע אותו

ש. טוב, רק שניה.

הרב: בבקשה. אתם יודעים איזה שמחה יש בשמים עכשיו, אתם מבינים בכלל? אדם מקריב קרבן, זה נקרא להקריב קרבן. זה הפעם הראשונה בתורה שתדעו שמותר להקריב קרבן טמא. כן בבקשה.

ש. כן אני עכשיו זורק אותה למטה

הרב: לא, לא, יש שכנים.

ש. לא, אני גר פה אין מעלי שכנים

הרב: אין שכנים?

ש. לא, אין בעיה

הרב: איזה קומה אתה?

ש. ראשונה.

הרב: ראשונה?

ש. כן.

הרב: רגע, אבל איך נשמע?

ש. לא היא פשוט כבדה כמו שלושים איש

הרב: אז איך אתה מרים אותה?

ש. לא, אני רוצה לזרוק אותה לרצפה ומשמה לקחת ישר לזבל

הרב: טוב, אנחנו נשמע כן?

ש. כן דקה

הרב: בבקשה אחד שתיים שלוש תגיד. כן.

ש. אחד שתיים שלוש טוק טוק

הרב: י'חביבי. י'חביבי. אשריך אשריך.

ש. אני רוצה ברכה כבוד הרב לזיווג הגון

הרב: מה השם שלך?

ש. נתנאל בן שולה,

הרב: נתנאל בן שולה תזכה לזיווג הגון הראוי לך מהרה השנה.

אמן

הרב: בשורות טובות.

אנחנו ממשיכים, דוגמא נוספת ואחרונה, קטע קטע, חבל על הזמן, מה קורה אם מגיע אליכם בן אדם שהוא יודע הכל בכל מכל כל מתווכח בכל נושא, אבל כששואלים אותו יש לך נשמה או לא? מה הוא עונה?

ובכן יהודים יקרים, 1727 קטעים כאלה נמצאים בתוך האנציקלופדיה, כל שאלה תשובה, אני שואל אתכם שאלה ותגידו לי בכנות, האם כל שאלה כזאת שוה 5 אגורות, תכפילו חמש כפול 1727 כמה זה? לא תאמינו, 1727 כפול חמש אגורות כמה זה? מאה שקל בלבד. מאה שקל בלבד. מי שרוצה לקבל טמבלויזיה כזאת ששוויה אלף דולר לפחות במאה שקל לעילוי נשמת מורי ורבי ישלוף מאה שקלים עכשיו מכספי מעשר, זה יחשב לכם גם תרומה ויקח מהר כי יש כמות מוגבלת, מהר להרים את המאה שקלים ולקחת בזריזות להציל יהודים ולקרבם, גם זה במאה שקלים. אפשר בכרטיס אשראי. זריז ואחרי זה אנחנו עוברים לשאלות ותשובות ויש לי הפתעות והפתעות, מי שנשאר יזכה להפתעות דהפתעות.

יש פה תינוקת בת עשרה חדשים שהתגלתה אצלה בחדש הרביעי מחלת עצבים שמתבטאת בניוון חמור של שרירי הרגליים, לפי האבחנה הרפואית צפויה להיות נכה בעתיד ולנוע על כסא גלגלים, זו בת ראשונה והם רוצים לדעת מה ניתן לעשות. האמא נמצאת פה לפנינו עם הבת, נכון? תקבלי על עצמך ללכת בצניעות גמורה ולשמור את המצוות פיקס, ובעך ילמד תורה כל יום שעתיים בתענית דיבור שלשה חדשים רצוף, ואני אברך בעז"ה שהילדה תהיה בריאה. מסכימה? אני נותן לך כיסוי ראש. בבקשה. תן לה לברך שהחיינו, שימי עליך תני לסבתא את הילדה, הציבור יענה אמן חזק.

ברכת שהחיינו

מי שברך אמותינו שרה רבקה רחל ולאה הוא יברך את הילדה בת אל בת מריה מיה, ה' יזכה אותה לרפו"ש בכל איבריה וגידיה מהרה, והחלמה בקלות ושיתקדש שמו יתברך בעולם, אבל את צניעות גמורה, קיום מצוות, ובעלך שעתיים לימוד תורה בתענית דיבור שלשה חדשים רצוף. בשורות טובות בעז"ה.

אמן תודה.

 

מי רצה לשאול שאלה?

ש. אני רוצה להבין דבר אחד, למה תינוקות שבאים לעולם כמו הילד שלי, כמו התינוקת שראינו כאן, למה הם צריכים להגיע למצב כזה, על מה? יש את המשפט שאומר האבות אוכלים בוסר ושיני בנים תקהינה, בגלל החטאים שלנו, שלי בתור אבא אז הילד שלי צריך לסבול?

הרב: קודם כל אתה צריך להבין שיש מציאות כזאת לפעמים שמענישים את ההורים בעונש הילדים, אבל הילדים נענשים לא בגלל ההורים אלא בגלל גלגול קודם שלהם. תינוק שנולד פגום או שעד גיל 13 לקה או נהיה נכה, זה לא על עכשיו, זה על גלגול קודם, כי הקב"ה לא עושה עוול שלא כדין, אז מביאים ילד כזה שהוא צריך להיות כזה להורים כאלה שעפ"י מעשיהם הם ראויים לעונש כזה, הבנת? יש כאלה שהם לא ברי תרופה, ויש כאלה שכן.

ש.

הרב: לכן אני אומר, יש כאלה שהם לא ברי תרופה, נגיד אם אחד בא בלי רגל, א"א להצמיח לו את הרגל, אמנם היה לנו מקרה כזה, לא שלא היה לו בכלל, היה לו רגל קצרה והיא התארכה ב-10 ס"מ, אם תראה את הסרט העסקה אצלנו באתר שופר. נט, תראה בן אדם שנולד, לא היה לו מספיק חמצן במח כשהוא נולד במשך 2 דקות והרגלים שלו לא התפתחו, היו מדלדלות ככה קטנות, והוא ביקש ממני ברכה בהרצאה, ואמרתי לו אם תהיה צדיק גמור תקבל עליך מצוות יכול להיות שהקב"ה יעשה נס אבל בתנאי שתהיה צדיק גמור.

ש. מה אני כן יכול לעשות?

הרב: רגע, והוא קיבל והוא הצליח ללכת על רגליו מה שהוא לא עשה אף פעם והתארכו לו הרגליים בעשר ס"מ. מה אתה תעשה? אם תחזור בתשובה

ש. הרופאים כבר אומרים שאין מה לעשות

הרב: אני מבין, זה אותה ילדה?

ש. לא, זה הילד שלי

הרב: מה יש לו?

ש. הוא סובל מאפילפסיה והתפתחות איטית

הרב: טוב, זה לא אומר, זה לא דבר שהוא סופני מה שנקרא, אתה מוכן אבל לחזור בתשובה שלמה

ש. אם אני אדע שהוא

הרב: לא בלי תנאים, אצל הקב"ה לא עם תנאים, הוא לא אוהב תנאים. אם הוא היה עושה איתך תנאי שאם אתה לא תלך במצוותיו אז תמות מיד, לא היית מדבר היום, הוא לא עשה איתך תנאי, בינתיים אתה עשית מה שאתה רוצה. עכשיו השאלה אם אתה מוכן לעשות מה שהוא רוצה.

ש. לא בדיוק עשיתי מה שאני רוצה, אני גם ניסיתי בכל מיני דרכים לא כמו שאתה רואה עכשיו

הרב: בסדר, בסדר, אבל ניסית ועשית ועשית בסוף מה שאתה רוצה

ש. כי לא הלך

הרב: לא הלך, אין דבר כזה לא הלך, אם רוצים בהחלטה אמיצה זה הולך, אין דבר כזה. כשאדם רוצה לעבוד אפי' שלא מצליח, אפי' שלא תמיד ירצה אבל הוא לא מפסיק כי אחרת לא יאכל, הוא ימות, הוא חייב. אם תחליט ככה שזה החיים שלך כי זה החיים שה' רוצה, תרויח את העולם הזה העולם הבא ואפשר שגם לרפואתו של הילד שלך.

ש. אני מוכן לעשות הכל רק שיהיה בריא.

הרב: ואתה מוכן לחזור בתשובה שלמה היום, תן לי את העגיל. מה השם של הילד?

אשרי נחמן בן ויקי, ה' ישלח לו רפו"ש מהרה בתוך שאר חולי עמו ישראל ויעתיק את המחלה שלו לאחמדניג'ד.

 

ש. ערב טוב כבוד הרב

הרב: ערב טוב

ש. אתה בטח זוכר אותי מלפני שבועיים מאזור, עם אחמדניג'ד והילד בן המיליוני שנים, עכשיו יש לי שאלה, לפני כמה שנים כשיהודים בעולם שאלו אותך אם הם צריכים לעלות לישראל, אמרת תשארו או שתעבדו, תלמדו תורה שם, זה, לאחרונה אתה אומר להם בואו. ממש ככה בואו תעלו כולם. והשאלה השניה באותו ענין, אתה מדבר בדרך כלל על הפצצת אטום שעלולה ליפול עלינו חס ושלום, ושמה אתה מתריע שאם לא נעשה ולא נקיים יקרה לנו חס ושלום בובום. עכשיו השאלה שלי בעצם יש סמל של מוסדות ומכונים של האנרגיה האטומית שהסמל שלהם הוא כזה, ואם תשים לב כבוד הרב יש שמה באמצע מגן דוד בעצם, אז זה אומר משהו?

הרב: אתה מתכוון שכל הסמן מכוון באמצע ליהודים

ש. ככה נראה לי

הרב: אבל זה מגן של דוד,

ש. נכון

הרב: אז אין מה לדאוג, לא?

ש. לא, אני לא דואג, אני

הרב: יש גם הרבה חורים מסביב

ש. וזה לא סימן של יהודים, זה אנרגיה לאטום החליטה שזה הסמל שלהם.

הרב: יפה, בא אני אענה לך על השאלות שאמרת. אחד: זה נכון שאני לפני כמה שנים נשאלתי ואני אמרתי לא בדיוק כמוך, אמרתי שיש מצוה לעלות לא"י אבל מי שחושב שמבחינה רוחנית לא יוכל להתמיד ולגדול בא"י בגלל הלחץ החברתי שיש פה יותר מאשר בחו"ל, אז הוא עדיין יכול להשאר ולגדול בתורה ולפרוח שם עד שהוא ירגיש שהוא מסוגל לעלות מהסיבה הזאת, לא מסיבות פרנסה. אבל היום זה נכון, אני קורא לכל יהודי הגולה לעלות לארץ ישראל וכמה שיותר מהר, משום שהאנטישמיות תתפתח במהירות שאף אחד לא יכול אפי' לשער בגלל שאנחנו צפויים למלחמה בצפון והיא תביא אותנו למצב של שנאת העמים כלפנו ובפרט אם לא נשמע לאובמה - הקאבוי, אז תהיה לנו בעיה, כי גם האהדה באמריקה תרד ממילא הוטו ירד וממילא אפשר לתאר מה יכול להיות בעולם שישו ושמחו שאין לנו הגנה כאילו, אין מי שמגן עלינו, וכולם מצדיקים שהמוסלמים צודקים והערבים צודקים ושאנחנו עושקים וגזלנים וגזענים. ממילא ירדפו אחרי היהודים בכל אתר, והגויים בעצמם ודאי שלא יגנו עליהם כל כך, אולי בהתחלה, אולי קצת, אבל על המון אי אפשר להשתלט. ומי שרוצה לראות סרטים של אנטישמיות כמה יש היום בעולם, יכנס לשופר. נט לאתר שלנו ויראה, כמה קיבצנו רק בחדשים האחרונים, כמה מאות מיליונים יוצאים בהפגנות ענק נגד היהודים בגלל מה שעשו בעופרת יצוקה. אז לכן יש מצוה לעלות עכשיו, גם מחמת הסכנה, וכתוב שבהר ציון תהיה פליטה והיה קודש, אע"פ שפה תהיה סכנה, בגלל שהם ירצו להפציץ אותנו באלפי טילים, אבל מכל מקום כשאנחנו נהיה פה ובאחדות עם ישראל אז לא יאונה לנו כל רע, כמובן אם נהיה באחדות ואלה שיהיו באחדות. זה לשאלתך הראשונה. והשאלה השניה - ראינו את הציור, הבנו את הכונה, אבל בסדר, אם יש בזה סימן או לא, המציאות היא כמו שאמרנו, כתוב ביחזקאל ל"ח שתיפול פצצת אטום בישראל, והם מכינים אותה בדיוק לפי התכנית ואומרים השמדת העם היהודי, וכבר אמרו חכמים אם ישראל עושים תשובה מיד הם נגאלים ואם לאו מעמיד עליהם מלך שגזרותיו קשות כהמן - אחמדניג'ד.

שאלה בסוף שמה אשה למעלה רוצה לשאול שאלה, בבקשה.

רציתי לשאול את החיילים פה, אני רואה שלושה חיילים פה, תגידו לי יהודים יקרים, אתם אצלכם בבסיס יש אצלכם מחשבים? יש מחשב שאתם יכולים להשתמש?

ש. כן.

הרב: מה זה כן? זה בחדר או

ש. לא, לא בחדר, איפה שנמצא הטמבלויזיה,

הרב: זהו, אבל במקום ציבורי שכולם יכולים לראות?

ש. כן.

הרב: טוב, אחד מכם שיבוא אני רוצה לתת לו אנציקלופדיה שמה שתפציצו. כן, תן לגברת שמה. חזק וברוך תהיה בריא שיהיה לכם הצלחה מרובה ושמירה מעולה.

 

ש. ערב טוב כבוד הרב, אמרתי אני חייבת לספר לך נס ממש גדול שקרה לי איתך, בשבילך זה משהו קטן, בשבילי זה ענק. אני איזה 10-12 שנה כבר חוזרת בתשובה, לא הייתי מסוגלת לשים כיסוי ראש, הייתי שונאת את זה, שונאת ממש ממש, וחודשיים לא הרגשתי טוב, אין ברירה צריך לשים כיסוי ראש, אז אמרתי אני אבוא, והרבה פעמים ניסיתי לשים כיסוי ראש והורדתי, ממש לא הייתי מסוגלת, באתי אליך להרצאה ועליתי אליך לבמה, אמרתי לך הרב אני מקבלת על עצמי כיסוי ראש ורק חצי, אפילו לא מלא. אמרתי לך תברך אותי רק שלא יהיה לי קשה, ואתה אמרת לי, אתה צעקת לא  יהיה לך קשה. ופשוט נס, אני כבר שנתיים עם כיסוי ראש, עם חצי, ולא מזמן קיבלתי על עצמי גם מלא, ואני הרגשתי שלמחרת בבקר אני כבר מחכה לקום ולשים את הכיסוי ראש. והיום אני ממש מרגישה כאילו שאני נראית יותר טוב עם שער, שהיה לי שער ארוך ארוך ארוך, אני גזרתי אותו ופשוט ניסים ונפלאות.

הרב: אשרייך ואשרי חלקך, אבל אני אגיד לך דבר חשוב, המעלה שלה כיסוי ראש כשהוא מלא, ז"א את צריכה לכסות לגמרי ואז הכתר אמיתי על ראש של בת מלך.

ש. אז בהרצאה שהייתי בטבריה, אם אתה זוכר עם האשה עם הילד הקטן שלה שהוא חרדי, אתה זוכר? הילד שלי גם כן מאד מאד דתי, הוא בכתה ה' והוא מאד מתחזק, אז ראיתי את עצמי בדיוק כמוה, והייתי עם חצי כיסוי ראש אז אחרי יומיים החלטתי גם כן לקבל כיסוי ראש מלא, אחרי שראיתי את ההרצאה בטבריה.

הרב: אשרייך ואשרי חלקך והנה הגיעה הטמבלויזיה לפה, של מי זה? מי השם?

ש. הרב אם תוכל, אני רוצה רק לבקש ברכה גם בבקשה?

הרב: ברכה למה את צריכה?

ש. גם לפרנסה

הרב: ה' יפתח לך שערי פרנסה והצלחה במעשי ידייך.

ש. הרב אם אפשר גם לאבא שלי שהוא נמצא בשיקום שיהיה בריא?

הרב: מה שמו?

ש. צדוק סאלח בן ראלי

הרב: יזכה לרפואה שלמה והצלחה במעשה ידיו

ש. אמן אמן תודה רבה.

 

ש. כבוד הרב, אני לא רוצה לחכות לעוד שלוש שבועות, אני ואשתי החלטנו, אמרתי בזכות שאני באמת יוציא את היצר הרע הזה מתוך הבית, אני רוצה ברכה לרפואה שלמה לבני שהוא בן כמעט ארבע שהוא צריך לעבור ניתוח מאד קשה, שהוא נולד עם מחלת CP ובזכות שנשבור את העגלים ואת היצר הרע הזה באמת בזכות הזה אולי יבוא לו רפואה שלמה

הרב: לא אולי, למה אולי, בעזרת ה'

ש. בזכות הברכה שלך

הרב: בזכות המעשה שלך, מה השם שלו?

ש. נתנאל בן אתי

הרב: אתי או אסתר?

ש. אסתר

הרב: מי שברך... נתנאל בן אסתר, ה' יתן לו במתנה בריאות שלמה מהרה בזכות ניפוץ שני העגלים האלה הערב וביעור הרע כך יבוער ממנו החולי ויהיה בריא ושלם אמן.

אמן.

שבירת הטלויזיה

 

הרב: חזק וברוך. ראיתם איך יצר הרע התפוצץ? לא יאומן כי יסופר. אשריכם ישראל.

 

ש. שלום כבוד הרב

הרב: שלום וברכה

ש. יש לי מישהי מהמשפחה שהיא לא כל כך מתחזקת, אני רוצה לקחת על עצמי כדי שהיא תתחזק גם.

הרב: תלמדי חצי שעה ספר שערי תשובה של רבינו יונה במשך שלשה חדשים לרפואתה.

ש. לא לרפואתה, היא פשוט לא מחוזקת

הרב: שתתחזק בתשובה שלמה, מה שמה?

ש. רחל בת אסיה

הרב: תזכה להתחזק בתורה וביראת שמים בשמחה. יפה מאד.

 

ש. אני מתחזק ששה שבועות, רציתי להגיד שממילא אני כבר לא רואה טלויזיה, היא אבן שאין לה הופכים, עכשיו, הצד הבא התחייבנו - עוד שלושה שבועות בום בים,

הרב: בים בם

ש. עכשיו, מה שקורה, יש קצת מתחים כאילו עם האשה, היא מקבלת על עצמה, היא כבר עושה כל מה שדרוש, יש את הלב והמח, טהרת המשפחה חמש שנים ב"ה ונץ החמה השלמת מנין בבית כנסת של ההודים למרות שאני עיראקי, זה ממול הבית, אתה מבין, זה חמש וחצי מתיצבים. עכשיו יש לנו בעיה של מנין, לפעמים יש לפעמים אין, אבל בעז"ה יש. יש לי שאלה לגבי החינוך של הבנות, יש לי תאומות בנות שש וחצי עולות לכתה א', אני מתלבט איזה בית ספר לרשום אותם.

הרב: הנה המלצנו פה היום על

ש. כן המלצתם, אוקי, דיברתי גם עם המנהל הוא נתן לי המלצה לדבר עם המנהלת, הוא אמר שהיא קצת קשוחה אבל ה' ירכך אותה. אני מתכוון להתקשר אליה מחר בבקר.

הרב: אם אתה תגיד שאתה שובר את הטמבלויזיות בגלל ההרצאה במעמד שהמנהל היה, תגיד שאני מבקש שהיא תקבל את הבנות.

ש. אוקי, אני מקווה שהיא תקבל כי הוא אמר

הרב: ה' יזכה אותך שבעז"ה זה יפעל. אם תהיה לך בעיה תצלצל למספר טלפון הזה שהיה פה, ותגיד לי שלא הסכימו, סגן המנהל היה פה, אני אבקש שיפעל משהו. בסדר?

ש. אוקי, דבר אחרון הגעתי לפה בזכות הצדיק הגמור אליהו זוהרץ מבת ים, אני עובד בדואר ישראל בסוכנות דואר, הוא שליח, אני קורא לו שד"ר- שליח דרבנן, הוא שד"ר ככה הוא מופיע גם בפלאפון, הוא עובד בחברת שמרלינג. אז הוא קרה לו סיפור שהוא קיבל כרטיס בגיל 15 פשוט כמעט טבע בים, ומאז הוא חזר בתשובה. אני שמעתי את הסיפור שלו, אמרתי אני לא צריך חוזר בתשובה, ולא צריך לטבוע בים, אני אטבע באהלה של תורה.

הרב: אשריך, באהלי יהודה. תזכה למצוות. תן לבחור פה.

 

ש. שלום כבוד הרב

הרב: שלום שלום

ש. רציתי לשאול עד היכן התוכחה, כי מצד אחד בהלכה רשום שאסור להוכיח בן אדם שלא רוצה לשמוע שלא יעשה את זה במזיד, מצד שני פעם אמרת שעד שמרביצים לך אתה צריך להוכיח בן אדם.

הרב: עד ש, כן.

ש. אז מה, אז איפה הנקודה פה, שאם

הרב: עד ש

ש. עד שהוא מרביץ לי?

הרב: עד ש, לא שהוא מרביץ, עד ש - עד שאתה מרגיש שאתה בסכנה של הרבצה.

ש. אבל כתוב שאסור גם להוכיח בן אדם שלא רוצה לשמוע

הרב: אני אמרתי לך שאתה צריך להוכיח כל מי שלא רוצה לשמוע? מצוה שהיא דאוריתא - מצוה להוכיח, ואת מי? הוכח תוכיח את עמיתך עם שאיתך במצוות. מי שלא שומר תומ"צ בכלל אין מצוה להוכיח מדאורייתא, אבל יש חסידות להוכיח אותו.

ש. מי שאני יודע שעושה במזיד לא להוכיח אותו?

הרב: לא, מי שעושה במזיד אתה צריך להציל אותו אא"כ הוא לא מחלל שבת בפרהסיה.

ש. אם אני אגיד לו משהו שיגרום לו לעשות במזיד

הרב: לא, לא, אדם שהוא שומר מצוות רק הוא עושה איזה עבירה שהוא לא יודע עד כמה היא חמורה מצוה להוכיח אותו. אדם שהוא מחלל שבת בפרהסיא והוא תינוק שנשבה עדיין מצוה להוכיח אותו. אדם שיודע מהי התורה ולמרות זאת עושה במזיד ומחלל שבת בפרהסיה, אין מצוה ואין ערבות עליו. אבל אני לדוגמא גם אגיד לו.

ש. הבנתי. עכשיו השאלה איך יכול לצאת מצב כזה שאחד ששומר תורה ומצוות ואני אוכיח אותו ירצה להרביץ לי  מכות

הרב: שאלה יפה, למה הולכים מכות גם בלי להוכיח?

ש. לא זה על דברים אחרים

הרב: אותו דבר לא משנה.

ש. הכבוד שלו?

הרב: כן, למשל.

ש. טוב ועוד שאלה, פעם שאלתי אותך על הלימוד בגרסא על הלימוד של הגמרא, אתה דיברת איתי על לימוד בגרסא שבן אדם לומד והוא לא מבין מה הוא קורא או שהוא לומד בגרסא אבל מבין בעיקר?

הרב: משתדל להבין ואם לא הוא ממשיך

ש. אם זה כשיטה לומד בלי להבין

הרב: לא, סתם כמו תוכי לא, אבל להבין כמה שמבין, אם הוא לא מבין את הנושא ממשיך אותו קורא אותו ממשיך, אבל מה שהוא מבין ודאי צריך להבין, למה לא?

ש. אפשר לברך את חבר שלי שיחזור בתשובה שלמה?

הרב: גם אז עשיתי לי את זה, כן מה השם?

ש. משה בן גאולה

הרב: ה' יזכה אותו לשוב בתשובה שלמה מהרה

אמן

 

הרב: עוד אחד פה ואחרי זה אני מפתיע אתכם, נשים שמעונינות לשים כיסוי ראש יהיו בהיכון, אלה שרוצות יבואו לפה וגם יקבלו ברכה.

 

ש. שלום כבוד הרב, אני הגעתי לפה, יש לנו דילמה והגענו יחסית מאזור לא קרוב. יש איזה בן אדם שאני הייתי איתו בערב שבועות בתיקון שבועות, עכשיו בא נגיד ככה, אני פעם אחרונה שדיברתי איתו מאז לא דיברו איתו. הבן אדם קיבל אירוע מוחי מאד קשה, בן 54, הרופאים לא נותנים סיכוי, מה עושים? הילד שלו פה בדילמה, באנו כדי להתייעץ איתך ואם צריך ברכה.

הרב: אתה שומר תורה ומצוות?

ש. הוא הרבה עשה מצוות והרבה תרומה

הרב: שמעתי, אני שואל שאלה, אתה שומר מצוות?

ש. משתדל

הרב: אז בא תהיה בעל תשובה אמיתי בשביל שאבא ינצל?

ש. אני אשתדל,

הרב: כדאי יותר מלהשתדל, אם תקבל על עצמך הקבלה הזאת יכולה להציל חיים. זה לא בעיה להיות שומר תורה ומצוות זה לא מסובך. זה עולם הזה ועולם הבא, וזה אבא.

ש. אני מוכן לקבל.

הרב: אשריך לחיי העולם הבא. מה השם של האבא?

ש. ישראל חי בן בלוריה

הרב: ה' ירפא אותו בפו"ש בתוך שאר חולי עמו ישראל והחולי שלו  יעבור לראש של אחמדניג'ד.

אמן.

בשורות טובות. יש נשים שרוצות? לבוא לפה מהר רגע, לבוא מהר נשים שרוצות. כדאי לכן, כדאי לכן, כדאי לכן - פעם שלישית.

 

כיסויי ראש, ברכת שהחיינו.

 

הרב: מי פה עדיין לא שומר שבת לבוא לפה.

אני נותן לכם מתנה אנציקלופדיה, שתוכלו לברר את עצמכם בשאלות מה שאתם מסתפקים שבעז"ה מהשבת הקרובה תתחילו. הקב"ה יאהב אתכם מאד מאד מאד, תנוחו אבל במשך השבוע תסתכלו, בסדר? טוב. הנה ילדים טובים, תחלקו הבנות לבנות, אתה תחלק לבנים... זה תרמו את זה יהודים יקרים שרוצים ישועות רפואות וכו' ברכנו אותם קודם.

מי לא היה לו אפשרות הערב לשלם מאה שקל ורצה לקחת, ולא היה לו אפשרות, לא היה לו אפשרות.

חלוקת אנציקלופדיות.

מי שברך אבותינו הקדושים... הוא יברך את כל הקהל הקדוש הזה, הם ונשיהם ותלמידיהם וכל אשר להם, הקב"ה יתמלא עליכם ברחמים, תזכו לשוב בתשובה שלמה, תזכו להחזיר יהודים בתשובה, תזכו לאחדות עם עם ישראל, תזכו לנפץ את הטמבלויזיות, תזכו לקדש את שמו יתברך, ה' יתן לכם רפו"ש הצלחה, פרנסה טובה, בריאות וס"ד אמן. ונזכה כולנו מהרה לראות בגאולת עם ישראל מהרה. אמן.

אמן.

 

02/06/09

השאירו תגובה

כדי לכתוב תגובה עליך להיות מנוי מנוי

סרט השבוע

פלייליסט

אתם צריכים להתחבר כדי ליצור פלייליסט