i6
close

רוצים לשתף את המועדפים שלך, דירוגים, או הערות על Facebook, Twitter ? קשר החשבונות שלך ! (אתם שולטים כאשר הודעות מפורסמות.)

:embed code
close

באר יעקב 13-5-09

ערב טוב, בעז"ה נעשה ונצליח וה' עלינו ברחמיו ירוויח

הערב הזה נתרם ע"י משפחת תורג'מן ומשפחת תירוש, זכותם תעמוד להם ולנו, וגם שרון בן מרים חיה ואסף בן תמר ומשפחותיהם שיזכו לגדל את ילדים בנחת, להיות עובדי ה' בשמחה, בריאות איתנה בשורות טובות ופרנסה בשע. אלעזר בן רבקה ונחמה בת שמחה רבקה זרע של קיימא מהרה, דוד בן חוה ומתילדה בת רבקה זרע של קיימא מהרה, להצלחה ויישוב הדעת...

אני שמח להיות איתכם עוד פעם, היינו פה מזמן. אתם בטח מזמן נרדמתם בשמירה, אז בואו נעורר את הלבבות ונתבוננה.

אם אתם ערניים למה שקורה סביבנו בתקופה האחרונה, אז אנחנו נמצאים במלכוד עצמי ובמלכודת של כל אומות העולם מסביבנו, והחבורה מתהדקת מאד מאד מיום ליום, ואיך אמר הפפא שמבקר פה עם כיפה לבנה ממקום למקום - שארץ ישראל זה לשני עמים ולשלש דתות. יפה, הא? נהיה בעל הבית עלינו, הוא יגיד ככה בותיקן, גם כן לחלק את הותיקן עם מישהו? לא. אבל הוא החליט שארץ ישראל גם שלו, ובפרט ירושלים. והוא מברך והוא מתפלל לה', כמה שווה התפילה שלו אנחנו יודעים? אבל הוא מתפלל לה' שיהיה שלום, הוא מבין את הפלשתינים, הוא מבין את המצוקה, הוא מבין את החומות, הוא מבין את הסכסוך, את כולם הוא מבין, רק אותנו לא. הוא אפילו לא מזכיר שנרצחו ששה מיליון בשואה, הוא לא מתנצל בשם הכנסיה שעזרה בהריגתם וברציחתם של היהודים ולא נתנה לכולם מקלט, שהם לא צעקו בשעה שהיה דברים כאלה, הם שתקו ומילאו פיהם מים. אבל הוא מבקר פה שמונים אלף מקיפים אותו ושומרים עליו שהוא יסיים את הביקור יספיק להגיד את כל הטענות על עם ישראל, יעלה למטוס אחר כבוד, ועשה שירות לאיסלאם ולנצרות. ואנחנו נשאר עם האמירות ונתמודד, נחמד.

ובוש מכין לביבי סגירה טובה ככה על הסכם שלום שמתאים לאמריקאים ומהר, מה אמרתי? שבוש? הא הוא כבר איננו? ברק חוסיין אובמה, אה חוסיין, חוסיין כן נכון, הוא כבר כמה חודשים שם, לא? מורגש מאד בעולם, מורגש מאד בעולם. והבחורצ'יק הזה הולך לעשות טבעת חנק, כמובן שפרס כבר רקד לפניו והכין את הכל לביבי, ואנחנו במצב לא טוב. והאיראנים כמובן ממשיכים עם התכניות להשמדת עם ישראל, כמובן באופן רציני, וארה"ב נותנת להם אורך רוח כדי שיספיקו, אמנם זה לא מכוון בדיוק אבל הם מבינים את המסקנות, כיון שגם אצלם ידוע שתוך חודשים ספורים הם יכולים להרכיב פצצה אטומית, ואז יכול להיות שיהיה כבר מאוחר. מכל מקום, מאות מיליונים מוסלמים מסביבנו וכולם מסכימים פחות או יותר עם המוסלמים ולא איתנו. וכמובן גם שעופרת יצוקה עשתה את שלה שאנחנו שנואים בעולם, ואפילו שוויץ הניטרלית הכריזה שאנחנו גזענים, כי אנחנו מתגוננים על חיינו אחרי שמונה שנים, בושה וחרפה, איך אתם מעיזים? יהודים נולדו בשביל לקבל מכות, מה פתאום להתגונן? לא יפה. ארה"ב אם הורסים להם שני בנינים אז הם מפרקים מדינות, הולכים ומפציצים את עירק, מפציצים את אפגניסטן, יושבים שמה שנים, יושבים! הורגים ילדים, בתי ספר הכל זה אין בעיה, פקשושים כאלה זה מקובל, מה אתה חושב? שטייס ופצצה תמיד הולכים ביחד, אז יש פקשושים זה מחיר המלחמה לאלה שהפציצו שני בנינים. אבל ישראל שמופצצת צפון ודורם שנים במאות ובאלפים של טילים, אסור לה להתגונן. שמעתם פעם חוצפה כזאת? ומכחיש השואה וקורא להשמדת היהודים עומד באו"ם ו-66 מדינות מוחאות לו כפיים, שמעתם דבר כזה? והכל זה בעת ובעונה הזאת, ואנחנו נמצאים במצב לא טוב. מה נעשה?

מה נעשה? יש עצה מה לעשות. לא דיפלומטיה, לא אסטרטגיה, לא צבא ולא מדינאים, לא. מה שיכול לעזור זה רק דבר אחד וזו מילה אחת ידועה, והיא קובעת את עתידנו וגורלנו, קוראים לה התשובה. אם עם ישראל עושים תשובה מיד הם נגאלים. אם לא עושים תשובה מעמיד עליהם מלך שגזרותיו קשות כהמן ועושים תשובה בעל כרחן. השאלה למה אנחנו צריכים להמתין עד ש, אולי נהיה חכמים פעם אחת בכל ההיסטוריה היהודית אחרי 3300 שנה ונחלץ חושים ונאזור מתניים ונקום ונחליט שאנחנו תופסים את גורלנו בידינו, והולכים בדרך ישראל סבא כמו שישראל יצאו ממצרים לדגליהם, אחרי שיעבוד גמור, בזכות המנהיג משה ואחיו אהרן, ובאה הגאולה לעם ישראל, כמו שהיה בזמן יהושע בן-נון שעמד בראש הישיבה והמנהיג הדגול בראש העם ונלחם ב-31 מלכים וניצח, וכמו שעמדו בכל מלחמות ישראל דוד המלך ואחריו מלכים גדולים וניצחו, אבל תמיד הנצחונות היו עם התשובה של עם ישראל, ותמיד ההפסדים היו עם זה שעם ישראל לא הלכו בדרכי ה' ובמצוותיו.

מכל מקום, עוד דבר צריך להבין. מה צריך להבין? צריך להבין שאם מרדכי ואסתר יכלו לבטל גזרה שהיתה ב-127 מדינות, יכלו לבטל את זה, ע"י מה? לא היה צבא. ע"י זה שקראו לעם ישראל להתענות שלשה ימים לילה ויום בצום, וחזרו בתשובה והכל התהפך לטובה. וכמו מתתיהו ובניו שהצליחו גם כן לבטל את הגזרות מעם ישראל בזכות המסירות נפש שלהם.

ז"א עם ישראל צריך לדעת, יש דרך אחת מנוסה - זה דרך התשובה.

מה עושים? מול חמאס וחיזבאללה, גם איראן ונסראללה, ובן לאדן ואבו עמר ופלשתין וכל השאר. יש לנו היסטוריה מנצחת, בתנ"ך היא כבר מונחת, השתמשו בה אבותינו וניצחו בה את כל אויבינו. התשובה של כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד, התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם. השלום בוא יבוא, רק לאחר גוג ומגוג, טילים רבים ופצצת אטום יפלו עלינו מכל מקום. מה נעשה לא להפגע מכל מרעין בישין ורע? נרבה תורה וגמילות חסדים כהבטחת התורה והנביאים. סוף דבר הכל נשמע, עולם החומר כולו יגווע, ומול הצועקים אלה ווקבר - שמע ישראל ה' אחד. פשוט, נכון? שלושה בתים וניצחנו. אבל צריך לעשות את זה. בואו נשנן את זה עם מנגינה. בסדר? מוכנים? יאלה.

איטבאח על יהוד

מול חמאס וחיזבאללה, גם איראן ונסראללה ובין לאדן ואבו עמאר, ופלשתין וכל השאר,

יש לנו היסטוריה מנצחת

בתנ"ך היא כבר מונחת

השתמשו בה אבותינו

ונצחו בה את כל אויבינו

התשובה שלך כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם

התשובה של כל אחד היא מכה לכל אחד ג'האד,

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם

 

השלום בוא יבוא, רק לאחר גוג ומגוג.

טילים רבים ופצצת אטום ינחתו עלינו מכל מקום.

מה נעשה לא להפגע, מכל מרעין בישין ורע?

נרבה תורה וגמילות חסדים כהבטחת התורה והנביאים.

התשובה של כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם.

התשובה של כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם.

מבצע מיליון חוזרים בתשובה. כל אחד יחזיר אחד השנה, משימה קדושה זו לשם שוויון תביא גאולה מאל עליון.

סוף דבר הכל נשמע, עולם החומר כולו יגווע

מול הצועקים אלה וואקבר

שמע ישראל ה' אחד.

התשובה של כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם.

התשובה של כל אחד היא מכה לכל ג'יהאד

התשובה של כל העם היא גאולה לכל העולם.

 

שיר: שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד, שמע ישראל ה' אלקינו ה' אחד, שמע ישראל ה' אלקינו ה' אחד, שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

 

כן, זה הנוסחה לנצחון, ואני אבאר את זה בהמשך, אבל בינתיים אני רוצה להראות לכם כמה מצבנו עגום בעולם, כמה שנאה וכמה זה עומד להתפרץ עלינו בפתע פתאום, זה כבר לא בפתע פתאום אחרי מה שתראו, אבל זה בפתע פתאום, אחרי שישראל, איך נגיד כמו האפיפיור - הרגה או פצעה 1300 אנשים, או ניזוקו, לשונות כאלו שלא מביעים כלום, אז תראו איך העולם רותח וגועש על הגזענות הישראלית. בבקשה.

 

משתמשים במלחמה בעזה כתירוץ, אך זאת לא הסיבה האמיתית לשנאה.

התרוץ של המלחמה במזרח התיכון הינו תרוץ חלש לחלוטין ורואים גם שזה לגמרי מכוון. אין כאן קונפליקט טריטוריאלי.

הרב: הסברתי ברור שהמצב לכל היהודים בכל העולם הוא מצב מסוכן

הטכניקה של האנטישמיות היא טכניקה מלפני מאות שנים והיא תמיד אותו הדבר. מתחילה בפסילה מתחילה במילים יש הסתה לשנאה לדעה קדומה, מופעלת תכונת היהודי כשעיר לעזאזל, ז"א האשם הרשע הזקוק לדם המזיק, ולבסוף מבצעים את ההרג.

מקסיקו: לפני אלפיים שנה היהודים האלה הצליבו את ישו, ועכשיו אלפיים שנה אחרי כן הם מצליבים את העם הפלשתיני,

הרב: אני יצאתי לשם להסביר ולהבהיר שבשנה שנתיים הקרובות עומדת להיות מלחמה גדולה והסברתי להם את ההשלכות שיהיו להם. כי ברגע שיאשימו את ישראל, כמו שמאשימים אותנו עכשיו בכלכלה העולמית, וכמו שבכל דבר מאשימים את ישראל, כשהאנטישמיות תפתח היא תתפוס אותנו כמו שעיר לעזעאזל.

(הפגנות) ארגנטינה, צרפת, ספרד, שוודיה,

ליל הבדולח, גרמניה שנות ה-30.

ונצואלה: הילה הוסטפלד, נשיא הקהילה לשעבר: מעולם לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות בונצואלה, אני חי בונצואלה כבר 56 שנה, ברחתי ואני ניצול שואה, אני רואה את הסרט, אתמול כשקמתי ונודע לי מה שקרה במריפרס הגעתי לשם וכשנכנסתי לבית הכנסת מול ארון הקודש וראיתי את ספרי התורה ברצפה הרוסים תאמינו לי שבכיתי בפנים וירדו לי דמעות גם. לא יכולתי להבין איך דבר כזה קורה בונצואלה. בני ונכדי, כל פעם שאני מספר להם על השואה ואני תמיד אומר להם, ברוך השם שאנחנו בונצואלה, יצאנו מהגיהינום באירופה, אך לצערי אם מישהו היה שואל אותי לפני 10 או 15 שנה אם אני מאמין בעוד שואה, הייתי אומר לו שהדבר בלתי אפשרי. ראינו שזה בא, הרגשתי לפני כמה שבועות שמשהו קורה, יש משהו באויר, מתי ראינו כאן שלטי רחוב נגד היהודים "מוות ליהודים", בדיוק ככה התחיל באירופה. לא הגיעו עם כוונה לגנוב, אלא בכוונה לצעוק מוות ליהודים, זה בדיוק, רואים בסרט מה שקרה בליל הבדולח, לאחר מכן הגיעו מחני הריכוז, הפוגרומים, יש פחד, מתקשרים אלינו אלפי יהודים ושואלים אותי מה הם צריכים לעשות. אנחנו כמובן אומרים להם להירגע, זה לא יכול להימשך, זה לא יקרה, אבל אם אתה שואל אותי היום, אדוני הנשיא, אני לא בטוח שזה לא יקרה שוב. אנחנו מפחדים הילדים מפחדים ללכת לבית הספר.

הרב: הסברתי ברור שהמצב לכל היהודים בכל העולם הוא מצב מסוכן.

גרמניה, צ'כיה, צרפת,

מגפרד גרשטנפלד התחבא מהנאצים בעליית גג. מעולם לא חשב שזה יכול לקרות שוב, אך עכשיו מאמין שאירופה חי מחדש את שנות ה-30. פוליטקאי הולדני חשוב, אמר לי לפני כמה חודשים תראה, היהודים צריכים להבין שבהולנד אין להם עתיד.

רומניה, אנגליה, קשמיר, סוריה, אפגניסטן, אינדונזיה, בנגלדש, הודו,

המצב חמור מאד ויתכן שאף אחד לא שם לב, לראשונה ב-130 שנה של חיים יהודיים בארגנטינה יש הפגנה אנטישמית מול המוסדות הראשיים של הקהילה. הקהילות היהודיות בגולה נמצאות היום תחת לחץ גבוה, יותר מבכל רגע אחרי 1943

פרופ' רוברט ויסטריץ' מהאוניברסיטה העברית הוא בן לניצולי שואה מפולין. הנה אנחנו, 60 שנה אחרי ואיזה לקחים הופקו? לא מספיק.

פיליפינים, ירדן, בלגיה, ארה"ב, קנדה, שוודיה,

אברהם לוי נשיא קהילת ונצואלה, כשממשלות עשו דברים מסוג זה שהתחילו בצביעת כתובות בבתי הכנסת, אחר כך מנפצים חלונות ראוה, אחרי כן ליל הבדולח ולבסוף ההרוג ההמוני של יהודי אירופה

אייסלנד, רומניה, איטליה, אנגליה,

משרד החוץ הישראלי אירח את הכנס הבינלאומי למאבק באנטישמיות, מומחים מכל העולם הגיעו לירושלים כדי לדון במצב האנטישמיות בעולם

טורקיה, אנגליה,

אני לא זוכר שהאנשים האלו הפגינו במחאה למשל כשרוסיה הפציצה את העם בצ'צ'ניה, וגרמה לאלפי הרוגים, והרסה בתי ספר ובתי חולים. ולא היתה אפילו הפגנה אחת נגד פוטין או רוסיה, גם לא היו הפגנות כשהפציצו את בלגרד וכמעט כל סרביה נהרסה, ומתו אלפי אנשים ודווקא רצו שימותו אלפי אנשים, על מנת שמילושביץ יעזוב כמה שיותר מהר, גם אין הפגנות נגד הטבח בסודן, בדרום סודן הורגים כעת אלפי ילדים, נשים, גברים מסיבות אתניות.

הרב אמנון יצחק: שכל אומות העולם יתכנסו על ישראל וגם אמריקה מפנה לנו עורף יש לקב"ה חשבון של אלפיים שנה עם אומות העולם אל נקמות ה' אל נקמות הופיע, הנשא שופט הארץ השב גמול על גויים. יש לו חשבון, אלה שרצחו וטבחו ביהודים, אלה שהתעללו בהם, הקב"ה לובש את החלוק שלו שעליו יש את גויותיהם של כל ישראל שמתו ויוצא לנקום מאומות העולם.

עוד מעט תראו עכשיו יהיה שואה גדולה, אף אחד לא חושב על זה אבל תראו מה יהיה, ואל תחשבו שיש עוד זמן, זה פתאום בא.

הרב: אמרתי להם גם במיאמי כשהייתי, אמרתי להם תשמעו רבותי, גם אם תרצו לעלות יהיה לכם בעיה, יהיו פקקים, עשרים שנה יקח לכם להגיע בפקקים במטוסים, כי כולם ירצו להגיע.

מי שמסור ביד ליבו ביד הדירה או החומר... ישאר שמה מה אני יעשה, אם הוא רוצה אני לא יכול להכריח אני יכול רק להגיד, אבל הסברתי ברור שהמצב לכל היהודים בכל העולם הוא מצב מסוכן.

בספר אמרי בינה, המיוחס לאברהם בן דוד הלוי הראב"ד הראשון, לפני כאלף שנה, הוא מביא שם, אני אומר בקצרה, שבסיום היובל ה-48 בשנת חמשת אלפים תשס"ח שנה לאחר מכן השנה הזאת תשס"ט שנת היובל הגדול, יתקיים הפסוק "יום נקם בליבי" שבו ינקום הקב"ה באומות העולם. ז"א אנחנו קרובים מכל צד. יש עוד דבר שאמרתי באחת ההרצאות, שהאדמו"ר מאוסטרופצה אומר, שכשתבא ברכת החמה שהיא באה פעם ב-28 שנים, היא תהיה בפסח הקרוב, י"ד בניסן. אם נופל ברכת החמה בי"ד בניסן לאחריו יהיה הרג גדול בעולם.

כולם רוצים שלום, יש לנו הבטחה שהשלום יבוא בסוף, עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל עמו ישראל, יש לנו הבטחה, היא תבוא אבל רק לאחר גוג ומגוג. גוג ומגוג מלחמה של שבע שנים, שני שליש מהעולם ימותו, ארבע מיליארד בני אדם, רק שליש יוותרו. ז"א אין לנו על מי להשען, רק על אבינו שבשמים, ורק אם נעשה תשובה.

 

הרב: זה מעט  מזעיר ממה שהתפתח בעקבות עופרת יצוקה. ליקטנו רק קצת. יש הרבה יותר מזה, מיליונים, מיליונים של אנטישמיים זועמים, ומוכנים לעשות הכל. בתקופה הלא רחוקה, תהיה מלחמה בצפון. איראן סוריה חיזבאללה וכו'. מלחמה זו מוכרחת ואפשר שממנה יתגלגל מלחמת גוג ומגוג. אז ז"א אם זה התוצאה על מבצעון קטן שלא הושלם בעזה, מה יהיה בצפון? כשהם מוכנים עם עשרות אלפי טילים מוכנים על ישראל, ופזורים בהרבה מאד מקומות, כך שגם אם תרצה להפציץ אז זה לא כמו ששת הימים לקרקע את כל המטוסים, או להפציץ מאה מנהרות בארבע דקות שזה היה אימונים וחזרות לקראת ההפצצות באיראן, אבל זה הרבה קצת יותר מסובך והתגובה של המשוגעים היא תהיה קשה, כי הם לא מתכוונים לשתוק, הם לא יהיו בכוננות ספיגה כמו הישראלים שרגילים לספוג טילים. והחגיגה תתחיל ואנחנו צריכים הגנה. וכידוע צה"ל לא יכול להגן על התושבים, הוא יכול לתקוף אבל הוא לא יכול להגן, כי טילים עוברים מעל הראש של הצבא, ומגיעים לכל מקום. אז מה תהיה ההגנה שלנו? איך נתגונן? יש רק דרך אחת. אם ה' רוצה יפול מצידך אלף ורבבה מימינך אליך לא יגש. אתה יכול להיות בתוך 11 אלף שיפגעו ואתה לא תפגע, כי אם ה' החליט ככה יהיה.

כמו שבמצרים הוא הכה את המצרים ואת היהודים בני ישראל לא הכה, היה דבר והיה ערוב והיה כינים, היה דם - היה עשר מכות, והיו ישראל מעורבים עם המצרים והמכות פגעו רק במצרים, אז אם הקב"ה יכול להבחין בין טיפה לטיפה ולהרוג את כל בכורי מצרים ברגע אחד - בחצות הלילה, את כל בכורי מצרים, אז ז"א הוא יודע להבחין בין מי שהוא רוצה להרוג ובין מי שהוא לא רוצה להרוג, אז אין טעות, אין פוקסים. אנחנו רק צריכים לתת את ההצדקה שלא נפגע. אז בואו תשמעו מה העצה ומה רוצה בעצם הקב"ה.

אור החיים הקדוש אומר בפרשת ויקרא, עוד ירמוז לצוות את אנשי החיל להשתדל לקרב את לבבות העם בני ישראל לעבודת ה'. ולזה יקרא קרבן לה', כי ע"י חטא האדם יפרד הדבקות של ישראל עם אביהם שבשמים. אם ישראל חוטאים הם נפרדים מן הדבקות עם ה'. ככתוב "ואתם הדבקים בה' אלוקיכם חיים כולכם היום" ואז יהיו נבדלים ומרוחקים מהשכינה. והאדון ב"ה יקפיד כביכול על הדבר, ויתאווה לקרב אותם אליו - אלה שהתרחקו מהדביקות, יתאווה לקרב אותם. איך אמרתם בתפילת ערבית? בא"ה הרוצה בתשובה. מכל הברכות שיש בתפילת שמונה עשרה יש רק ברכה אחת שמסתיימת מה ה' רוצה, בא"ה הרוצה בתשובה. אז אומר האור החיים הקדוש שהקב"ה מתאווה לקרב אותם אליו, וציוה להוכיח לכל הרחוק ולקרב אותו. גם העניש למעלים עין מהדבר, מי שמעלים עינו מחבירו ולא מעורר אותו לשוב בתשובה, הקב"ה מעניש אותו. והגדיל הקב"ה את שכר המזכה את הרבים כמו שכתוב "כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו, כי ה' ישמרנו משגיונות" אז הוא לא יעשה טעויות ושגגות כי ה' ישמור עליו. לכן "אדם כי יקריב מכם קרבן לה'" מה זה הקרבן שה' רוצה? הוא רוצה שיקריבו את בניו אליו, זה הקרבן הנבחר. ואומר "אדם כי יקריב" - אדם לשון חשיבות, כי יקריב מכם - מן הפחותים שבכם, אשר פשעו בה' ויאמרו לאל סור ממנו, דהיינו אלה שהתרחקו עד שאמרו לקב"ה סור ממנו, ודעת דרכיך לא חפצנו, אלה שממרים ומרימים יד בתורת משה. ונתרחקו מדבקותו יתברך, את זה יקריב ולזה יקרא קרבן לה'. כי יקריב נצר מטעיו קדש לשרשו ואדם כזה שמחזיר בתשובה לא צריך להביא נדר ולא נדבה, גם אין מציאות להביא לא חטאת ולא אשם, כי הוא לא חוטא, כמו שאמרו  חכמים "כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו, ואם אין שוגג אין קרבן, אז לכן הדבר החשוב ביותר, מי נחשב אדם אצל הקב"ה? מי שמחזיר יהודים בתשובה. אבל מאחר שזה הקרבן הנכבד והמעולה ולא כולם יכולים לעסוק במלאכה זו, כי לא רבים ישיגו את הבחינה של "רבים השיב מעוון" אז לכן האחרים צריכים להביא מן הצאן ומן הבהמה ומן הבקר. אבל הקרבן הנבחר זה להחזיר בתשובה וזה תאוותו של הקב"ה.

בספר חובת הלבבות, אומר רבינו בחיי בשער העשירי - שער אהבת ה', מי שמאשר ויורה לעבודת האלוקים, זה נקרא אוהב ה'. מי שיאשר ויורה לעבודת האלוקים בין ברכה בין בקשה, שהוא משכנע הוא משכנע פעמים ברכה פעמים בקשה, כפי הצריך לזמן ולמקום ולכיתות בני אדם, ולמעלותם מהגדולים ועד אנשי השוק, להוכיח ולאשר ולהורות את הדרך הנכונה אפשר מהאנשים הגדולים עד אנשי השוק בלי שום הבדל וצריך לדעת איך לדבר איתם, פעמים ברכה פעמים בקשה. כמו שכתוב "ישמע חכם ויוסף לקח ונבון תחבולות יקנה" לתת לפתאים ערמה, ראוי לך אחי לדעת, אומר רבינו בחיי, תשמעו דבר מדהים, מה אדם יכול לזכות בעולם הזה. אומר רבינו בחיי, ראוי לך אחי לדעת כי זכויות המאמין, אפי' אם יהיה מגיע לתכלית הרחוקה בתיקון נפשו לאלוקים, ז"א אם אדם שמאמין בה' והוא תיקן את נפשו תיקון הכי גבוה שאפשר שאדם יתקן בחייו, הזכויות של המאמין הזה, ואילו הוא היה קרוב למלאכים אפילו, אם יגיע למדרגת מלאכים במידותיו הטובות ומנהגיהם המשובחים והשתדלותם בעבודת הבורא ואהבתם הזכה בו, ז"א מלאך, אדם הגיע לדרגת מלאך, תיקן את נפשו והוא כמו מלאך, אינם כזכויות מי שמורה בני אדם אל הדרך הטובה ומיישר את הרשעים אל עבודת הבורא שזכיותיו נכפלות בעבור זכויותם בכל הימים ובכל הזמנים. שמעתם דבר כזה בימי חייכם? קח מלאך, קח את הבן אדם הכי הכי הכי שאתה מכיר, יש נוסחה אחרת לא מלאכים - נביאים, קח את הנביא הכי גדול שהיה בעם ישראל והגיע לשלמות תיקון נפשו והוא עובד את ה' כמו מלאך ממש, הזכויות שלו לא יהיו כמו מי שמיישר את הרשעים לדרך הטובה. כי הזכויות שלו נכפלות בעבור זכויותם בכל הימים ובכל השנים. ז"א הוא עשה בעל תשובה אחד, ההוא עושה מצוות מתחילה ועד סוף, הוא מתחתן מביא ילדים, הם עושים מצוות, הם מולידים ילדים עושים מצוות, מאדם אחד נהיה שבט, מאחד! וכל המצוות שלהם כולם עד סוף הדורות שלו. ז"א הוא יהיה למעלה כבר והוא מקבל זכויות בלי הכרה, עכשיו זה לא רק ממה שהם עושים, גם מה שלומדים מהם, לדוגמא יש אנשים שהתפעלו אמרו מה זה חזר בתשובה? מה אתה אומר? אם הוא חזר אני חייב לברר, אני חייב לעשות משהו עם עצמי, וזה אפילו לא ידע שבגללו השני חזר בתשובה. אתם יודעים כמה ניסים התותח החזיר בתשובה? אתם יודעים כמה אנשים ראו את הסרט שלו? אתם יודעים כמה אליה יואב החזיר אנשים בתשובה - ילד קטן, אתם יודעים כמה, הם לא יודעים, הם לא עשו כלום, אבל עצם זה שהיה איתם המקרה, שהיה הזכויות של כל אלה שהתעוררו מזה - שלהם.

יהודים יקרים, אתם מבינים מה אנחנו מדברים? אפשר להרוויח כל כך הרבה בעולם הזה ואנשים בטלנים, מתעסקים בשטויות. ואפשר להציל את כל עם ישראל. ממשיך ואומר, וכן אחי, מי שאין מתקן אלא נפשו בלבד, תהיה זכותו מעטה, ומי שמתקן נפשו ונפשות רבות תכפל זכותו כפי זכויות כל מה שיתקן לאלוקים. כמו שאמרו רבותינו ז"ל, כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו. ואמרו על משה רבינו, משה זכה וזיכה את הרבים זכות הרבים תלוי בו. שנאמר צדקת ה' עשה ומשפטיו עם ישראל. ושלמה המלך אמר, "ולמוכיחים ינעם ועליהם תבוא ברכת טוב" הקב"ה מברך את אלה שמוכיחים את האחרים לשוב בתשובה. ואומר מלאכי הנביא, תורת אמת היתה בפיהו ורבים השיב מעוון, נאמר על אהרן הכהן. ודניאל הנביא אמר, "ומצדיקי הרבים ככוכבים לעולם ועד", תראו כמה שבחים ומעלות למי שמורה את החטאים לדרך הטובה.

והתורה מצוה "הוכח תוכיח את עמיתך" ואמרו חכמים עד היכן תוכחה? רב אמר עד קללה, שמואל אמר עד הכאה, שנאמר "מוכיח אדם אחרי חן ימצא". ז"א אתה יכול להוכיח אדם, אם הוא יגער בך אתה יכול להמשיך, אם הוא יקלל אותך אתה יכול להמשיך, אם הוא יבוא להכות אותך אתה פטור. והקב"ה אומר, מוכיח אדם אחרי - אם אתה מוכיח את האנשים שילכו אחרי - חן ימצא, חן ימצא על בטוח. משה ביקש מהקב"ה "מצאתי חן בעיניך" אני רוצה לדעת אם אני מוצא חן בעיניך, משה מבקש למצוא חן. פה הפסוק מבטיח שמי שמוכיח את האחרים אז הוא מוצא חן בעיני הקב"ה. מה אתה צריך יותר מזה? אדם שמוצא חן בעיני הקב"ה - מה שירצה ממנו הקב"ה יתן לו. זה מסובך להחזיר בתשובה? קל מאד. קל מאד. לפני כמה שנים - קשה מאד. היום קל מאד. אפילו ילד בן שלוש יכול להחזיר בתשובה. אתם יודעים מה, גם עובר יכול להחזיר בתשובה. תיכף אני אראה לכם דרך משהו מדהים. אבל לפני כן בואו נשמע, אחרי ל"ג בעומר את רבי שמעון בר יוחאי בזוהר הקדוש מה הוא אומר על מי שמחזיר אנשים בתשובה.

אומר רבי שמעון בר יוחאי, ואני אומר בקיצור רק חלק קצר. מי שזכאי צריך לרדוף אחר החוטא, ולקנות לו בשכר שלם, כדי להעביר ממנו את הזוהמה, את הקליפה שנדבקה בו, ולכפות את הסטרא אחרא - את הצד של הטומאה שנמצא עליו שהוא חוטא, ויעשה לנפשו, אדם שמחזיר יהודי בתשובה הוא עושה לו נפש חדשה. הוא בורא אותו ממש, זה לא אותו אדם, יורדת נשמה חדשה. כמו בבר מצוה, בבר מצוה ביום הבר מצוה יורדת נשמה חדשה. למה? כי רגע לפני שהוא נכנס להיות בר מצוה הוא היה פטור מכל המצוות, רגע אחרי זה הוא חייב בכל המצוות כמו אדם מבוגר. מה השינוי? זה אותו ילד ועוד דקה. והוא מקבל נשמה ואז זה כבר בחינה אחרת. אותו דבר מי שחוזר בתשובה כתינוק שנולד דמי - דומה כאילו תינוק חדש שנולד. אז הוא עושה את הנשמה, כמו שכתוב "ואת הנפש אשר עשו בחרן" אברהם מגייר גרים ושרה את הנשים ואת הנפש אשר עשו, אומרים חז"ל, איך אפשר לעשות נפש? אם יבואו כל חכמי אומות העולם וירצו לתת נשמה במלאך יוכלו? לא. אז איך כתוב "ואת הנפש אשר עשו בחרן" איך עשו? איך אפשר לעשות נשמות? ה' אומר על עצמו נשמות אני עשיתי, אלא מי שמחזיר בתשובה כמי שעשאו כמי שבראו כמי שילדו. אז לכן אומר יעביר ממנו את הזוהמה ויכפה על הסטרא אחרא ויעשה לנפשו, כדי שיחשב עליו כאילו הוא ברא אותו, ומי שחזר בתשובה ע"י מישהו הוא נקרא בן שלו, וכל צאצאיו בנים שלו, זה שבט שלו. שמעתם דבר כזה? זה רשב"י. ממשיך, וזהו השבח הגדול שמתעלה בו כבודו של הקב"ה יותר מכל שבח אחר, והתעלות הזאת יתרה מן הכל, מה הטעם? בגלל שהוא גורם לכפות את הסטרא אחרא שזה כל כוחות הטומאה לכפות אותם זה לא פשוט, ולהתעלות כבודו של הקב"ה, ועל זה כתוב באהרן "ורבים השיב מעוון" וכתוב ששכרו היה "בריתי היתה איתו החיים והשלום", מי לא רוצה פה חיים ושלום? וה' אומר זה בריתי איתו, אני כורת איתו ברית. בא וראה, אומר רשב"י, כל מי שאוחז בידו של החייב החוטא, ומשתדל בו שיעזוב את הדרכים הרעות, ומתעלה בשלשה עילויים, מה שלא מתענה שום אדם, אחד - הוא גורם לכפות לסטרא אחרא, הוא גורם שיתעלה הקב"ה בכבודו, והוא גורם לקיים את כל העולם בקיומו למעלה ולמטה. כל העולם עומד עליו. ועל זה האדם כתוב, "בריתי היתה איתו החיים והשלום" וזוכה לראות בנים לבניו, וזוכה בעולם הזה וזוכה לעולם הבא, כל ממונה הדינים לא יכולים לדון לו בעולם הזה, ולא בעולם הבא, והוא עולה ב-13 שערים ואין מי שימחה בידו. ועל זה כתוב "גיבור בארץ יהיה זרעו דור ישרים יבורך הון ועושר בביתו וצדקתו עומדת לעד, זרח בחושך אור לישרים חנון ורחום וצדיק". יפה? יפה או לא? אתם בהלם הא? מי מכם יכול להיות כזה שירים את היד. אף אחד לא קם. מי לא יכול להיות כזה? אף אחד לא קם. אני לבד פה הא? אתם כמו שוויץ ניטרליים הא? אז אני באתי היום לבאר יעקב, באר חפרוה שרים, ואני אומר לכם שכל אחד יכול להיות כמו שכתוב פה, כל אחד. גם ילד קטן וגם עובר. אתם יודעים מה - וגם מי שמת יכול להיות כך. מה אתם אומרים? היה כדאי לבוא, לא? לגלות לכם או לא? איך אפשר להיות כזה? פשוט מאד.

אני עובד על זה הרבה זמן, 30 שנה אני רץ ממקום למקום להחזיר יהודים בתשובה, ויש לזה תוצאות ב"ה ברוכות, לא אני לבד, יש עוד אנשים שעוסקים במלאכת קודש זו, אבל יחדיו יש למעלה ממיליון חוזרים בתשובה בישראל בלבד. זה מספר מכובד, לא? אני חושב שזה מספר מכובד. אבל אני חושב שעכשיו אנחנו יכולים תוך שנה לעשות עוד מיליון. תוך שנה. בשביל שנוכל לעשות זאת טרחתי ויגעתי שמונה שנים לייצר אינציקלופדיה אינטראקטיבית. לקחנו קלטות נבחרות שיש בהם את התשובות לכל השאלות ששאלו אותי שלושים שנה. הכנסנו את זה 82 סרטים וקלטות בשני דיסקים. שני דיסקים DVD. וזה בפנים יש 82 מדיות שמחולקים ל-1727 מקטעים שהם תשובות לשאלות. מהכופרים הכי גדולים עד החכמים המחוכמים. מכניסים את זה למחשב, יש בפנים תוכנה עם מנוע חיפוש בתוך הDVD שאתה עושה התקנה, לוחץ כמה פעולות מתקין, ואחרי זה זה נמצא אצלך במחשב, ועכשיו יש לך מנוע חיפוש ואתה שואל שאלה איזה שאתה רוצה באיזה נושא שאתה רוצה, ואתה לוחץ אנטר ואני עונה תשובה בסרט. שמעתם דבר כזה בימי חייכם? בואו אני אראה לכם שלושה קטעים נבחרים בשביל שתבינו, לדוגמא החלטתם להיות מחזירים בתשובה, אבל אתם לא יודעים לענות על כל שאלה, בינתיים אתם לא יודעים, אבל נתתי לכם מכשיר שאיתו אתם יכולים להחזיר בתשובה גם גויים. אני מאמין שאם הפפא היו נותנים לו את זה מתנה הוא היה מתגייר. אבל אין חכם כנראה שיתן לו דבר כזה. מכל מקום, מה קורה אם מסתובב בן אדם בבאר יעקב וטוען אם תוכיח לי שאני בן אדם ולא באתי מהקופים אני מוכן לשמור תורה ומצוות, מה תענו לו? בואו נראה מה האנציקלופדיה אומרת.

עם חומר כזה, כל השאלות, כל התשובות, חיים לאחר המוות,  נבואות שהתגשמו, מתים קליניים סיאנסים, גלגולי נשמות,  ילדים אוטיסטים, גן עדן, גיהינום, שכר ועונש, מדענים מול תורה, כל מה שאתם רק רוצים יש בשני הדיסקים האלה DVD, אנציקלופדיה אינטראקטיבית. אין כזאת בעולם. לא בחומר, בפטנט, אנציקלופדיה מדברת, מצחיקה, מישהו פתח פעם אנציקלופדיה בריטניקה וצחק? היה מי שהצחיק אותו? אין דבר כזה, זה רק עשרים כרכים מלא אבק, פה יש לך אנציקלופדיה מחיה מתים. אתה יכול לעשות חוג בית, אתה יכול לתת מתנה לבן אדם, אתה יכול לתרום אותה על שמו של ילד בן שלוש ואפילו על עובר שעוד לא יצא. וגם אם מישהו נפטר אתה יכול לקחת את זה לעילוי נשמתו, ומה שזה יחזיר אנשים בתשובה הוא יזכה, אז אפשר להחזיר בתשובה אחרי המוות אפילו ולפני שהגעת לעולם, שמעתם פעם פטנט כזה? הא? עכשיו כמה זה עולה, זה הסיפור כמה זה עולה. מה לעשות בשביל להחזיר אנשים בתשובה, בשביל להביא אותם לגן עדן זה עולה הרבה כס, הרבה מאד כסף. החומר שיש בפנים זה 5000 שקל, האנציקלופדיה עלתה למעלה מחצי מיליון, להכין רק את התוכנה, לתקתק את כל התוכן, הרי יש לכם את זה גם כתוב, זה לא רק שאני מדבר, לערוך את כל הסרטים, לחתוך אותם לחתיכות, לבנות אילן עם נושאים ותת נושאים ותת תת נושאים וע"י חיפוש אתה תשאל בזה. בקיצור זה היה צריך לעלות לכם מינימום בהנחה אלף דולר. מינימום. אמנם היינו עוזרים לכם בתשלומים, אבל אני רוצה להציל את עם ישראל, אין לי כח, אין לי זמן לחכות. ד חוף לי, דחוף לי. והיות שלצערי הרב הרב שלי מורי ורבי הרב הגאון רבי יהודה שפירא זצ"ל נפטר לפני שלושים יום, והוא היה נשיא ארגון שופר שעמד והעמיד אותנו על הרגלים כדי שנצליח לעשות את המשימות האלה. לא רבים הכירוהו כי הוא היה צדיק נסתר, מכל מקום לעילוי נשמתו אנחנו החלטנו לזכות את נשמתו בעולם האמת מעבר לכל הזכויות האדירות שהיו לו בגין התורה שלמד, הוא היה תלמידו המובהק של החזון איש. החזון איש זצ"ל לא היו לו ילדים והוא אמר זה הבן שלי לעולם הבא, והוא גם העמיד את עולם התשובה, הוא היה עולם התורה ועולם התשובה, אז החלטנו לזכותו להמשיך במבצע שעשינו עד תום השלושים והאנציקלופדיה הזאת תנתן מתנה לכל מי שיתרום מאה שקלים בלבד. מה אתם אומרים על זה? משתלם או לא משתלם? אה? עם זה אתם יכולים להחזיר בתשובה, מי שמחזיר יהודי אחד בתשובה מובטח לו שהוא יזכה לעולם הבא. מי שמחזיר יהודי אחד בתשובה. מי שמחזיר נפשות רבות כבר למדנו מה שכרו, אבל בן אדם לא ישאר תקוע לעולם, אפילו אם הוא היה רשע ולא זכה אפילו הוא לעשות תשובה, אבל אם הוא החזיר יהודי בתשובה הוא יזכה לחיי העולם הבא, שהרי ע"י הרהור אחד של תשובה בסוף יוצאים מגיהינום. חזרה בתשובה של יהודי זה בן העולם הבא. מי רוצה לזכות במאה שקלים תרומה לעילוי  נשמת הצדיק, יקח אנציקלופדיה ויציל יהודים בעזהי"ת. בכבוד להרים את הידיים, אין הרבה, הראשונים זוכים.

עכשיו אני אגיד לכם, יש עוד משהו שאנחנו הוצאנו לאלה שלא נשאר, עוד משהו, תשמעו עכשיו משהו חדש. משהו חדש. אתם רואים את זה - זה נקרא שחרורון. אתם יודעים מה זה שחרורון? יש לעבריינים אזיקון, לצדיקים יש שחרורון. מה זה שחרורון - אתם רואים, זה רצועה שהיא נקראת דיסק און קי, זה שמים על היד והולכים. זה ערכת הצלה, נתקלת בחילוני, אתה שואל אותו יש לך קומפיוטר, אתה מכניס לבפנים טוז והוא מתחשמל, הוא חוזר בתשובה. מה יש בזה - זה התקן USB שמונה ג'יגה, בפנים יש סרטים, יש הרצאות, ויש שירים בשלוש ג'יגה וחמש ג'יגה פנוי, ואתה חביבי כל מקום שאתה הולך יש לך ערכת הצלה, נתקלת במישהו טוז - מחובר. יש בפנים חומר בהרבה כסף, אבל לעילוי נשמת הצדיק החלטנו שגם זה אתם לא משלמים על מה שיש בתוכן וגם אפילו לא על ערכו, מאה שקלים בלבד ואתה מחובר ומחבר לכולם. דיסק און קי שחרורון. גם זה מספר בודד יש לנו מי שרוצה ירים את היד יקח את הרצועת הצלה על ידו ויצא לדרך. תרימו את היד, תן להם מוזיקה.

יהודים יקרים, שימו לב. עכשיו שלחו אותי כמה אנשים וביקשו ממני לעשות איתם חסד גדול, ואני רוצה להיות שליח נאמן.

אני רוצה לשאול פה את הקהל הקדוש, מי מהקהל הקדוש הזה שעדיין לא זכה לחזור בתשובה, ורוצה לחזור בתשובה לאביו שבשמים ולעזור לעם ישראל להגאל במהרה. מי רוצה לקבל עליו שמירת מצוות שירים את היד שמעונין בעז"ה לקבל עליו שמירת מצוות. מי הצדיק הראשון שמוכן לקבל על עצמו תשובה. אתה? בא צדיק לפה נשמה, בא.

רבותי, זה האדם הראשון, אני הולך לתת למי שעולה לפה ברכה שבחיים שלו לא קיבל. מי השני? בא צדיק, בא. בא. תעמוד לידו. עם ישראל חי, תעמוד פה אשריך. מי עוד? מי הרביעי? בואו בוא לפה, בואו קדימה. בואו. מי עוד? עוד צדיק. אנחנו עושים היסטוריה בבאר יעקב. ברוך הבא תעמוד פה. ברוך הבא, אשריך לחיי העולם הבא. מי מהנשים מקבלת על עצמה תשובה ותזכה לברכה שמעולם לא קיבלה. מי האשה שמוכנה? צד שני, בואי לפה אשרייך. עוד אחת, עוד אחת, אשריכם. עוד אחת, חזק וברוך, קדימה עכשיו מהזכרים עוד יהודי אחד שמקבל תשובה, או ברוך הבא. רבותי, לא יאומן כי יסופר, באר יעקב חזק וברוך תבורך מפי עליון. בכבוד עוד שתי נשים, חזק וברוך. עוד עוד... מי עוד? מי עוד? לפני שאנחנו סוגרים יש הפתעה היום, יש הפתעה, רבותי. מי עוד? מי שזוכה הערב זוכה בגדול. מי עוד? הופה עוד אחד, חזק וברוך. יש עוד? אני סוגר, זהו? לא להתחרט אחר כך מי שלא עלה שלא יבכה אח"כ, זה הזדמנות, עכשיו. אני סופר עד שלוש. אחד שתיים שלוש. הנה עוד שתי נשים, י'חביבי. הנה עוד שתיים, עוד שתיים, חזק וברוך. איפה האחרונים? אני סופר עד שלוש וסוגר, אחד - גם את? בכבוד. חזק וברוך. כן רגע, באר יעקב סוגרים. אחד שתיים, אין להתחרט אח"כ, שלוש - יש עוד, יש עוד. עם ישראל חי, עם ישראל חי עם אנשים כאלה אנחנו מביאים את הגאולה, לא נשאר הרבה, תורידו ממיליון כמה יהודים יש ה, ווי ווי ווי, הנה עוד עוד עוד, אנחנו סוגרים, עוד מעט יהיה פה אנשים יותר ממה שיש למטה. מי האחרונים? אחד שתיים לא להתחרט אח"כ, יש עוד? יש פה יהודים שהם נדב גואטה, נדב - בא נדב. הופה עם ישראל חי. עם ישראל חי. רגע, שניים מוזמנים - אבי הררי ולירון דהאן, איפה הם הכוכבים? איפה הם? בכבוד. רגע מה עם שי וואסה. איפה הוא? בא מתוק, בא.

רבותי, הערב זה היסטוריה, באר יעקב תרמה לגאולה עשרות יהודים, כמה גזרות אתם מבטלים הערב, כמה שמחה וריקודים יש בשמים, אין לכם מושג. אין לכם מושג. רגע, רגע, מי האחרונים שיש להם שכל ברגע האחרון לקפוץ לעגלה? מי האחרונים שיש להם שכל לנצל את מעמד קידוש ה' הזה? זה לא חוזר כל פעם, מי מוכן לעלות, אחת שתיים ש... יש עוד? הנה היהודי באמצע המתוק בא אלי בא אני אברך אותך, כן מגיע לך, בכבוד. תהיה בריא. אתם רואים מה זה עם ישראל - אתה מבקש אחד באים שלושה, משהו עולמי. אחד שתיים יש, אחד שתיים יש עוד אחד? הנה עוד אחד, חזק וברוך. רגע, אני נכנסתי עכשיו לבלבלה. אני רציתי להפתיע ולקיים משהו אבל נראה שהסתבכתי פה, אבל לפני שאני מגלה לכם את הסוד, אחרונים, אחד שתיים נשאר עוד מישהו? מי עוד? שלוש. זהו נגמר. עכשיו יהודים יקרים תשמעו, שלחו אותי לפה יהודים יקרים שאכפת להם מעם ישראל, ביקשו ממני לתרום אנציקלופדיות שיהודים יחזרו בתשובה.

אחד תרם 19 אנציקלופדיות והתחייב שכל מי שמקבל עליו עול מצוות, הוצאת טמבלויזיה מהבית הוא משלם את כל האנציקלופדיות שיחולקו בעז"ה יתברך כדי להחזיר ילדים לאביהם שבשמים. דוד בן חנה חדוה לדורות ישרים ומבורכים ולכל הברכות ויגמור עם כל החובות מהרה ויחזקאל בן חנה חדוה שה' ידריך אותו על דרך ישרה ושירצה להתחתן וימצא זיווג הגון מהרה ויצחק שלמה נפתלי בן חנה חדוה ילך בדרך ישרה יתחתן עם כל הברכות.

אמן.

ומשפחה שתרמה עשר אנציקלופדיות בהרצאה באור עקיבא, יזכו לזיווגים הגונים, שלום בן דוד, צבי בן שלום וגבריאל בן שלום מהרה.

אמן.

תרמו, תורמת חמש אנציקלופדיות וחמישה שחרורונים לרפואת חנה ענט בן רינה, שרה בת מרים, זרע חי וקיים לארנון בן שרה ועליזה בת חנה ענט ולע"נ הרב הגאון הרב יהודה שפירא זצ"ל, שלמה בן דוד ורינה בת עישה ומשה, ותורמת עשר אנציקלופדיות עבור ההרצאה בבאר יעקב, אחיה יהיה בהרצאה הזאת, מענין אם הוא פה, שרון שלום בן שושנה שמעה, החזרה בתשובה והעליה לארץ הקודש מהרה, הוא פה או לא פה? הוא בא לפה? בא לפה מתוק, בא. אשריהם, אשריהם ישראל. אשריהם ישראל. חזק וברוך, חזק וברוך אשריך. כמה סבלנות יש לקב"ה להמתין עד שהבנים יחזרו בתשובה, עשר שנים, עשרים שנה, שלושים שנה מחכה ומושיט את היד. אתם מבינים בכלל מה אני מדבר? אפשר למחוק את העבר, את כל העבירות ברגע אחד. אלה שעלו לפה, אם קיבלו על עצמם תשובה אמיתית, הכל נמחק - כל העבר, והעתיד לפניהם מוצלח שאין כדוגמתו, כי הם גם קידשו שם ה' וזה נגד כל חילול ה' שעשו. אין מעלה יותר גדולה מזאת.

טלי ושני בנות - שושנה שמעה זיווגים קדושים והגונים מהרה, ולע"נ הרב יהודה שפירא מנוחתו עדן. ופה תרמו הערב שרון שלום בן שושנה שמעה יזכה למכור את הבית במיאמי פלורידה ויעלה לארץ הקודש מהרה, ושני יצחק דבש בעז"ה יזכה לכל טובה וברכה מהרה.

מי שירצה בעז"ה יתברך לעבור לישיבה להיות שישי שבת להתארח יש פה מי שמוכן לארח בישיבה, קוראים לו יצחק דבש, נמצא פה? הנה מי שירצה בעז"ה פה. שני מארגני הערב אשריכם לחיי העולם הבא, מה שזיכתם הערב חבל על הזמן, חבל על הזמן. טוב, עכשיו אני אקיים את ההתחייבות שלי, אין לי מספיק אנציקלופדיות, אתם תשאירו את השם ואני אשלח לכם, אין לי ברירה.

חלוקת ציציות, ספרים...

מהפעמים הבאות בעז"ה שתדעו, ארגון שופר עובד כיפות הבאות יהיו עם סמל של שופר. כיסוי ראש של נשים יבוא עם סמל של שופר וציציות יבואו עם סמל של שופר. הסינים עובדים שעות נוספות בשביל שופר. רגע הבטחתי ברכה, אבל אתם תצעקו אמן חזק חזק חזק, אתם תקבלו כולכם כל מה שאתם רוצים באמת בשביל לעשות נחת לב"ה, אני מכוון שהבקשות שלכם יעלו לרצון לפני ה'. אז אתם בלב שלכם תכוונו מה שאתם רוצים, אני אברך ובעז"ה נעלה את זה למעלה, הציבור יענה אמן ונחתום את הכל. מי שברך אבותינו הקדושים אברהם יצחק ויעקב משה אהרן דוד ושלמה, ואמותינו הקדושות שרה רבקה רחל ולאה, הוא יברך את כל אלה שזכו לעלות לכאן לקבל עליהם עול מלכות שמים בכלל הברכות הכתובות בתורה במשנה בגמרא ובזוהר הקדוש ויתמלאו כל משלאות ליבם לטובה מהרה מהרה.

אמן.

אשריכם, אתם משוחררים. יש פה בחור שקיבל על עצמו להוריד עגיל. ממקום מוצע ובעז"ה יתברך הוא מוריד אותו, ברוך תהיה. יש פה יהודי שתורם חמש אנציקלופדיות והוא מבקש ברכה לזיווג הגון, תענו אמן. שם? יוסף עופר תעמוד ישר שיראו את הגובה שלך, יוסף עופר בן רינה תזכה לזיווג הגון הראוי לך מהרה השנה.

 

עכשיו אנחנו עוברים לשאלות ותשובות, מי שרוצה לשאול שאלה בבקשה. הנה היהודי פה שורה ראשונה תן לו לשאול.

ש. ערב טוב כבוד הרב

הרב: ערב טוב

ש. אני נמצא פה עם גיסי ועם אשתו, הם נשואים כבר שלוש שנים והם דתיים והכל ואין להם ילדים, מה הם צריכים לעשות שבעז"ה יצליחו ויהיה להם ילדים.

הרב: איפה הם?

ש. זה גיסי וזאת אשתו

הרב: אתה מוכן ללמוד שעתיים בתענית דיבור שלושה חדשים רצוף? ואת מוכנה ללמוד חצי שעה ספר שערי תשובה של רבינו  יונה שלושה חדשים רצוף? מה השמות?

ש. ניסן בן דוד ואורלי בת רוזה

הרב: תזכו לזרע חי וקיים מהרה.

אמן.

הרב: בשורות טובות.

 

ש. ערב טוב כבוד הרב וקהל נכבד

הרב: ערב טוב ומבורך

ש. זוכר אותי הרב? אני באתי ממקסיקו, והפעם הראשונה שכבודו היה זה היה אצלי בבית, קוראים לי דוד בית אש, באתי לארץ דרך ספרד ואמרתי אני אקפוץ לראות את הארץ שלנו, ואני רוצה שתדע שאני צמוד כל יום לאינטרנט ורואה אותך ומוריד דמעות בסוף העולם לבד בחדר לפעמים, ומאד מתרגש ממה שעובר עלינו, ואני 36 שנה שם בגולה המסריחה הזאת, מת לעלות לארץ, יש לי ארבע קטנים, ארבע ילדים קטנים ועוד שלוש גדולים. הגדול שלי נמצא עכשיו בספרד שבוי עם איזה גויה והביא לי שני נכדים שהם לא נכדים שלי לפי התורה, שאמרו לי שמה שבא לגויה זה לא יכול להיות שאני סבא שלהם, ויש לי הרבה מלחמה, קוראים לו ניסים בן דיאנה. אבל מה שבאמת היום מתפרץ לי אפשר להגיד איזה הארה, ואמרתי את זה לאחי, שאני רוצה לבוא במיוחד לבקש מכבודו בקשה אישית, דבר שנראה לי חזק מאד לקהל הזה ששומע ובכל העולם, כי אם כולם יקבלו זה יהיה קידוש שמים גדול מאד, לפי דעתי, אני מדבר על גלעד שליט, שנבקש מכל הלב שיחזור הביתה, בלי שבויים, כי הוא נמצא אצל האויב, כולם יודעים, וכמו שתמיד פה מבקשים אצלך, כל אחד מבקש ונעזר וקיבל, נשים קיבלו נפקדו בבנים, וראינו ורואים ניסים, יש פה קהל, אני מאמין שיש פה אנשים שיודעים שזה קורה, בשביל זה גם הם באים לפה, ואני מאמין שלקב"ה אין גבול, ואם אנחנו רוצים ומבקשים מבורא עולם שיחזיר לנו אותו הביתה זה יהיה קידוש ה' גדול ביותר בעולם שיחזיר במכה אחת המון המון יהודים בתשובה. ברגע שהחילונים יראו את זה. וגם הגיע לי שהוא הלך לפפא היום, הגיעה לי שמועה שהוא הלך לפפא, אז שזה לא יעבור הטומאה, שהטומאה לא תשתלט. אני מתרגש מאד הרב, אני לא יודע אם יצאו לי המילים הנכונות, מבקש סליחה אם נגעתי בנקודה מאד עדינה אבל אני מאמין שאפשר את זה.

הרב: עכשיו תראה מה אני עושה איתך, אם היתה לו אפשרות לעזוב אותם ולחזור הוא היה עושה את זה?

ש. מי? הבן שלי?

הרב: לא, גלעד שליט

ש. אם היה לו אפשרות

הרב: לחזור לפה לארץ הוא היה חוזר?

ש. בהחלט

הרב: יפה, אם היה לו קשה הוא היה חוזר?

ש. אני לא יודע מה לענות לך הרב

הרב: אם הוא היה צריך לזחול להגיע לפה

ש. בטח שיזחל

הרב: זוחל

ש. בשחיה גם

הרב: ואם הוא היה יודע שיקח לו הרבה זמן והוא ירעב ויצמא היה עושה?

ש. הכל אני חושב

הרב: רק לא להשאר

ש. שמה, יש לי גם הצעה סליחה, אולי להזמין את ההורים שלו, אני לא יודע מי נמצא פה, ההורים שלו הלכו לכל כיוון, למי הם לא הלכו? שיבואו לפה, אני היום ניסיתי ליצור איתם קשר, קשה יש הרבה פילטר להגיע אליהם, שיבואו לפה ושיבקשו, ההורים שלו.

הרב: אני אגיד לך משהו, אנחנו נעשה פטנט, אני  מקווה שהוא יעבוד, תשמע טוב. אתה עולה לארץ,

ש. הרב, אני לא רוצה לבייש את עצמי הרב ליד כולם, אבל זה קשה הרב

הרב: תשמע, תשמע, הוא אתה אומר אפילו אם צריך לזחול הוא יזחל להגיע, אתה אין לך בעיה לעלות למטוס ולהגיע.

ש. רק במטוס אני יכול להגיע, אבל לאן אני אגיע לאיזה אהל, לאן אני אגיע?

הרב: לא משנה לאן, העיקר לארץ ישראל, למשפחה, להורים,

ש. ההורים שלי שם, כולם שמה

הרב: לא, לא, להורים אברהם יצחק ויעקב שנמצאים בחברון

ש. בסדר, בסדר

הרב: רגע, רגע, הקב"ה רוצה את הבנים ליד השולחן שלו, כמו שההורים של גלעד שליט רוצים אותו ליד השלחן גם אבינו שבשמים שאיווה את ירושלים למושב לו רוצה את הבנים שלו קרוב לשולחן ולא אצל אומות העולם.

ש. אמן. אתה מוכן לתת לי עבודה אצלך?

הרב: אני מוכן גם לתת עבודה אם צריך

ש. אני מתחייב מה שתגיד לי אני יעשה, הולך.

הרב: רגע, אני לא יודע מה המשכורת שאתה מקבל שם

ש. לא רוצה משכורת, רוצה לחם לאכול ובגד ללבוש

הרב: זה יהיה לך, אפילו אם לא תעבוד אצלי, זה אין בעיה. עכשיו, כמה זמן אתה לוקח על עצמך להגיע לפה עם המשפחה?

ש. חודשיים

הרב: חודשיים

ש. בעז"ה

הרב: מי שברך אבותינו הקדושים אברהם יצחק ויעקב... הוא ישחרר את גלעד שליט בזכות שדוד ביטש משתחרר מהמקסיקנים ובא תוך חודשיים לארץ ישראל עם משפחתו.

אמן.

טוב, משפחה אחת עולה לארץ בשביל זה ודאי שזו זכות גדולה מאד שאין כדוגמתה להשיב בנים לגמולם, ובזכות זה מידה כנגד מידה ה' יעזור שישוב גם גלעד שליט למשפחתו בריא ושלם.

אמן.

כן שאלה נוספת, יוסי שער איך הגעת לפה? מישהו לחש לך משהו?

 

ש. שלום כבוד הרב, אומרים כשב"א רוצה להשיג משהו למטרה חיובית, קודם כל הוא צריך לעזור לעצמו אח"כ יבוא עזרה מלמעלה. עכשיו ב"א באמת טורח, עוזר לעצמו עושה הכל ומשום מה הוא רואה ככל שהוא עוזר וטורח המטרה הולכת ומתרחקת ממנו. עכשיו מה בעצם מונע ממנו לקבל את המטרה.

הרב: מה אתה רוצה להשיג, תגיד לי ומתרחק ממך?

ש. לא זה כל דבר יכול להיות, בין אם זה זיווג בין אם זה כל דבר.

הרב: אין דבר כזה מתרחק, זה רק מתקרב, למה? כי כל יום שעובר אתה מתקרב לזיווג.

בן כמה אתה?

ש. עשרים עוד מעט

הרב: עשרים, אז מה זה מתרחק, מה רצית להתחתן בגיל 16?

ש. לא התכוונתי לזה

הרב: אז למה התכוונת?

ש. מה שיש לך שאתה רוצה להשיג אבל אתה כאילו

הרב: מה אתה רוצה להשיג? אשה?

ש. אני אומר לך, זה כל דבר יכול להיות

הרב: מה משהו אחר, דבר איתי על משהו אחר

ש. אני מדבר על זיווג

הרב: אמרנו על זה, כבר דיברנו

ש. אני מתמקד כאילו בזיווג

הרב: אין בעיה, זיווג, מה קרה? כל יום שעובר אתה מתקדם לזה, לא טוב?

ש. לא זה לא הכוונה. זה אני יודע.

הרב: אני אשאל אותך שאלה, בן אדם מתבגר, הוא מתקרב למוות?

ש. הבנתי את השאלה אבל זה לא הכוונה שלי,

הרב: לא את השאלה, את התשובה תבין

ש. מבין

הרב: אז עזוב את הזיווג, תן לי דוגמא אחרת? תראה, אתה רצית להתקרב לשאול שאלה, נכון? איך הגיע אליך המיקרופון?

ש. ביקשתי נתנו לי

הרב: אז אתה רואה שאתה מבקש ואתה מקבל, מה אתה אומר שכל דבר מתרחק? בקיצור אתה צריך ברכה לזיווג, נכון?

ש. יש לי עוד שאלה

הרב: אה, עוד שאלה בלי ברכה?

ש. עם

הרב: אם אפשר, מה השם שלך ושם האמא?

ש. יעקב בן אסיה

הרב: ה' יזכה אותך לזיווג הגון עם גברת אירופה

ש. עוד שאלה

אני לפני איזה שנתיים וחצי

הרב: אתה יכול לא לזוז? אתה מבלבל לו את המצלמה

ש. לפני כשנתיים וחצי עברתי תאונת דרכים, בא נגיד שהייתי מתפלל כמו שצריך, אבל אחרי התאונה שוב התחלתי לזלזל בתפילה, מה אומר על זה?

הרב: למה? בגלל שהיתה תאונה אתה מזלזל? מה אתה כועס כאילו על הקב"ה?

ש. לא, זה בא לבד כאילו.

הרב: אתה רוצה להתפלל כמו שצריך?

ש. אני בטח

הרב: מה זה נקרא שאתה מזלזל?

ש. לא אומר בכוונה כאילו

הרב: לא אומר בכוונה זה גם כאלו שלא עברו תאונה. מה למשל? אתה מתחיל ה' שפתי תפתח ופי יגיד תהילתך, מה קורה אח"כ?

ש. מתפלל

הרב: מתפלל

ש. כן, אבל לא בסדר.

הרב: מה לא בסדר? לא הבנתי מה לא בסדר?

ש. אתה מתפלל אתה לא מתפלל מתוך כוונה אמיתית

הרב: אתה רוצה להתפלל בסדר?

ש. כן

הרב: תיקח את הסידור, תשים את האצבע על המילים, ותתקדם מילה מילה, לא מהר, תחליט שאתה חמש דקות מתפלל, שים את האצבע ותגיד, ברוך אתה ה' תתקדם ככה, אז תוכל להתכוון, אבל אם אתה קורא בע"פ אפילו שאתה רואה את האותיות אתה חושב על דברים אחרים, אז המחשבה בורחת לך, אבל אם תהיה צמוד לאצבע, יהיה לך קל, זה עצה לא רק לך לכל אחד, מה אתה אומר על זה?

ש. אין הכוונה פה

הרב: אתה מוכן לא להרים ולהוריד את המיקרופון כדי שאני אשמע פעם משהו? אז מה אתה מתכוון לעשות? עם האצבע להתפלל? ש

ש. בסדר

הרב: בעז"ה, ה' יזכה אותך להתפלל כראוי.

ש. אם אפשר

הרב: עוד משהו?

ש. אם אפשר לברך?

הרב: מי, רפאל בן ניסים וכל אלה? כן בעז"ה תודה.

 

הרב: חזק וברוך, זה אורח חדש שעלה אלינו לבמה וקיבל עליו תשובה. חזק וברוך

ש.  קודם כל שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, להפגש איתך לעמוד ממולך ולשאול אותך לאחר 500 שידורים שראיתי באינטרנט.

הרב: ווי ווי ווי

ש. וזה נגע לי מאד ללב והוריד לי דמעות, ורציתי להגיד שאתה הוכחת לי שהתורה שלנו לא נכתבה על ידי בני אדם, היא נכתבה מעלה יותר יותר יותר גבוהה, היא כל כך בנסתרות כתובות וכל מיני מצפונים בפנים שבן אדם רגיל לא יכול לבד לכתוב דבר כזה ולראות למפרע להרבה שנים קדימה מה בדיוק יהיה על עם ישראל.

הרב: ובפרט שצריך לשלוט על כל ההיסטוריה העתידית מראש

ש. נכון. למעשה אחרי 500 שידורים שאני ראיתי אצלך, את הניסים והנפלאות שאתה עושה, קשה לי להאמין שרק יד של אדם בפנים.

הרב: זה בכלל לא אדם אני לא מסכים, אני לא עושה שום דבר, הכל עושה הקב"ה.

ש. ב"ה אבל אני לא מצליח, אני גם אדם.

הרב: יפה

ש. אז יש לך מעלה הרבה יותר גבוהה

הרב: אני אגיד לך איך קונים מעלה, אם אדם מפקיר את חייו לכבוד השי"ת אז הקב"ה משתמש איתו בשביל להשיג את המטרות.

ש. זה קצת קשה לי

הרב: בדיוק, זה קשה להרבה אנשים לכן הם לא זוכים למעלה, אבל לא משנה, לאט לאט אנציקלופדיה קיבלת, איתה תתחיל, כשתתלהב שתראה יהודים חוזרים בתשובה בזכותך, אז אני מאמין שיהיה לך יותר קל להתמסר עוד ועוד  ועוד עד שתגיע להיות בעל מעלה.

ש. אני רוצה לתרום עוד עשרה אנציקלופדיות

הרב: אוה, אוה איזה זכויות אוה, אוה, אשריך אשריך אשריך לחיי העולם הבא.

ש. להרצאה הבאה לפסגת זאב

הרב: כן, או אתה גם יודע איפה אני נמצא

ש. יודע הכל הכל הכל, ומה שרציתי לדעת, איפה אתה תהיה בשוויץ?

הרב: ווי, ווי ווי, אין ציריך

ש. בדיוק אתה יודע איפה?

הרב: כן, זה שם כזה מפחיד

ש. הכל מפחיד שם

הרב: משהו מיצקליקה, מיקליקה, משהו כזה, אבל יתפרסם באתר שלנו, יומיים לפני אני בצרפת.

ש. כי לא כתוב את הכתובת בדיוק, רק כתוב שוויץ, זה לא מספיק לנו.

הרב: אני אכניס, אני אכניס.

ש. אוקי, יש לי שאלה אחת שאני אשאל אחת קלה ואחת קשה,

הרב: או, אתה גם יודע את התוכן, כן.

ש. השאלה הראשונה שלי, איזה שפה דיבור אברהם יצחק ויעקב שלמה ודוד?

הרב: לשון הקודש, כמו שאני ואתה מדברים

ש. מה אתה אומר

הרב: כן, דוד המלך אם אתה לא יודע כתב את התהילים בעברית

ש. זה אני גם יודע

הרב: אבל לא בעברית של בן יהודה

ש. כן לא, לא, אני שכחתי את בן יהודה, הוא בכלל לא משחק תפקיד אצלי. הבעיה היא אחרת, הבעיה שאני שמעתי בברוקלין מאנשים דתיים, מבחורי ישיבה לעג ודיברו אידיש ולמזלם הרב אני מדבר אידיש פרפקט יותר טוב מאשכנזי, ושמעתי לעג עליך שכמעט הסתרתי לבן אדם

הרב: סתרת לו

ש. סתרתי כמעט, כן, לכבודך לכבודך.

הרב: אשריך

ש. עכשיו השאלה הקשה שלי יותר, למה אני שומע באמריקה שמי שלא מדבר אידיש הוא לא יהודי?

הרב: כן, הם לא יודעים אם הוא יהודי, אני אגיד לך למה, כי הם מבינים רק אידיש.

ש. אהה, אתה רואה את זה משמה. טוב, זה המחלקה של החפלים, אין מה לעשות. אוקי.

הרב: ה' יברך אותך, אהבתי אותך

ש. גם אני אוהב אותך, אני מת עליך

הרב: תהיה בריא. אז אנחנו נשמח בעז"ה יתברך להפגש בשוויץ אתה אומר?

ש. כן, על בטוח

הרב: טוב בעזר ה' יתברך

ש. ביום ראשון אני טס, מתי אתה שם?

הרב: אני צריך להיות בעשירי שם בהרצאה

ש. כמה פעמים פספסתי אותך, בפסח באתי לפה אתה נסעת לאמריקה, לא, בפסח לא היה בכלל דרשות, עד שנסעת לאמריקה אני בדיוק באתי לחפש אותך פה

הרב: ואיפה אתה גר בדרך כלל?

ש. בשוויץ

הרב: מה אתה אומר?

ש. עונש, ארבעים שנה

הרב: ווי

ש. אתה יודע למה? עזבתי את ישיבת פוניבז'

הרב: ווי ווי ווי, ועכשיו אתה הולך ברחוב ואומרים לך שמה כולם גרויצי

ש. אמא שלי הכניסה אותי לישיבת פוניבז' עם הפרוטקציה הכי גדולה שיכולה להיות. הכי גדולה. ואח"כ היא הוציאה אותי עם הפרוטקציה הכי גדולה שיכול להיות עם בקשה מהרב הראשי של ישיבת פוניבז' לא לחלל שמים.

הרב: מה אתה אומר, אז יש לך רקע טוב, ואם אחרי ארבעים שנה אתה חוזר לאבא, אשריך

ש. אבל רק אתה, אף אחד אחר לא

הרב: אני ואתה

ש. רק אתה החזרת אותי, רק אתה.

הרב: תהיה בריא מותק

ש. רק אתה, אני לא מאמין באף אחד אחר, אתה הדרך. ארבעים שנה בשויץ חביבי, ארבעים שנה במדבר.

הרב: ארבעים שנה וארבעים ושש,

הרב: ארבעים שנה וארבעים ושש,

ש. שלושים ושש

הרב: אבל יותר רחוק, יפה מאד. אז אני עכשיו הולך לשוויץ ואני מחזיר אותך איתי, שתדע, חוזרים בחזרה הביתה.

ש. אם תצליח למה לא?

הרב: בעז"ה

ש. תן לי ברכה, בבקשה, שאני יכול למכור את הבית שלי באמריקה בניו יורק ולעלות לארץ עם פרנסה טובה

הרב: שם ושם האמא?

ש. יפת בן אסתר צעירי

הרב: תזכה לעלות לארצנו הקדושה בנקל לאחר מכירת הנכסים ברווח טוב ולבנות בית נאמן בישראל ולחזור לארחות התורה בשלמות

אמן.

תהיה בריא.

 

הרב: רגע, יש לי פה שיחה ממקסיקו

ש. שלום כבוד הרב

הרב: שלום וברכה

ש. רציתי לבקש ממך ברכה כמו שנתת לבעלי הוא מפחד לעלות לארץ

הרב: הוא כבר לא מפחד, הוא התחייב תוך חודשיים, תכיני את המזוודות. תכיני את המזוודות, הוא התחייב תוך חודשיים לעלות לארץ כדי שיהיה שחרור לגלעד שליט.

ש. אמן

הרב: אמן, הנה אמרה אמן. יופי ה' יברך אותך ונראה אותך בעגלה ובזמן קריב איתנו

ש. אמן הרב, אמן

הרב: כל טוב, דרישת שלום למקסיקנים ותגידי להם שהם עוד מעט ישארו לבד

ש. לא רוצה לראות אותם גם בתמונות

הרב: שקט, בפרט עם הסומבררו, תהיי בריאה, כל טוב.

ש. אפילו את העוזרות סילקתי, לא רוצה אף אחד.

הרב: בעז"ה בסדר, נתראה בקרוב בארץ הקודש

ש. אמן

הרב: כל טוב, לילה טוב. כן תן לו שמה.

 

ש. ערב טוב לכולם, ערב טוב לכבוד הרב

הרב: ערב טוב

ש. אני הגעתי הערב בליווי של אחי, וגם של אבא שלי, אני בד"כ מאזין לדיסקים שלך כשאני  נוהג ברכב, זה משמח את הלב לשמוע אותך. ככה, אח שלי מי שאומר על עולם הבא, אח שלי היה שנה וחצי צמח בבית לוינשטיין אחרי תאונת דרכים מאד קשה, אחרי מכות חשמל שהוא עבר כמה פעמים ודום לב, וכבר קראו לנו לבוא להפרד ממנו, הוא יושב איתנו הערב פה, והוא היה  נפוח, שוקל 37 קילו וזה היה הסוף. ורופאים לא נתנו תקוה, וזהו, רק רבנים הלכנו לכל מיני רבנים ביקשנו מחילות וכל מיני דברים. אמא שלי הפסיקה לעשן, לשמור שבת עד היום הזה בעצם, ולא מזמן נחתה על אבא שלי מחלה ארורה שאני לא יכול אפילו להזכיר את שמה. ועברנו הרבה דברים קשים בשנים האחרונות, המצב מאד מאד קשה, במיוחד במה שקרה לאבא, אנחנו קשורים אליו מאד, הוא אבא שאוהב את החיים, החיים הטובים, והוא לא רוצה לאחל לעצמו והוא רואה שבעצם הוא במצב מאד קשה, שגם איתו בעצם לקחתי אותו לכל מיני רבנים, לרב פירר, קנייבסקי, לכל מיני רבנים, שאיחלו לו רפואה שלמה ולא רציתי לפספס ולהגיע איתו לפה, אז בכל זאת אמרתי לו אני רוצה להגיע גם לאמנון יצחק, כי אני מאמין ואני יודע שיש לו הרבה סגולות

הרב: לא סגולות, לא סגולות, אין לי סגולות

ש. אוקי, זכויות בא נגיד

הרב: זכויות כן

ש. וזהו, אני רציתי בבקשה, מוכן לקבל גם עלי לעשות כל מה שתגיד על עצמי

הרב: הרבה אני לא אבקש ממך, רק שעתיים תורה בתענית דיבור שלשה חדשים רצוף, אבל בלי הפסקה, בלי הפסקה

ש. כל יום

הרב: כל יום השעתיים ברציפות, אתה לומד תורה בתענית דיבור ובמשך שלשה חדשים רצוף ברציפות ללא הפסקה פעם אחת, אם אתה מפסיק פעם אחת מתחיל מחדש.

ש. מקבל עלי

הרב: יופי, וזה אבא לידך?

ש. כן

הרב: תן לי את אבא, אתה יכול בעז"ה יתברך לשמוע תורה?

האב: אני אוהב לשמוע תורה, אני נכד של רב גדול גדול מאד

הרב: טוב מותק, יש לי ספריה תורנית 530 דיסקים, אתה לוקח וכל יום שומע הרצאה אחת, דיסק אחד, כל יום. 530 זה שנה וחצי רצוף, חוץ משבת כמובן, כן? טוב, מה השם שלך

ש. משה בן שבתי

הרב: ה' ישלח לך רפואה שלמה ויעתיק את החולי שלך לאחמדניג'ד לפני הבחירות

אמן.

הרב: תהיה בריא.

ש. תודה רבה

 

ש. ערב טוב כבוד הרב

הרב: ערב טוב

ש. שמי איתן לוי ואני בעקבות טיפולי פוריות שאני ואשתי עברנו, העברתי לילדה מה שיש לי, אני יש לי סרטן המעי הגס, הילדה נמצאת עכשיו בגיל תשע היא נמצאת בבית חולים במצב מאד קשה ומתדרדר, היא גם עם סרטן והיא במצב כזה לא יכולה להסתובב בחוץ.

הרב: אתה שומר תורה ומצוות? עוד לא

ש. אני שומר, אני מתפלל

הרב: אתה שומר שבת קומפלט?

ש. לא שומר שבת קומפלט, אבל כן מקבל עלי

הרב: אז בא תקבל על עצמך דחוף ובהול לחזור בתשובה גמורה, גמורה, להיות חרדי גמור, זה הסיכוי היחידי להתפטר מהמחלה. קודם כל.

ש. הילדה גם אמורה לעבור ניתוח

הרב: והאשה שלך היא לא הולכת בצניעות, נכון? אין לה כיסוי ראש חצאיות ושמלות, תגיד לה שהיא תקבל על עצמה צניעות גמורה לרפואת הבת ואני אברך אותך ואת הילדה. אתה מסכים?

ש. בטח שאני מסכים, אבל הילדה גם אמורה לעבור חוץ מ

הרב: עזוב את הילדה עכשיו, אני מדבר עליך ועל אשתך זה הכל, הילדה אנחנו נברך, עכשיו אתה תגיד אם אתה מסכים לחזור בתשובה להיות חרדי, לא דתי, חרדי, שומר את כל המצוות.

ש. זה תשמע, אני כשאתה נמצא במצב כזה אתה חסר אונים, אתה לא יודע, אתה מאמין ולא מאמין, תולה תקוות ברופאים, תולה תקוות בדת

הרב: תלית בכולם, שואל שאלה, זה יותר קל מלהיות חולה או שזה יותר קשה? אם היו אומרים לך תבחר או להיות חרדי או להיות במצב זה מה אתה מעדיף?

ש. ברור שהייתי מעדיף להיות חרדי ולא להיות במצב זה

הרב: אז מה השאלה?

ש. אין פה שאלה, אין פה שאלה

הרב: מה תפסיד אני רוצה להבין, מה תפסיד? אם תשמור תורה ומצוות קומפלט מה תפסיד?

ש. אין הרבה מה להפסיד, אני גם ככה נמצא במצב הזה

הרב: אין לך מה להפסיד, רק להרוויח מה תפסיד

ש. נכון, אין לי מה להפסיד כמו שאמרת

הרב: לא, לא מפסידים את החיים כשחרדים

ש. גם ככה אני נמצא במצב הזה

הרב: אבל לא מפסידים כשחרדים, חרדי זה לא עונש, מי פה חרדי שירים את היד - תסתכל, תסתכל כמה

ש. אני לא אמרתי שזה עונש

הרב: אז למה? מה הספק, תראה כולם נראים עם חולצות לבנות יפה מסודר

ש. בשבילי זה מציאות, זה לא דרך חיים

הרב: בטח זה דרך חיים

ש. לא, זה מציאות, אני לא

הרב: אתה מאמין שיש בורא לעולם

ש. מציאות בשבילי, בטח שמאמין

הרב: אז מה הבעיה לקיים את מצוותיו?

ש. אני כן מקיים, אני כן שומר

הרב: חרדי

ש. אני לא חרדי, אני לא חרדי

הרב: אתה לא שומר שבת אפילו

ש. אני שומר בדרך שלי

הרב: מה זה דרך שלי? יש לו דרך אחת, זה הבעיה שמגיעים למצבים קשים בגלל שלא שומעים לקב"ה במאה אחוז. אם שומעים לקב"ה במאה אחוז יצר הרע לא יכול לקטרג. אבל אם לא עושים מאה אחוז הוא יכול לקטרג. תראה, אתה יכול לשמור על הרבה חוקים במדינה, אבל אם עברת על אחד תופסים אותך. אם אתה שומר את כל התמרורים רק בעצור אחד לא עצרת תופסים אותך. אתה לא שומר הרבה דברים כי יש לך בדרך שלך, אתה נוסע בכביש אבל גם על המדרכה, כי יש לך דרך שלך. בשביל מה קנית ג'יפ? לנסוע גם על המדרכה, נו, אז מה אתה רוצה שהשוטר יתחשב בזה שיש לך דרך שלך? יש דרך אחת אצל הקב"ה לך ולי ולכולם, אם תעשה את הדרך שלו יהיה לך הגנה.

ש. מסכים

הרב: תודה רבה לך, מה השם

ש. עוד דבר, עוד דבר כבוד הרב,

הרב: עוד דבר בבקשה

ש. עם כל הכבוד לדת והאמונה, פה הרפואה חייבת להתערב

הרב: שמעתי, אבל עזוב אותה. הם שליחים

ש. אין מה לעשות

הרב: תקשיב רגע, אמרתי שלא? הם שליחים, גם אני שליח, הם שליחים גם אני שליח, הם שליחים מטעם בית חולים ואני שליח מצד הקב"ה. מה עדיף אתה חושב?

ש. תשמע זה

הרב: תענה רק על השאלה

ש. זה חייב ללכת ביחד ואין מה לעשות

הרב: אמרתי שלא? אמרתי שלא?

ש. זה חייב ללכת ביחד, אי אפשר להתפלל על בן אדם שהוא ניתוח לב מעקפים ולהתפלל מולו ולא יהיה לו הניתוח והוא לא יצטרך לעבור ניתוח

הרב: אמרתי שלא צריך אותם? שמעת שאמרתי שלא צריך אותם?

ש. נו בסדר

הרב: רגע, אבל יש מצבים שהם אומרים אנחנו כבר לא יכולים לעזור, שמעת פעם דברים כאלה שהם אומרים תתפלל עכשיו, מעכשיו תתפלל, שמעת דבר כזה? שמעת או לא?

ש. כן

הרב: מה הם שולחים אותך להתפלל? מה עוזר? הרי אתה אומר שבלעדיהם אי אפשר נכון? והם אומרים שאיתם אי אפשר לכן הם אומרים לך לך תתפלל, איך יכול להיות שהם מבינים יותר ממך והם אומרים שלרפואה יש מגבלה, אנחנו לא יכולים יותר מזה.

ש. אוקי כשהם מגיעים לגבול היכולת שלהם

הרב: תודה. אז בסוף הם שולחים, למה לא ללכת מהתחלה לה' ולחכות עד שהם ישלחו אותך אליו? נכון שעדיף לפני?

ש. תראה, לכל אחד יש את הגבולות של היכולת שלו.

הרב: שמעת מתוק? אני אראה לך תיכף משהו בשביל שתבין. אבל תגיד לי את השם שלך ושם של הבת, אבל אני מבקש במלוא הבקשה, בשביל שזה יתקיים, שיהיה לך את מירב הסיכויים לצאת מזה, אתה חייב להקפיד על מה שאמרתי קומפלט. שאשתך תהיה בצניעות אם היא רוצה לעזור לבת, בסדר? שם ושם האמא?

ש. שמי - איתן בן מרגלית והבת דניאל בן אליס

הרב: דניאל?  תחליף לה את השם, לא דניאל זה שם של בן

ש. אמרו לי את זה

הרב: דניאל דניאלה - בינתיים בת אליס, ה' יזכה אתכם בזכות התשובה לרפואה שלמה מהרה ושיתקדש שמו יתברך מהרה אמן.

אמן

הרב: עכשיו אני אראה לך סרט קצר מה קרה עם ניסים התותח, בבקשה.

 

כן, ובקטע הזה אנחנו נפרדים, אני מברך אתכם שתזכו ללמוד גמרא ללמוד תורה, להתעלות בתשובה ולהחזיר יהודים בתשובה ונזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו אמן.

13/5/09

השאירו תגובה

כדי לכתוב תגובה עליך להיות מנוי מנוי

סרט השבוע

פלייליסט

אתם צריכים להתחבר כדי ליצור פלייליסט