הרב הציע שאם זה יועיל לנו אז שנעבור דירה ובירך אותנו על כך.

התחלנו במלאכת החיפושים שלא פשוט למצוא דירה מתאימה בבני ברק גם מבחינת המחיר וגם מבחינת הריהוט. וממש רצינו למצוא דירה בקרבת הרב.

לאחר חיפושים השם המציא לנו דירה בדיוק לטעמנו ובמחיר יותר נמוך מהקודמת ובדיוק עם הריהוט שהיה חסר לנו. שבד"כ הדירות בבני ברק או מרוהטות קומפלט או בלי ריהוט בכלל.

בדירה הקודמת ששכרנו- היה סעיף בחוזה שאומר שעלינו למצוא דיירים לפי דבריהם: "שיכנסו בנעלינו"- באותם תנאים בטרם המעבר לדירה חדשה. וכשנעבור נשאיר את הדירה צבועה ונקייה.

וברוך השם נמצאו דיירים חדשים בדיוק ליום המעבר לדירה החדשה – זה היה ממש נס כי אחרת היינו צריכים לשלם כפול על שני דירות ומיותר לציין שאין ביכולתנו לשלם על שני דירות.

תהליך המעבר- שזה ניסים שאין כדוגמתם, אציין שהדירה הקודמת הייתה בקומה ראשונה עם מעלית והדירה החדשה בקומה רביעית בלי מעלית.

חברי הכנישתא התאחדו, עזרו והעבירו לנו את הדירה. מדובר בריהוט כבד שבפעמים הקודמות שעברנו דירה עם מובילים בתשלום – הם התלוננו שמאוד כבד להם.

חברי הכנישתא- העבירו והעלו הכל בחיוך ובלי תלונות, פירקו את הארונות והתנדבו גם לצבוע לנו את הדירה הקודמת.

נשות הקהילה עזרו לארוז על מנת שבעלי לא יתבטל מלימוד תורה. דאגו לנו לאוכל על מנת שיהיה לנו מספיק כוח ומשאבים למעבר הדירה. שמרו על הילד כשהיה צריך.

משפחה אחרת אירחה אותנו בשבת.

משפחה נוספת מהקהילה – ששמעו שאין לנו רשתות בדירה החדשה מה שגרם לבן שלנו להיעקץ על ידי יתושים – וכתוצאה מכך כף ידו התנפחה ונהיו לו כמה שלפוחיות ביד וברגל. לקחו על עצמם לעשות לנו רשתות בדירה.

פשוט אין לי מילים להודות לכולם – על הכל!

קודם כל לבורא עולם שזיכה אותנו להיות בקהילה קדושה כזו.

שנית – לכבוד הרב על ברכתו שהתקיימה במלואה.

ולכל חברי הכנישתא שעזרו, עמלו וטרחו בלי סוף ובאהבת חינם גמורה.

אני לא יודעת איך היינו עוברים את כל התהליך של מעבר הדירה בלי כל העזרה – שכמובן אלו מידות שהרב הנחיל לחברי הכנישתא – שצריכים להיות מאוחדים ולשאת בעול הזולת ולעשות חסדים.

והכל באהבה, בלי תלונות ועם רצון רב.

תודה רבה לכבוד הרב!

 

משפחת שובל.