שלום כבוד הרב

רציתי לשתף את הרב בסיטואציות שקרו לי בתקופה האחרונה שיחזקו אותי מאוד וגרמו לי לרצות להתמיד עוד יותר וגרמו לי להבין שהרב מוביל אותנו בדרך האמיתית.

בחול המועד האחרון יצא לי לפגוש בכמה חברות מהעבר שלא קשורות אחת לשנייה ושמטבע הדברים התרחקנו כל אחת לדרכה אחרי הנישואין וגם בעקבות ההשקפה העקומה שלהן.

שיחה נעימה התפתחה עם כל אחת מה איתך איך הילדים איך מסתדרים ואז מגיעה השאלות הכי מעניינות "נו את עוד בבני ברק?" "עדיין לא אוכלת בשר?" "מה גם חטיפים אתם לא אוכלים?" "ואיך את חיה עם זה? וטוב לך עם זה?" חחחח בשלב הזה אני כבר צוחקת ובראש ישר אני חושבת כאילו מישהו קושר אותי הרי אנחנו החופשיים האמיתיים!! חופשיים מתאוות חופשיים מחומרים מסוכנים ומכל מני חברים קטנים שמאיימים לחדור לנו למחזור הדם. והם אלו שכבולים ביד ביטנם וייצרם!!!

השתדלתי לתת להם חיזוקים כל אחת במקומה הלא מודע ולהשפיע קצת אולי יזכו כמוני להשתחרר יודעת שנגעתי והזמן יגיד אם הצלחתי או לא.

לאחר ארבעה מפגשים כאלו שחשוב לציין שאין קשר בין אותם חברות וכולם שאלו אותי אותה שאלה "וטוב לך עם זה? העיקר שאת מאושרת" כאילו התחרפנתי חס ושלום.

יצא לי לחשוב על אותם מפגשים, פתאום אני קולטת שזה בדיוק כמו פעם בעבר הלא רחוק שאדם החליט לחזור בתשובה בזמנים שזה לא היה "באופנה" כמו היום!!! כולם חשבו שמי שעושה צעד כזה בטוח התחרפן! שמי שמונע את עצמו מהנאות החיים בשביל הקדוש ברוך הוא הוא משובש!! שמי שמכסה את ראשה היא פסיכית!! היום זה כבר הרבה פחות נראה נורא כי בסופו של דבר אנשים משתנים בחיצוניות ובמעשים חיצוניים אבל בלי לשנות את הלב!! בלי לשנות את המידות!! בלי לעשות הקרבות משמעותיות לכבוד השם.

הרי עצם זה שבעל תשובה מצליח להישאר בקשר עם חבריו החילונים/דתילונים בקשר הדוק מראה שלא באמת השתנה!! מראה שהוא עדיין בשקר כי הוא חיי איתו בשלום ובחברות.

בעצם המשובשים האמיתים זה אותם חצויים וכנראה שלהם לא טוב בדרך שבחרו ולכן הם דואגים כל הזמן להראות נורמלים בעיני הסביבה כדי להרגיש טוב עם עצמם.

אני רוצה להודות לרב ולבקש מחילה אם הארכתי יותר מדיי אבל אני כל כך נרגשת ושמחה שהשם בחר בי בפינצטה להיות מיחדי סגולה שזכו להבין את האמת ומנסים באמת להשתנות ולעבוד את השם לפי מה שהוא דורש ולא לפי אינטרסים.

אברך את מורנו ורבנו שיזכה לאריכות ימים ושנות חיים ויזכה לכל טובה וברכה ושנזכה שיביא לנו את משיח בן דוד במהרה!!!

בהערכה רבה ששום מכתב לא יצליח לתאר.
ליאת מרילי.