למידע נוסף על אלומיניום תכתבו בחיפוש- רדיד האלומיניום משמש לעתים קרובות כדי לכסות את התבשילים שלכם ומנות אחרות בתנור או אחרי כן. אולם תוצאותיו של מחקר שהתבצע מראות שאם אתם מבשלים עם רדיד האלומיניום, אתם נחשפים לסיכונים בריאותיים רציניים ביותר.

במאמר זה אנו נציג לפניכם את העובדות על הבישול עם רדיד האלומיניום. לאחר שתדעו טוב יותר את העובדות, תחליטו בעצמכם האם להמשיך להשתמש בו או לא.

במילים פשוטות יותר, אם אתם מבשלים עם רדיד האלומיניום אתם משחקים בבריאות שלכם.

הדבר הראשון שעליכם לדעת הוא שהאלומיניום מזיק מאוד למוח שלכם. זו מתכת כבדה המפרישה רעלן שמפריע לפעילות החשמלית התקינה של מערכת העצבים, אשר משויכים בצורה ברורה לאלצהיימר כבר שנים ארוכות.

חשיפת עצמכם למתכת זו תוביל אתכם להתדרדרות מנטלית. הכינו עצמכם לסבל במונחים של: קוֹאוֹרדִינָצִיָה, שליטה על הגוף, זיכרון ויציבות. לצערנו, לרבים הסובלים מהרעלה של הרעלן הזה, הנזק בלתי הפיך.

אתם תוכלו לחוות פערים בזיכרון העלולים ליצור פילוג ביניכם לבין אהוביכם, כאשר כימיקל זה עושה את הגרוע ביותר שהוא יכול.

מלבד להזיק למוחכם, הבישול עם אלומיניום עלול לפגוע גם בעצמות שלכם. מתכת זו יכולה להיבנות בתוך העצמות שלכם. זה רע גם מהסיבה שהמתכת הזו נלחמת בסידן על המקום בעצמות שלכם ולעתים קרובות גם מנצחת את המינרל החיוני הזה.

למרות שאלומיניום הנצמד לשלד שלנו עלול להישמע כמדע בדיוני, הגופים שלנו אמיתיים- לא בדיוניים. לכן, זה לא יהיה לנו טוב. אנו זקוקים לסידן על מנת שהעצמות לא ישברו כשנופלים.

מכאן והלאה, הסיכון בשימוש ברדיד האלומיניום רק עולה. הוא מזיק גם לריאות שלכם. הוכח שנשימת חלקיקי אלומיניום גורמת לבעיות נשימה כמו לַיֶפֶת ריאתית (pulmonary fibrosis).

גם כשאתם אופים עם רדיד אלומיניום, אתם עלולים לנשום את החלקיקים האלה וכך להרוס את הריאות שלכם לאט לאט.

"קופסאות שימורים מאלומיניום כבר זמן ארוך ידועות כמסוכנות. אך מסיבה לא ברורה מרדיד האלומיניום התעלמו במשך שנים ארוכות. אך לא עוד"

אם בטעות בלעתם ועיכלתם פתיתי אלומיניום אתם בסכנה מפני הבעיות האלה. אמנם אתם לא אוכלים כדור של הרדיד, אך כאשר אתם מבשלים איתו בטמפרטורות גבוהות, חלקיקים של המתכת נכנסים לאוכל שלכם.

חום גבוה יוצר סדקים במתכת וגורם לחלקיקים ממנה להיכנס לתוך האוכל שלכם.

גם אם חלקיקים זעירים לא מתנתקים, דליפת כימיקלים מהאלומיניום יכולה לקרות אם אתם מבשלים עם תבלינים מסוימים או עם לימון.

דר' איסאם זובאידי (Dr Essam Zubaidy), חוקר של הנדסה כימית באוניברסיטת שארג'ה (Sharjah) גילה שבארוחה אחת שבושלה עם רדיד האלומיניום יכולה להיות זליגה של 400 מ"ג אלומיניום.

"ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, כך הזליגה גדולה יותר. האלומיניום אינו מתאים לבישול ואינו מתאים לשימוש עם פירות וירקות כמו עגבנייה או מיץ הדרים וגם לא עם תבלינים".

ארגון הבריאות העולמי מזהיר אנשים ומודיע שאסור לעכל יותר מ-60 גר' אלומיניום ליום!

המסקנה הברורה היא: כאשר אתם מבשלים עם אלומיניום, אתם מסכנים את הבריאות שלכם ושל אהוביכם!

 

קרדיט: שיפקה - מגזין בריאות
http://shifke.com/?p=536