החלטת בג"ץ לאשר פתיחת מרכולים בשבת: יו"ר תנועת יחד, אלי ישי,  האשים הערב (רביעי) את שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי בחילול השבת בתל אביב.

"ההחלטה להתיר פתיחת עסקים בשבת בתל אביב, ובעצם בכל הארץ, אינה רק של בג"ץ אלא גם של אריה דרעי המכהן כשר הפנים.

"שופטות בג"ץ מתחו ביקורת על כך שדרעי, בכובעו כשר הפנים, אשר השתהה לדבריהם מלקבל החלטה ולכן קיבלו את ההחלטה במקומו", אמר ישי.

"כבר לפני כחודשיים וחצי ביקשתי משר הפנים שיציב בפני בג"ץ עובדה מוגמרת. אך דרעי בחר לצפצף, ועל ראשו בוער חילול השבת במדינת היהודים. מדובר בהתנהלות חסרת אחריות שהפקירה החלטה הרת גורל לפתחו של בג"ץ וכך גרם לפגיעה בסטטוס-קוו", הוסיף.

ישי המשיך ותקף: "דמעות התנין שלו כבר לא ישנו את המצב. השבת שנמכרה וחוללה במתחם התחנה זו אותה שבת שחוללה בעבודות הרכבת וכעת זו אותה שבת שנמכרה למרכולים בתל אביב.

"מחדל זה, מצטרף למחדל נוסף של חילול קדושת הכותל המערבי והתחמקות מהטיפול בנושא. זהו אסון למדינה היהודית בארץ ישראל והשבת תתבע את עלבונה".

יצחק נחשוני, עורך 'מרכז העניינים', אמר בתוכנית המרכזית עם משה גלסנר בתחנת הרדיו 'קול ברמה': "הנציגות החרדית פישלה בגדול, להגיד שהייתה תשובה מוכנה מראש שלא נשלחה, זו תשובה של ילד קטן. נחטוף את אותה סטירה גם במתווה הכותל".

יצוין כי השר אריה דרעי טוען כי כבר הכין תשובה לבג"צ, אך התמהמה עם הגשתה.

גם במכתב ששלחו ראשי הסיעות החרדיות והדתיות לראש הממשלה – נאמר: "שר הפנים כבר כתב וחתם על עמדתו המנומקת להפליא בדבר פסילת תיקון מספר 2 לחוק העזר – ואך המתין לאישור היועץ המשפטי לממשלה לשליחתו לעיריית תל אביב".

קרדיט: אתר אינטרנט חרדים 10
http://ch10.co.il/news/359826